Domov > Noviny > Obsah

Indický médiách: Nepálci Looking Forward To jeden pás a jedna cesta môže priniesť železničných tratí

Aug 07, 2017

India kroll novinky webovej stránky uverejnené na júl 12, ramesh w. Hal's článok "Nepali ľudí túži" susedstva "celú cestu aby železničných tratí", podľa Číny "oblasť" iniciatíva možnosti pre budúci rozvoj Nepálu.

Podľa článku, v roku 1927, kedy bolo rozhodnutie Británie India, zistí zmizli, Nepálu prvá železničná stanica na jej juhovýchodnej hranici, aby k doprave Nepálska dreva, India.After drevo, starú trať začal s posádkou po celé desaťročia, a nakoniec zatvorené okrem 2014.In Nepálu podpísanie dohody trans-ázijské železničnej siete v roku 2006, tam bol žiadny skutočný vývoj od britskej éry. Neexistujú žiadne prevádzkové železničnej dopravy v Nepal.But veľký plány sa rozbiehajú.

Podľa článku, vládne 20 rokov železnice cieľom rozvoja plán vybudovať 4 000 km železníc, vrátane železničnej trate spájajúcej tibetskej náhornej plošine v severnej Číne s záplavové ganga punkrocková India.But je malý vnútrozemský štát vložené medzi dve obrovské úspory. Železnice sú nikdy prioritou vlády. Číny železničnej siete, ktorá vedie cez vinutie terén Tibete, bolo vybudovanie na xigaze a oznámila, že sa rozšíri v riadku na hraniciach Nepálu s Čínou do roku 2020.

Podľa článku, miestni obyvatelia na severnej hranici sa zdajú mať vieru v Číny železnice opravy na hraniciach Nepálu a Nepálska úradníci tiež chcú železnice sen prísť pravdivý." Sme príliš sústrediť na diaľnici v minulosti, ale železničné spája hory severnej a Južnej nížin a nie je to nesplniteľná úloha, veríme, že sa čoskoro stane realitou. " Prakash upadaya, hovorca spoločnosti Nepálu železničná ministerstvo.

Konštrukcie na severnej hranici je bezprostredná a očakáva sa, že železničnej južnej hranici spustiť budúci rok." Boli sme ktorým nové železničné trate na južnej hranici, a naša krajina je pravdepodobné, že účinné železničné služby začiatkom budúceho roka."" Povedal upadiya s istotou. Týchto cezhraničných železničných služieb bude súvisieť s plánom Nepali pripojenie k východu železničné spojenie z gyron do Kathmandu.


Článok povedal, že sever-juh a jeden pás a jedna cesta boli nádejou Nepali ľudí." Sme tiež počuť v médiách, že Čína je "jeden pás a jedna cesta" je dosť náročná,"povedal Nepálska prisťahovalectva oficiálne.

Geopolitika je najväčším obmedzením

"Ak Nepál je pripojený k čínskej železničnej siete, to tiež súvisieť do Európy po zemi," povedal Nepálu veľvyslanec v Číne, Lila manny Bodie, na twitter. Čína a Nepál podpísali memorandum o porozumení, ktoré je radostný príležitosti.

Ale vykonávacie dohody s čínskymi úradmi je náročná úloha, pretože Nepál musí brať do úvahy jeho južným susedom India.Relations medzi Nepálom a Indiou boli komplikované, pretože nová ústava bola zavedená v 2015.India znovu opakuje potrebu klásť dôraz na južných rovinách nesúhlas otázkach občianstva.

"Jeden pás a jedna cesta", India snažili presvedčiť Nepál sa vstúpiť do iniciatívy článku povedal. Však Bangladéš a Nepál ešte dohodnúť na účasť v iniciatíve. Nepál technokratov mať dôvod si myslieť, že India sa nakoniec pripojí iniciatívu." India technokratov poznať hodnotu prepojenie jilong Čína Tibet India železničnej siete, pretože je najvhodnejšia trasu pripojiť k trans-ázijské železnice,"povedal upataya.

Podľa článku, trans-ázijské železničnej projekt z Ázie do Európy zahŕňa tri železničnej siete, s Nepálom na južnom konci. "Ale to je tiež hlavný odkaz medzi Shanghai a Moscow.The južnej siete spája Hong Kong a Singapur Španielsko cez Indie a Iránu." Sme sú strategicky umiestnené vo veľmi dôležitú geografickú polohu a môžu slúžiť ako most medzi dvoma hlavnými trans-ázijské železničných sietí,"dodal. Vyjadril nádej, že to znamená, že skôr alebo neskôr India a Čína by odkaz železničnej siete.

Nepálska politici sú optimisticky severojužnej pripojenie." Raz zavedený železničných tratí s Číny, Nepálu, tovar môžete prostredníctvom siete euroázijskej dopravy na medzinárodný trh, ak chceme prekonať vlastné geopolitické faktory, preto je veľmi dôležité. "Ale všetky juhoázijských krajín môžu využiť túto sieť." Rabindra adikari, predseda výboru Nepálu parlamentárneho rozvoja.