Domov > Noviny > Obsah

Komparatívne výhody čínska vysokorýchlostná železničná na globálnom trhu

May 03, 2017

1 komparatívne výhody systému technológia integrácie Číny vysokorýchlostné železnice

V súlade s "pokročilý, vyzretý, ekonomické, platné a spoľahlivé" technické usmernenia, od začiatku, s odkazom na pokročilé technológie vysokorýchlostných železničných vo svete a dodržiavanie pôvodnej inovácie, integrovaných inovácií a absorpcie a inovácie zavedené technológie, ako myšlienka znárodnenie základné technológie a kľúčových zariadení, vrátane kľúčových prielom integrovaného systému dizajnu, Stavebné konanie a systém ladenie & uvedenie do prevádzky a iných kľúčových oblastiach, čínska vysokorýchlostná železničná vytvorila technológie vysokorýchlostnej železničnej platformy a technológie systému s nezávislým práv duševného vlastníctva.

china-high-speed-railway.jpg

V aspekte línie dizajnu, čínska vysokorýchlostná železničná plne domnieva, že faktory rýchlosť úroveň, riadok výberu podmienok, bezpečnosť prevádzky, osobné pohodlie a stavebné náklady a iní, ktorých konštrukčné normy sú v súlade so Medzinárodný štandard. CRTS I a CRTS II plosku sledovať technológie, Dvojlôžková bloky typu bezštrkovom sledovať technológie-štrkový slab sledovať technológie pre účasť je zrelý a spoľahlivé, typ III-štrkový sledovať technológie, údržba vysokorýchlostné trate štrkový technológie sú vedúci na svete s nezávislým práv duševného vlastníctva.

Na základni trávenie, vstrebávanie a opätovné inovácie po zavedení HMÚ technológie, Čína má komplexné pochopenie 9 základné technológie montáže, karosérie, podvozku, trakčných transformátorov, trakčné konvertor, protipreklzový systém, železničnej siete Riadiaci systém pre vysokorýchlostné HMÚ a má zavedený dvoch technických platforiem 200-250km/h a 300-350km/h pre vysokorýchlostný vlak s nezávislým práv duševného vlastníctva. Najnovšie CRH380A vysokorýchlostný vlak, ktorý je známy ako "pozemky letu", dosiahne maximálna Testovacia rýchlosť vyše 400km/h a maximálna prevádzková rýchlosť 350km/h.

Okrem toho, s cieľom vyrovnať sa s zložitých a drsné počasie a zemepisným prostredím, Čína navrhol svoje vlastné proti chladu, vetru a anti-piesok, anti-vysoká teplota, proti vysokej vlhkosti rôznych typov vlakov. Počas rokov, prevádzku organizácie & príkaz, organizácie prepravy cestujúcich & nákladnej dosiahne popredných svetových vo vysokorýchlostnej železničnej techniky.

2 komparatívne výhody bezpečnosť a rýchlosť čínska vysokorýchlostná železničná

V súčasnosti sa v rebríčku svetových najrýchlejší prevádzkovej rýchlosti 20 riadkov pre vysokorýchlostné železnice, Čína získala top 6. 24. júna 2008, CRH vlak vyrobené v Číne z Pekingu do Tianjin prevádzkuje rýchlosťou 394.3 km/h, ktoré vytvorili najrýchlejší rýchlostný rekord čínska vysokorýchlostná železničná. V decembri 2011, test rýchlosti CIT500 vyrobené v Číne dosiahol 605km/h, ktorý zlomil najrýchlejší rekord Francúzsko vytvorilo. Teraz čínska vysokorýchlostná železničná beží rýchlejšie, ako je Francúzsko, Španielska, Japonska a ďalších krajín robiť, začína viesť svet.

Z hľadiska železničnej techniky, Čína vytvorila viac ako 1000 km bezšvové line, zatiaľ čo Japonsko len niekoľko stoviek kilometrov; Čínska vysokorýchlostná železničná trať môže stále udržať tvar ako rozdiel v teplota dosahuje 100℃, zatiaľ čo Nemecko a Japonsko nie zvládol technológie ešte.

3 komparatívne výhody prieskumu, projektovania a výstavby čínska vysokorýchlostná železničná

Procese železničná prieskum a projektovanie, globálnej satelitnej systém, diaľková, geografický informačný systém technológie, BIM technológie bol široko používaný v Číne, ktorá pomáha realizovať integráciu prieskum a projektovanie a poskytuje presné a efektívne údajov.

V aspekte pásové Číny vysokorýchlostné železnice, ktorá pracuje rýchlosťou 350km/h, celý prijíma non-štrkový track, ktorý bol vyriešený sto rokov života a ďalších otázkach pevnej jazdnej dráhe vrátane crack odolnosť, odolnosť proti statické dynamické zaťaženie .

Pri stavbe tunelov, čínska vysokorýchlostná železničná prerazila technické problémy tunela a podmorský tunel výstavby pod zložité geologické a horských oblastí. Vlaky EMU môžete spustiť a odovzdať navzájom rýchlosťou 350km/h v tuneli.

Mostných konštrukcií vysokorýchlostné železnice, Čína zvládol kľúčových technológií veľké rozpätie mostnej konštrukcie-štrkový skladbou, simulácia dynamickej odozvy nápravy línie a dizajn a výstavbu mosta, atď. Čínske stavebné team má veľmi bohaté skúsenosti v budovaní sub-triedy, most, tunel, line, elektriny, energie, komunikácie, signál, stanice, atď.

china-high-speed-railway2.jpg

4 komparatívne výhody stavby dµ¾ku a cenu čínska vysokorýchlostná železničná

Obdobia stavby čínska vysokorýchlostná železničná je krátka, ale rýchlosť výstavby je dvakrát rýchlejšie ako ostatné krajiny, ktoré medzinárodné spoločenstvo je impozantný zážitok zo rapídne rozsiahlych vysokorýchlostnej železničnej siete. Celkovo stavebných nákladov čínska vysokorýchlostná železničná je 1/3 alebo 2/3, rovnako ako priemerná cena rozvinutých krajín na svete. Svetová banka verí, že čínska vysokorýchlostná železničná nižšie stavebné náklady, hlavne z nasledujúcich dôvodov:

  • a. nižšie mzdové náklady

  • b. pracovné nadšenie stavebné jednotky a vybavenie dodávok skupiny: cez veľký stavebný projekt, Čína má nahromadené množstvo nových technológií a výrobných zručností rýchlo, ktorý pomáha rozvíjať veľa konkurenčných výhod zdroje a výrazne znižuje náklady.

  • c dočasná lúč pole: na trati Číne odbor výstavby všeobecne bude nastaviť dočasné lúč polí pre výrobu súčiastok viadukt a potom odstrániť poľa lúč k inej stavbe prijatím spôsob ktorým železnicou, po dokončenie jedného staveniska. Ktoré výrazne zníži náklady na demoláciu a náklady na dopravu a obrábanej pôdy.

  • d. obrovské množstvo obchodných: použite spôsob amortizácie kúpiť vysoké náklady na výstavbu zariadenia, ktoré môžu byť použité pre viaceré projekty, pomoc pri znižovaní nákladov na projekt.

  • e. priemysel reťazec pomáha znižovať náklady: v súčasnosti Čína má väčšina plné vysokorýchlostné EMU výrobný reťazec a dosahuje produkt normalizácie, ktorý robí stavebné jednotky dostať rovnakú kvalitu komponentov za nižšiu cenu.

5 komparatívne výhody vláde silnú podporu čínska vysokorýchlostná železničná

Čína vlády pevne podporuje vysokorýchlostné železničné rozvíjať na globálnom trhu. To je významná výhoda pre čínske železničné podniky. V západných krajinách, si myslia, že vysokorýchlostná železničná má rysy veľké investície, dlhé obdobia výstavby a pomaly vracia, tak všeobecne čelia, Veľká otázka, a odpor. Silná podpora železničnej projekt Čína vlády je priaznivé pre železničné stavebné podniky s profesionálnej odbornosti.

6 komparatívne výhody R&D tímu čínska vysokorýchlostná železničná

Rýchly vývoj čínska vysokorýchlostná železničná nemôže prísť pravda bez múdrosti, pracovitý ducha a silnú schopnosť trávenia a absorpcie pokročilej technológie a re-inovácia R&D vedecký tím. Od začiatku roka 2004, čínskych výskumných ústavov, univerzít a inžinierstva expertov a výskumných pracovníkov do R & D inovácií technológie s veľkým nadšením, nakoniec zlomil globálne technické prekážky v roku 2007, ktorá je zvládol-štrkový dráhy Technológia s nezávislým práv duševného vlastníctva.

V porovnaní s vyspelých krajín, rozvoj vysokorýchlostných železničných Číny začal 20-30 rokov neskôr ako im. Súvisiaci výskum začal v roku 2004, prvý Peking-Tianjin intercity vysokorýchlostná železničná bol uvedený do prevádzky v roku 2008, ale v roku 2014 celkové fungovanie najazdené čínska vysokorýchlostná železničná je viac ako 16.000 km. Jej rýchly rozvoj, veľkého rozsahu, silné prepravnej kapacity prilákala celosvetovú pozornosť. V súčasnosti Čína uskutočnila rôznych foriem spolupráce s viac ako 30 krajín ako Turecko, Británie, Brazília, Rusko, Francúzsko, atď. Prvý "z Číny" železničné stavby – Istanbul-Ankara vysokorýchlostné železničné bola dokončená v roku 2014.

china-high-speed-railway3.jpg

Rýchly vývoj čínska vysokorýchlostná železničná dokázal, že vysokorýchlostná železničná výskum vyvíja rýchlejšie ako Japonsko, Francúzsko, Nemecko a ďalšie západnej rozvinuté krajiny, silnú silu Číny výskumného tímu sa stal obrovskú podporu "z Číny".

Šesť komparatívnych výhod čínska vysokorýchlostná železničná Majte na pripojenie a navzájom dopĺňajú, ktorý tvorí hybnú silu. Tvárou v tvár širší trh na svete, "z Číny" stratégia Číny vysokorýchlostná železničná dám sveta novú vitalitu, nový impulz svetovej hospodárskej aktivity.