Domov > Noviny > Obsah

Tri hlavné dôvody pre zlomeninu skrutiek vysokorýchlostných železníc, ťažkých železníc, podzemných a ľahkých lišt

Jan 29, 2018

S rýchlym rozvojom čínskej vysokorýchlostnej železnice, ťažkých železníc, metra a ľahkých železníc poskytuje veľký počet spojovacích materiálov pre rôzne regióny a krajiny. Spojovací priemysel, ako základný priemysel priemyselnej výroby, podporuje prosperitu Číny a svetovej ekonomiky. Skrutka spojovacej skrutky s vysokorýchlostnou koľajnicou, ťažná lišta, skrutka upevňovacej skrutky koľajnice, skrutka upevňovacej skrutky koľajnice, ľahká lišta, skrutka upevňovacieho prvku koľajnice sa používa na pripojenie k dôležitej časti koľajnice, ovplyvňujú normálnu prevádzku železničného systému, takže kvalita spojovacieho prvku je nevyhnutná pre železničnú trať.

Pracovníci vysokorýchlostnej železnice, ťažkých železníc, metro, železničných a železničných údržbárov zistili, že niekedy sa objavujú zlomeniny skrutiek, obyčajní ľudia nevedia príčinu, prečo by to tak bolo. Nasledujúci SINCHOLD vysvetľuje bežné príčiny spojovacích prvkov, ako sú napríklad skrutky s vysokou pevnosťou, vysokorýchlostnou koľajnicou, ťažkými lištami, metrom a ľahkou lištou.

1. Zamestnanci nie sú profesionálni. Pri montáži je krútiaci moment príliš veľký, sily nie sú rovnomerné. Mnoho ľudí si myslí, že skrutka čo najtesnejšie, ale ak krútenie prekročilo medzu výnosu materiálu skrutky, zdá sa, že skrutka spojovacej tyče spôsobuje deformáciu pri pôsobení nárazového zaťaženia spôsobeného nadmerným pretrhnutím predlžovania. Vysokorýchlostné železnice, ťažké železnice, metro, ľahké koľajnice upevnenie upevňovacích prvkov inštalačný personál, musí stlačiť štandard pre utiahnutie skrutky ojnice, nemyslím si, že čím silnejšie, tým silnejšie, tým lepšie.

2. Únava pri práci alebo zlomenina nárazu. Vysokorýchlostná železničná koľajnica, železničná koľajnica, metro, ľahká koľajnica, skrutka spojovacej koľajnice v každodennej práci vysokorýchlostnými vlakmi rôznych vibrácií, nárazom s časom prejde do únavovej životnosti konečnej zlomeniny. V práci sú závitové spony s axiálnou silou poškodené závity a skrutky sú zlomené. Spojky vystavené radiálnej sile, skrutky sú rezané a otvory pre skrutky sa stanú elipsami. Sú to bežné zlomeniny.

3. Problém materiálového upevnenia koľaje alebo problém spracovania defektov a procesu tepelného spracovania povedie k zlomeniu spojovacích častí vysokorýchlostných koľajníc, ťažkých železníc, metrov a ľahkých koľajníc. Aby sa predišlo takýmto problémom, je najlepšie spolupracovať so spoločnosťou pre kvalitné servisné železničné príslušenstvo na zníženie chybnej rýchlosti alebo starostlivo skontrolovať pred použitím.