Domov > Noviny > Obsah

Už ste videli všetky druhy mestskej železničnej prepravy?

Aug 14, 2017

sincholdrail.jpg

Metro sa stal podzemnej dráhy, tiež znamená, že v podzemnom tuneli výstavby železnice, s rozvojom systému metra linky výstavba metro systém sa neobmedzuje už iba do podzemia, ale aj podľa potreby terén, napríklad riadok bude postavená na zemi alebo zvýšené spôsob, ako vybudovať, ale v meste alebo podzemné stavby najprv. Metro je veľký objem tranzitného systému železníc, v špičke každú hodinu jednosmernej premávky medzi linky metra 3-70000 osobočas, používa spôsob úplne uzavretý, môžete dosiahnuť automatický riadiaci signál, vhodný pre väčšie city center oddielu pre cestujúcich.

sincholdrail.jpg

Železnicou a systémami používanými v metre rozlišovať ťažšie pre ľudí mimo priemyslu, pretože sú takmer rovnaký vzhľad, to zásadný rozdiel je, že svetlo železničnej systém postavený so železnicou než pomocou metra koľajnice, celkový štandard technológie je nižšia ako metro, železnicou kapacity tak ďaleko menej než na metro, železnicou za hodinu počas dopravnej špičky v jednom smere iba medzi 1-30000, skoré železnicou je zvyčajne priamo konvertované z starý vozík systém, najmä v meste na zemi alebo zvýšené železnicou tranzitnej operácie v centrálnej oblasti mesta môžu byť vstavané aj do zeme, sa používa hlavne v mestských a predmestí v pripojenia.

sincholdrail.jpg

Monorail systém je druh mestskej tranzit železníc v ktorej vlak beží na jednotný železničný lúč. Monorail systém sa zvyčajne používa v tak vysokej a vlak prijíma väčšinou gumové pneumatiky. Štruktúra monorail systém je rozdelený do dvoch druhov, jeden je cross-sedadlá monorail systém, ktorý je železničná trasa chongqing 3. Vlak beží nad železničnej lúč. Na druhej strane je "prázdne železo", ktorý sa podobá na ten predchádzajúci, ktorá je zavesená pod železničnej lúčom. Light rail, monorail systém kapacity a za hodinu počas dopravnej špičky v jednom smere medzi 1-30000, pretože to má rozlohu menej, konštrukčne silné prispôsobivosti, zvlášť vhodný pre horské mesto ako chongqing.

sincholdrail.jpg

Električka je použitie elektrickej trakcie, železnicou prevádzky železničného tranzitného systému v mestských ciest, je zmiešaný s inými pozemné prepravy, podľa ulice podmienok môžu byť vstavané aj pre zmiešané pruhy, semi-uzavretý pruhy a uzavreté pruhy. Električka je nízky objem prevádzky systému, v špičke každú hodinu jedno-pásmový prevádzku pod 10000, pretože je zmiešaný s ostatnými vozidlami na zemi spoločne, takže jeho rýchlosť je veľmi pomalý.

sincholdrail.jpg

Magnetická levitácia systém bol vyvinutý z dôvodu ľudí sledovanie rýchlosti. V roku 1922, Nemci navrhované zásady elektromagnetické levitácia a požiadal o patent maglev vlak v 1934.Maglev vlakoch je skutočne spoľahnúť na elektromagnetické odsávaním alebo elektromagnetickým odpudzovaním bude vlak je prerušené vo vzduchu, maximálna rýchlosť systému vysokorýchlostných maglev môže dosiahnuť viac ako 500 km/h, je v súčasnosti najrýchlejší pozemná doprava, najvyššia rýchlosť a nízku rýchlosť maglev systém metra je 100 km/h.Magnetic levitácia systém má vysokú rýchlosť, silné horolezecké schopnosti a nízkou spotrebou energie spotreby, mnohé trochu v magnetickou suspenziou je druh systému dopravy, počas špičky hodín za hodinu jednosmernej dopravy medzi 1,5 30000.In Shanghai, neexistuje 3117-km magnetickej levitace vlaku, ktorý má čas cítiť magnetické levitácia.

sincholdrail.jpg

Automatický sprievodca systém železničnej dopravy je akýmsi sprostredkovanie systém, vlak Vodičské pozdĺž špeciálny sprievodca, môžete použiť počítač na ovládanie vozidla a stanice, je povedal, že to môže realizovať plnú automatizáciu a bezpilotné, Automatický sprievodca železničnej sústavy sa vzťahuje na linka na letisko mesta a mestskej premávke je relatívne koncentrovanej point-to-point transportné linky v máji, keď je to potrebné, sa uprostred cestou nižšiu stop prevádzku.

sincholdrail.jpg

Rýchle mestských tranzitný systém je druh dopravy železníc s veľkou kapacitou, ktorá môže dosiahnuť 20-500.000 osoba-čas/d.It je vhodný pre diaľkové prepravy v mestskej oblasti medzi hlavných ekonomických zón, kvôli dlhom rade stoja vzdialenosť medzi väčšie, zvyčajne používa express vlak viac ako 120 km/h, Peking-tianjin medzimestskej železničnej prepravy je Číny prvá najvyššiu rýchlosť 350 km/h cestujúcich určené linky, patrí k mestskej železničnej sústavy. Rýchle koľajových vozidiel v prvom stĺpci xiamen mesto v našej krajine sa narodil v 2014 Čína Severná auto prosperity co., Ltd., tento druh regionálne rýchle železničný vagón prevádzkové rýchlosti až 160 kilometrov, najvyššie medzi metra vozidiel a Inter city vlaky, môže to byť dosiahnuť traťovému spoločnej železničnej alebo "nulovej vzdialenosti" prevodu "univerzálne" hráčov.