Domov > Noviny > Obsah

Vysokorýchlostné železničné anti-osada flexibilné železničného systému

Oct 26, 2017

Pred výstavbou vysokorýchlostnej železnice, anti-osada flexibilné železníc musia byť stanovené.

Kontrolné body CPIII železničnej siete sú zvyčajne integrované s komponentmi.

Pochovať celú vec, prvú dieru v pohrebné miesto, priemer a hĺbka ako súčasť väčšieho celku, potom použiť príslušnú čiastku dal lepidlo do jamky a potom do celku, cez výsadbu bar plastové vytláčanie, upraviť neoddeliteľnou súčasťou diery , snažiť udržať vertikálne. Však v celkovej štruktúre skutočných, vzhľadom na ťažké a vstavaný-in, než lepidlo spevnil, neoddeliteľnou súčasťou otvoru bude pomaly potápa, veľkosť vyrovnania závisí hĺbka otvoru, ak clona je príliš hlboké, ucelené diely ľahko ponor v implantáte, neúspechu, pochovaný ak vhodné otvor hĺbka, úhrnom zrážok je malý, ale nemôžete upraviť vertikálna úroveň olova, aj kvôli vlastnej gravitácie pomaly naklonený t klobúk ovplyvniť normálne používanie integrovaných komponentov budúcnosť.

Vyššie uvedené podmienky anti-osada flexibilné železničného systému sú pochovaný chyby a musí vŕtať znova. Prostredníctvom experimentu a výskumu, žiadateľ objavil aktuálny režim pohreb, ktorý nielen znižuje mieru úspešnosti pohreb, ale aj mrhá čas a náklady.

Poklesy prevencia proti vyrovnanie flexibilné sledovať systémové nástroje Tilt ovládanie siete vysokorýchlostných železníc, je posilnením oceľových tyčí, podporu a držiak, držiak zvarením upevňovacieho uholníku je trojuholník, podpora, podpora bar zvárané do rohu ložiska, uhol trojuholníka na základňu trojuholníka konzola, podporu tilt a uhlom naklonenia. Uhol sklonu 60 ° plus alebo mínus 1 °. Trojuholník je rovnostranný trojuholník. Držiak tvar je tvar T. Jednoduchú štruktúru, jednoduchý proces a jednoduché použitie.