Domov > Noviny > Obsah

Čo sú súčasti systému upevnenia koľají?

May 31, 2017

parts-of-rail-fastening-system.jpg

Systém upevnenia koľajnícjesadu železničná trať častí, ktorá je určená na opravu oceľová lišta a železnice kravatu. Systém upevnenia koľajníc je tiež známy ako spojovacie prvky. Systému upevnenia koľají železníc Majte rozchod, ale zabrániť Madlo z bočný pohyb. Pre rôzne aplikácie, existuje mnoho typov upevňovacích systému, ako napríklad E-type, SKL-typ, Nabla, KPO-typ, rýchly klip systému upevnenia a tak ďalej.

Čo sú súčasti systému upevnenia koľají? Každý druh systému upevnenia koľají má svoje vlastné komponenty. Napríklad, E-type upevňovacieho systému je vyrobený E-klip, rameno, železničná pad a izolácie. Nabla železničnej pôst je skladá Nabla klip, izolátor, skrutku zásobníka a jar podložka. Tu je zoznam spoločné komponenty, ktoré sa používajú v systému upevnenia koľají.

Lišta klip

E-rail-clip-for-rail-fastening-system.jpg

Lišta klipje životne dôležité železničné zapínaním, ktorá hrá úlohu v upevňovacím oceľová lišta na železničné podvaly. Funkcie železničnej klipu, ako postupovať:

  • Lišta klip produkovať prítlak a prejsť železničnú trať.

  • Lišta klip udržiavať spoľahlivé prepojenie medzi oboma koľajnicami.

  • Lišta klip udržiavať integritu železničnú trať čo najviac.

  • Lišta klipu môžete absorbovať šok vyrobili lokomotívy.

Lišta klip má mnoho typov ako E-type, SKL, KPO, Nabla. Vo všeobecnosti systému upevnenia koľají slúži na meno po zahrnuté železničnej klip, napríklad E-type upevňovacích systém, systém upevnenia koľajníc SKL KPO systém upevnenia koľajníc a atď.

Tie dosky

tie-plate-for-rail-fastening-system.jpg

Kravata tanier, tiež volal základná doska alebo základná doska, je umiestnený medzi oceľová lišta a železnice kravatu. Normálne, to bola stanovená na podvaly železnice hrotmi alebo železničnej skrutiek cez otvory v plechu, kravatu. Tie dosky sa používa na rozloženie záťaže a podržte koľajnicou v rozchod.

Podľa počtu ramien, kravatu dosku možno rozdeliť do dvoch typov: single-rameno a dvojité rameno kravatu tanier. Pre porovnanie, Dvojlôžková rameno kravatu doska má teraz viac aplikácie. Tie dosky možno aplikovať v mnohých typoch systému, vrátane KPO upevňovacích systém, systém upevnenia psa špice a WJ-typ upevňovacieho systému upevnenia koľají.

Pes špice a skrutku zásobníka

Pes špice a skrutku zásobníkasú dva typy typické železnice špice. Oba sa používajú na upevnenie koľajnice železničné podvaly. A čo viac, železnice špice pomôcť udržujú rozchod a bezpečnosť železničnej dopravy s inými železnice háčikov.

Pes špice

dog-spike-for-rail-fastening-system.jpg

Na prvý, pes špice bola použitá na upútanie drevené podvaly. Pes má špice námestí tyč a špicaté hlavy a dostal meno od dvoch čapov na oboch stranách. Bežné veľkosti zásobníka pes patrí 5/8 "6 *", 3/8 '' * 3-1/2 '' a 9/16"* 5-1/2", atď psov spike sa používa najmä pre psov spike systému upevnenia.

Skrutka špice

screw-spike-for-rail-fastening-system.jpg

Skrutka spike má dva bežné aplikácie: opraviť tie dosky, alebo upevnite železníc. Skrutka spike má niekoľko typov, ktoré sa líšia s pes špice. Špecifické požiadavky pre spoločný skrutku zásobníka patrí Ss série Sleeper skrutku, štvorcovej hlavy skrutky špice, Hexagon skrutku zásobníka a Double-head skrutka špice. Skrutka spike je väčšinou použiť na SKL a KPO Nabla systému upevnenia koľají.

Podkladnice

rail-pad-for-rail-fastening-system.jpg

Podkladniceje mat medzi železničnej a železničné podvaly. Podkladnice sa pracuje s betónové podvaly, skôr než drevené väzby. Podkladnice všeobecne chrániť železničné podvaly negatívne. Okrem toho, load-deformácia je najužitočnejšia podkladnice. Suroviny podkladnice prijíma plastu alebo gumy, ktoré môžu znížiť šoku z absolvovanie lokomotíva a izolovať. Hlavné druhy podkladnice patria gumené podkladnice na betónových podvaloch, vysokej-elastické drážkované EVA/HDPE/gumové podložky železnici a železničnej podložky pre E-type alebo SKL systémy upevnenia koľajníc.

Lišta izolátor

rail-insulator-for-rail-fastening-system.jpg

Lišta izolátorje súčasť železničnej, ktorá upraví železničné koľaje a izolovať oceľové Madlo z spáč a železničnej klipy. Pokiaľ ide o funkcie, lišta izolátor má rovnaké funkcie s podkladnice. Železničnej izolátor je väčšinou vyrobená z nylonu-6 alebo Nylon-66. Okrem toho železničné izolant sa použije E-type a SKL Nabla systému upevnenia koľají.

Lišta plastová hmoždinka

rail-plastic-dowel-for-rail-fastening-system.jpg

Lišta plastová hmoždinka, plastové puzdro s názvom železničnej alebo konkrétne vložiť, je tiež riadny zips upevnenia systému. Lišta plastová hmoždinka je vopred zapustený do železničné podvaly a inštalovať s skrutku špice alebo kotevné skrutky. Tam sú dve základné funkcie lišta plastová hmoždinka. Po prvé, lišta plastová hmoždinka sa používa opraviť železničné podvaly. Po druhé, lišta plastové puzdro izolovať iné spojovacie materiály z podvaly. Podľa surovín, lišta plastová hmoždinka môžeme rozdeliť na PA66 a HDPE typu. Lišta plastová hmoždinka sa aplikuje na SKL systému upevnenia.

Pružnou podložkou a s plochou podložkou

spring-washer-for-rail-fastening-system.jpg

Pružnou podložkou a plochá sú široko aplikovaný na rôznych upevňovacích systémov, napríklad SKL a KPO Nabla systému upevnenia koľají. Vedľa ako súčasť systému, upevnenia koľají sú tiež použité na železničné spojenie.


Na záver týchto častí systému upevnenia koľají poskytnúť podporu železničnej trate spolu, tak, aby systém upevnenia koľajníc železničná trať hladký a bezpečný.