Domov > Noviny > Obsah

Kontrolóri zistili poškodenie v tuneli zelená linka, kde obyvatelia sťažovali na vlak vibrácie

Mar 29, 2017

Federálny trať inšpektorov, ktorí preskúmal Metro tunela pod Gruzínsku Avenue severozápade v okolí Petworth našiel poškodenie spojovacieho materiálu, "cieľom zníženia veľkosti Vibrácie prenášané do konštrukcie tunela a životného prostredia uvedeného" podľa inšpekčných správ zverejnených federálnou tranzitu. Kontroly boli vykonané v decembri po sťažnosti, ktoré spoločnosti Metro nové vlaky sú príčinou domy pozdĺž demarkačnej línie vibrovať.

Počas kontrol, ktorý sa konal 21. prosince, kontrolóri zistili, že početné klipy mal prerušené od železničnej zipsy, núti Metro zástupca nariadiť obmedzenie rýchlosti 40 km/h ako preventívne opatrenie.

Väčšina rozbité klipov "mal čerstvé prestávky — pravdepodobne vyskytujúce sa v ten istý deň inšpekcie-čo vysvetľuje, prečo klipy nie bol nahradený ešte," inšpekčnej správy povedal.

A close-up of a Metro rail shows broken clips lying nearby.

Close-up Metro rail ukazuje rozbité klipy ležiace nearby.U.S. oddelenie dopravy

Inšpektori ďalej uvádza, "že použitie 7000-séria železničný vagón vlaky — ktorá váži podstatne viac než predchádzajúce série koľajových vozidiel – a umiestnením vedľa stanice vlakov žiadajú ďalšie silou brzdením alebo urýchlenie by mohlo byť prispievajúce faktory."

Obyvateľov v Petworth,Juhozápadnom pobreží, aSevernej Michigan Park začal sťažovať vlani v lete, že vlaky cez tunel metra triasli svojich domovov, strhujúce zo spánku a prípadnému poškodeniu ich základy. Obyvatelia povedali, narušenie zhodoval s nárastom 7000-séria vlaky na zelenej linke.

Po prvom oznamujúce homeowners "že vibrácie výskyty nie sú dostatočne významné na to, spôsobiť škody na majetku, a že úroveň vibrácií je v rozsahu, ktorý je v súlade s usmernením vydaným Federálnou tranzitu a WMATA," Metro najal hluk a vibrácie analýza firma Wilson Ihrig v Kalifornii viesť komplexnú pole testy na niektoré domy.

Je to jasné, keď nastanú tieto testy. K dnešnému dňu Metro nesúhlasila s tvrdením, že nové vlaky, ktoré sú vyrobené z nerezovej ocele, skôr než hliník ako staršie modely, sú zodpovedné.