Domov > Noviny > Obsah

Železničný prechod Inštalácia a údržba

May 22, 2017


Railway Switch Installation And Maintenance.jpg

Železničný prechodje nevyhnutnou súčasťou železničnej trate akoželezničná ryby dosky. To je tiež zárukou bezpečného železničnej trati operácie. Treniu a nárazu sila medzi účasť a vlak kolieska sú veľmi veľké, ktorý sa nedá zabrániť, ale môže byť posilnené niektoré štrukturálne chyby. Ak železničný spínač pokazí v behu, bude prakticky dať väčší tlak na železničnú trať. Pre vedenie železničnej prepínač v dobrom stave, inštaláciu a údržbu sú dve dôležité práce robiť.


Železničný prechod montážne požiadavky

railway-switch-installation.jpg

S cieľom vyhnúť sa niektorým problémom železničnej prepínač, všetky kroky musia byť prísne v súlade s požiadavkami. Konkrétne takto:

  1. Dlho bod železničnej a krátke bod železničnej hnuteľného bod žiab je spracovaná a kombinovanej z 60AT koľajnice. Tyč na long point je opracovanými železničnej časti štandardný 60kg/m a je zvárané spojovacie tyč, po vidličku zakrivené end-to-end štruktúru, ktorá je ohnuté a vybavené krátke špicaté železničnej tvoriť zúženú kĺbu. Krídlo lišta je vyrobená z štandardné 60kg/m oceľové koľajnice. Pre super dlhý spoločný menej line, prijať program dlhé krídlo-rail, na konci dlhé-bod železničnej vyriešil železnicou filer a krídlo. Prijať v bežné bezšvová železnici, krátke krídlo železničnej program.

  2. Zabrániť vplyvu hnuteľného bod žaby bočné brúsenie a lepkavé lištou krídlo, nastaviť protišmykovým trením železničnej chránič po stranách.

  3. Elastické oddelenéSystém upevnenia koľajníc Ⅱtypeje hlavné uzávery pre železničný prechod. Tento typ železničného systému upevnenia je pripevnený rameno kravatu dosky a T typ železničnej skrutky.

  4. V oblasti prepínač železničného spojenia rovné koľajnice prijať zváranie, len vysoko mangánu ocele žaba toe, konečného použitia, zmrazené alebo spekaných kĺbov, izolačné spoje je spekaných štruktúru.

Bežné problémy v prepínač údr

railway-maintenance.jpg

Železničná prepínač údržba je ďalší prvok bezpečnosti železníc trať. Bežné problémy pre železničné prepnúť ako je uvedené nižšie:

  • Ignorovať celkovú údržbu výhybiek, predovšetkým na prednej a za line, výhybiek, následok účasť oddiel nie hladké; keď vlak má násilné zrážky, zmeny smeru a rozchod.

  • Umiestnenie výhybiek, ktorým nie je správne, a všeobecný smer nemá brať do úvahy pri údržbe. Voliteľné ohýbanie postupne je volebná účasť a smer sa nezhoduje, aby vlak má ovládanie uhla. Uhol prevádzku zvýši vplyv kolesa na trati, čarodejnice majú vplyv na účasť pozície. Okrem toho, prierez a veľkosť medzi intervalmi sú rôzne, spôsobilo nosenie koľajnice a jej častí.

  • Spôsob prevádzky je nerozumné. Pohybujúce sa sprievodca krivky alebo žaba nesprávne počas stanoveného meradla a medzery medzi rôznymi časťami výhybiek. Tak že vzdialenosť odsadenia a prierez nezodpovedá, čo vedie k trhané pripojenie.

  • Skladom lišta ani ohnúť alebo zlom má zlé postavenie.

  • Utĺkacie dokončení zlým spôsobom. Vzhľadom na charakter účasti v štruktúre, prepínač, sprievodca krivky a žaba časť má intenzívne železničnej, vidlica vankúš medzery je malý. Zlé utláčaním bude trať objaví výmole, zvýšená swing a vplyv keď vlak prechádza, tiež zvýšili horizontálny ťah a zmeniť smer.

  • Spojenia medzi každú časť železničnej a železničných koľajových komponentov nie je dobré, môže tiež spôsobiť rad ochorení, ako je základné skladby traverz, odhadnúť zmeny prekročenie, sledovať, plazenie, častí opotrebovaním škody, atď tieto druhy chorôb môže viesť k odtoku koľajnice.