Domov > Noviny > Obsah

Je sľubný rozvoj kotviacich skrutiek

Sep 25, 2017

Kotevné skrutky je druh železničnej príslušenstvo, železničná príslušenstvo je súčasťou železničnej trate, tu s odkazom na obežnej dráhe, vrátane železníc, spáč, spojovacích dielov, predradníka posteľ, horolezecké vybavenie, lišta rovnátka a switch, atď. Ako celok, inžinierske konštrukcie, trať je položený na vozovka a hrá vedúcu úlohu v prevádzke vlaku, ktoré priamo nesie veľký tlak lokomotíva vozidla a jeho nákladu. Časti funkcia dynamic prevádzky vlaku, súčasť musia mať dostatočnú pevnosť a stabilitu a zabezpečenie vlaku v súlade s príslušnými ustanoveniami najvyššiu rýchlosť, bezpečnú, hladkú a kontinuálnu prevádzku.

anchor bolts.jpg

Makro inštitút komplexnej dopravy výskumný ústav, námestník riaditeľa národného rozvoja a reformy Komisie (NDRC) Wang Ming povedal národnej politiky rozšírenia domáceho dopytu série na rozvoj železničnej dopravy a konštrukcia priniesť obrovské príležitosti a kotevné skrutky investícií v Číne počas nasledujúcich piatich rokov bude okolo 700 miliárd yuan rok. Krajina obrovské investície do vysokorýchlostných železníc urobila železničnej zipsy užitočná, ale nie všetky podniky môžu využiť. Investície vysokorýchlostných železníc je preto výhodnejšie Číny hardvér zapínaním podnikom.

Upevňovacie prvky sú známe ako "priemyselné rice" a sú najrozšírenejší a najpoužívanejší strojárskych dielov v národnom hospodárstve. Sme už mali možnosť chytiť vysokorýchlostných železníc v Číne firmware obrie jinyim priemyslu. Sme urobili obrovský skok tak, aby obrovské množstvo vysokorýchlostná železničná objednávok.

Vývoz poriadku, kľúčových parametroch vývozu rast príliš rýchlo, príliš koncentrovaný čas a vývozných krajinách, akými sú nízka cena, vysoká pridaná hodnota výroby a spôsobil nejaké zbytočné trenie, nie je priaznivé pre udržateľný a zdravý vývoj zapínaním produkty vývoznom obchode. Teda, Čína sa stáva dôležitým vývozcom upevňujúce výrobky, ktorá je nevyhnutným dôsledkom svetovej priemyselnej úprave a deľba práce v kontexte globálnej integrácie.  Je to nezvratné dlhodobý trend. V posledných dvoch rokoch došlo k nejaké problémy zapínaním vývozu.

Čína je spojovací materiál videl negatívneho rastu vývozu v roku 2016 po double-dvojciferný rast nadol 1,5 percenta medziročne. V meste jiaxing, zhejiang province, napríklad jiaxing's zipsy nás vyvážané 0,45 miliardy dolárov v prvom štvrťroku tohto roka, sa 22.94% oproti rovnakému obdobiu minulého roka, podľa jiaxing spojovací materiál import a export asociácie. Vývoz do EÚ boli nás miliardy USD 0,38, dole 11.82 percent medziročne.

Dôvodom je, že štruktúru výroby Čína zapínaním priemyslu je nerozumné, nízku úroveň, nízku pridanú hodnotu, a zvyšovať ceny. Okrem toho medzinárodný trh dopytu je nedostatočná, zvlášť potom, čo Čína zipsy sú vystavené nepretržitej antidumpingové sankcie, klesá objem vývozu.

Pretože náš dopyt kotviacich skrutiek sa zvyšuje, náš dopyt tiež dala veľmi populárny na trhu. AT prezentovať kvôli dopytu na trhu a neustále zlepšovať technologickú úroveň požiadavky, to v kombinácii s výrobné náklady na suroviny rose vyššia, preto v dnešnom trhu, cena kotevné skrutky je proces rising. Bol spáchaný na výrobu oceľových ortézy, kotva skrutka, skrutka skrutky, skrutky a iných výrobkov používaných v stavebníctve, v posledných rokoch, s každého pochopenie pre kotevné skrutky a mnohé v oblasti priemyselného dopytu, v súčasnosti sa skrutka kotvy je mať dobré vyhliadky na trhu, jeho cena je tiež takéto vyhlásenie je overená. V budúcnosti, cenový trend kotviacich skrutiek na trhu je povinný byť sľubné vyhliadky kvôli dopyt.