Domov > Noviny > Obsah

Príbeh domovskej krajiny za špicom.

Feb 09, 2018

10. mája 1869, strávil šesť rokov amerického kontinentu železnice bola dokončená, celková dĺžka asi 2000 míľ, sa stala jednou z najväčších diel 19. storočia, takmer 12000 čínskych robotníkov sa zúčastniť železničnej stavby západnej, o 80% stredného Pacifiku, celková pracovná sila.

10. mája 1869, strávil šesť rokov amerického kontinentu železnice bola dokončená, celková dĺžka asi 2000 míľ, sa stala jednou z najväčších diel 19. storočia, takmer 12000 čínskych robotníkov sa zúčastniť železničnej stavby západnej, o 80% centrálneho Tichomoria, celková pracovná sila. Na oslavu železničného spojenia však neboli zástupcovia čínskych robotníkov a ich príspevky boli pochované už viac ako storočie.

8. mája sa v Kalifornskom dome zástupcov jednomyseľne hlasovalo 10. máj ako výročie železnice. Toto výročie vyznamenalo úspechy čínskych pracovníkov.

18. mája sa v čínskom železničnom múzeu v zhengyangskej bráne v Pekingu začal medzinárodný deň múzea, trať - zámorská čínska a železničná špeciálna výstava. Jeden kus exponátov rozpráva históriu železničnej výstavby za čínskymi robotníkmi a príbehy krajín.

"Ľudia, ktorí môžu postaviť Veľkú stenu, musia byť schopní vybudovať železnice."

Na scéne výstavy, stagnácia v Južnej Číne univerzity technológie ísť do Ameriky, aby získali peniaze na zlaté spech "vložiť" a slovo desať rokov bude nový ľudia hsiu podpísal v macau, keď pracovná zmluva, ktorá ukazuje čínštinu vysťahovaní pracovníci, exotické sny o srdci.

V roku 1862 prijal kongres Spojených štátov rezolúciu na vybudovanie železničnej tepny cez stredozápad, aby urýchlil rozvoj západných Spojených štátov. Železnica je rozdelená na dve časti, ktoré sú zmluvne dohodnuté s tichomorskou železničnou spoločnosťou a centrálnou tichomorskou železničnou spoločnosťou. Na východe je terén jemný a železničná stavba postupuje hladko. Západný región by mal nielen prekročiť hory, ale aj krížové púšte, močiare a drsné prostredie. Stredná tichomorská železničná spoločnosť, dodávateľ pre západnú časť, mala bolesť hlavy. Keďže projekt bol taký náročný, biele pracovníčky, ktoré boli najaté, sa báli pracovať a dokonca utiekli. Stavba začala pred dvoma rokmi a západná železnica bola postavená viac ako 40 míľ.

V januári 1864 sa niektorí čínski, ktorí sa zapájali do iných priemyselných odvetví, pripojili k výstavbe pod vedením čínskych majstrov. Dodávateľ projektu, crocker, zaznamenal dobré výsledky a navrhol veľký nábor čínskych pracovníkov. "Ľudia, ktorí môžu postaviť Veľkú múru, budú môcť vybudovať železnice," povedal crocker. Železničná spoločnosť, ktorá porovnávala železnicu s Veľkou múrou, zvážila výhody a nevýhody a najala čínskych robotníkov vo veľkom rozsahu vybudovať najnebezpečnejšiu železnicu. História čínskych a železničných slz začala. Plagáty v čínštine sa rozšírili do všetkých kútov Čínskej štvrte. Čoskoro železnice zamestnávali v Kalifornii viac ako 3000 čínskych pracovníkov, ale to nebolo dosť.

Americká centrálna tichomorská železnica, ktorá je dlhšia ako 3000 km, uskutočnila svoju prvú cestu po celom kontinente a urobila z neho modernú Ameriku. Tento výkon je deklarovaný v kontinentálnych Spojených štátoch v hospodárskej operácii, ktorá sa začala spolu ako celok, tlačila Spojené štáty ako ekonomickú silu prepojenia oceánov v Atlantiku a Tichom oceáne, Spojené štáty z krajiny existujú len v mene, úplne sa zmenili na skutočný stav.

Tichý "hrot"

Hlboká drážka, ktorá bola postavená na to, aby prechádzala železnicou, je teraz históriou. Obraz hlbokého koryta Brunera, múdrosť a tvrdá práca čínskych robotníkov.

V divočine na okraji kaštany v Kalifornii je kamenný nápis: "hlboká drážka, ktorá je v klenutom ranči, odtiaľ názov ... Tvrdá a veľká úloha bola vykonaná náročnými čínskymi ľuďmi, s ich dlátom, lopatami, a strelný prach, vykopali si cestu cez skalnatú hlinu a horninu. Keď bol projekt dokončený, považoval sa to za ôsmy zázrak sveta, čo je pomník, ktorý miestni ľudia v roku 1991 špeciálne vybudovali na pripomenutie účasti Číňanov pracovníkov v modrom mesiaci.

V železničnej výstavbe ukázali čínski pracovníci pozoruhodnú schopnosť. Na to, aby položili stopy, sa rozhodli prekonať ťažkosti a vybudovať tunel dlhý 250 metrov a desiatky metrov hlboko v krajine, ktorá nebola vhodná na stavbu tunelu. V tej dobe boli stavebné nástroje jednoduché, používali kolesá a lopaty, vykopali viac ako 20 000 kubických metrov skaly a odniesli ich. Vykopanie zemné práce hlboké žliabku doba prenikania je v novembri 1864, do roku 1865, 3-4 mesiace, kvitnú koľajniciach položil základné dokončenie hlboké drážky, kvitnú hlboké drážky je južná technológia univerzity v Číne po tichomorskej spolupráce-builing železnice vytvoril prvý zázrak ,

Tento článok je považovaný za zázrak v mysli amerického ľudu veľké železnice, v čase zlých stavebných podmienok, tunel, most, v horách prevážajúcich piesok, trhanie, stavebný proces je veľmi ťažké. Strmý terén mesta Sierra Nevada je najťažšie vybudovať centrálnu tichomorskú železnicu. Najťažšou časťou takmer 1100 kilometrov centrálnej tichomorskej železnice postavili čínski vedúci pracovníci.

V záznamoch platov pracovníkov železničnej dopravy v centrálnom Tichom oceáne je podiel čínskych pracovníkov na konci projektu dokonca až 95%. Podľa záznamu odišlo viac ako 12 000 čínskych robotníkov do Spojených štátov na opravu železnice, z čoho 90% pochádza z nového stretnutia v guangdongu, kaipingu, taishanu a "štyroch mestách". Centrálna tichomorská železnica bola pôvodne plánovaná na výstavbu za 14 rokov, ale trvalo len sedem rokov, aby sa ušetrili dve tretiny nákladov, a to vďaka intenzívnemu využívaniu starostlivých a lacných čínskych pracovníkov. Počas výstavby mnohí čínski robotníci dali svoj život. Miestne noviny oznámili, že na ceste zostalo 20 000 libier.

Dňa 10. mája 1869 sa v Spojených štátoch Tichomorie Veľká železnica na východ a západ dve časti železnice, to je známe ako "19. storočia svetovej železničnej budovy zázrak" dopravné teplo deklarované byť dokončená.V deň železnice, však, žiadni čínski robotníci neboli pozvaní na obrad. Na záverečnom uzavretí ceremoniálu, prvá iniciatíva prijímania cestnej technológie južnej Číny do technológie v centrálnej tichomorskej železničnej spoločnosti režisér Ryan crocker raz povedal slovo, aby všetkým pripomenul: "Chcem vám pripomenúť, budeme stavať železnice čoskoro dokončiť, prevažne chudobným a opovrhovali čínsku robotnícku triedu - aby preukázali svoju lojálnosť a pracovitosť. "Toto je slávna" história jednej vety "v histórii amerického prisťahovalectva.

Zahraničný čínsky flaut zvuk

Pole v časti kultúrnych pamiatok na displeji odhalí ďalšiu časť zahraničnej čínskej histórie: dvadsiateho tretieho roku Čínskej republiky akcionári Liu Xili často sedia na slnečnom pobreží železničných lístkov, slnečné pobrežie dvadsať rokov železničnej republiky o rozvrhy, guangxu tridsať dva roky komerčné guangdong sunnybrook železničná sadzba zľava. Zahraniční Číňania prekonali všetky ťažkosti a s bohatými skúsenosťami s výstavbou ciest a železníc v zámorských Čínech dúfajú, že zachránia bohaté krajiny a budú mať prospech z ich vlasti.

Xining železnice, Jiangmen Taishan cestovať v zámorí Číňan Chen yixi.V roku 1906, stavba zlomila a bola dokončená v roku 1920. Trvalo 14 rokov a bolo 133 km long.Xining železnice bola prevádzkovaná viac ako 30 rokov. Počas vojny proti Japonsku bola železnica vážne poškodená japonskou armádou. Po páde Guangzhou v októbri 1938 národná vláda nariadila, aby bola železnica zničená, aby japonská armáda zabránila využívať železnicu a teraz sa zachránila len stará stanica jiangmenskej severnej železničnej stanice železničnej stanice. Sunnybrook železnica je najdlhšia národná zámorská súkromná železnica, obrovská investícia, dlhá história, moderné stavebné technológie, kvalita inžinierska kvalita, má dôležitú pozíciu v histórii čínskej histórie, najmä železničnej histórie. Počas výstavby železnice stavebná strana trvala na "žiadne zahraničné akcie, žiadne zahraničné peniaze, žiadny zahraničný pracovník" a prvá súkromná železnica postavená čínskym ľudom v ich vlastnom dizajne, sebestačnosti a samofinancovaní.


Okrem samostatného stavebného režimu je ďalšou vlastnosťou aj jedinečná trajektová prepravná železničná doprava. V jeho eseji "báseň stroja" pán Bain opisoval obraz prechodu železničného železničného vlaku: "keď príde do tanjiang sa vlak zastaví, kolesá sa nehýbali a krajina sa začala pohybovať pomaly, nie je to zázrak, je to najkrajší projekt na železničnej dráhe, nebol most a vlak sa dostal na loď, a zostal na lodi a nechal loď prepravovať pomaly cez rieku. "Trajektový vlak" xining železnice je priekopnícke práce v čínskej železničnej histórii.

Zakladateľ tejto železnice, cestujúci v zámorí čínsky Chen yixi, venoval svoj život prevozu svojho rodného mesta. Chen yixi bol chudobný chlapec, ktorý sa živil predajnými uzlami, ihlami a gombíkmi. V roku 1864 odišiel do Spojených štátov a pracoval ako staviteľ prachu a staviteľov ciest v železničnej stanici v Seattli. V roku 1889 založil firmu guangde ako premiér a zmluvne uzavrel výstavbu železničného projektu severnej Pacifiku. Zaoberá sa železničnou výstavbou v Spojených štátoch už 40 rokov a má skúsenosti s výstavbou ciest. Za posledných 30 rokov spoločnosť iniciovala xining železnice, ktorá zvýšila celkovo 4,25 milióna juanov, a založil xining železničnú spoločnosť v roku 1906. Chen yixi bol povýšený ako predseda vlády a inžinier. Sunnybrook Železničná tabuľka sa lieta bronzová socha v termináli TaiCheng, bronz pred dovolenkou couplet: "hľadá prevádzku je veľmi pohodlné umenie je bohatý a silný stromový priemysel porovnateľný so sochou, postavený skvelý podnik nepohodlie pilot všetky nechať svoje poznámky. "Tento" hrot "Severnej Ameriky, s tisíckami očakávaných očakávaní, nakoniec pristál na vlastnej pôde.