Domov > Noviny > Obsah

Zvárané dlhé koľajnice

May 24, 2018

Zváranie dlhých koľajníc (kontinuálna zváraná koľajnica CWR) sa vzťahuje na použitie drážok spojovacej koncovky, žiadne vytvrdnutie štandardnej spájky 25 m do určitej dĺžky dlhej koľajnice. Zvyčajne vo výrobe zváraných železníc, ktoré používajú odporové zváranie, metódy zvárania tlakom zváraním, ako napríklad prvé pri zváraní koľajníc s hrúbkou 125-500 m, po úplnom kalení tepelného spracovania, so špecializovaným železničným vlakom určeným pre trať-kladenie scény, reoccupy hliníkové horúce ploché alebo zváranie s malým tlakom na zváranie pripojte dĺžku konštrukcie.

Metóda zvárania

Existujú štyri druhy spôsobov zvárania: oblúkové zváranie, zváranie kontaktov, zváranie tlakom vzduchom a zváranie hliníkom za tepla. Metóda tepelného zvárania hliníka sa považuje za ideálnu metódu rýchleho zvárania s vysokou účinnosťou, ktorá je jedinou účinnou metódou zvárania bezšvovej spojovacej hlavy na zváranie v Číne.

Aplikácia technológie tepelného zvárania hliníka.

Vzhľadom na mnohé faktory, ktoré neprispievajú k bežnej výrobe, orbitálna zváracia spoločnosť úspešne uplatnila technológiu bezšvového zvárania dráh na transformáciu koksového automobilu. A orbitálny základ sa profesionálne zaobchádza a trať je v dobrom stave.

Jeho postupy:

Kĺbové spojenia sú zvárané horúcim zváraním hliníka;

Základné spracovanie obežnej dráhy sa vykonáva počas bežnej údržby, čo neovplyvňuje bežnú výrobu.

Všetky postele na ceste sú položené a drenážny priekop, podklad koľaje a odvodnenie povrchu vozovky je možné udržiavať bez vody, čo výrazne znižuje koróziu štrkového lôžka.

Celá čiarka sa narovná a narovná.

Sociálne a ekonomické prínosy z dráhy hliníka na tepelné zváranie.

(1) Urobte koksárenskú pec hladko a bezpečne.

(2) Predĺžte životnosť vozidiel a koľajníc a znížte náklady na údržbu.

(3) Prax ukázala, že výkon pri bežnej rýchlosti jazdy koľajových vozidiel sa môže zvýšiť o 20% až 40%, prevádzka je zaneprázdnená, vzdialenosť veľkých tovární, môže zlepšiť produktivitu, ekonomický prínos je zrejmý.

(4) Odstráňte šum vibrácií spojov a zlepšujte pracovné prostredie. Ovládače vozidiel bežiace na bezšvíkovej trati sa vo všeobecnosti odrážajú a prevádzka je hladká a pohodlná. Po skúške sa znížil vnútorný hluk vodiča o 10 dB a vonkajší hluk sa znížil o 35 dB.