Domov > Noviny > Obsah

Prvý Index rozvoja a jeden cestnej infraštruktúry jeden pás sa uvoľňuje

Jun 09, 2017

"Tento BBS priťahuje celkom 63 krajín a regiónov, zúčastnilo viac ako 1700 ľudí vrátane 57 ministerskej hodnotenie, Svetovej banky, ázijskej infraštruktúry investície vedenia banky, 32 medzinárodné finančné inštitúcie ako poskytovateľov a Medzinárodná dodávatelia asociácie, reťazec priemyslu a ďalších predstaviteľov viac ako 630 podnikov, rozsah a úroveň BBS rekordných, zmluvne projekty jednotky, množstva a ceny podpísanie záznamu. " Čína Medzinárodná dodávatelia asociácie, predseda snemovne jesenné ráno na ôsmy medzinárodnej infraštruktúry stavby a investície vrchole BBS povedal na tlačovej konferencii, "minister prostredníctvom dialógu, reči, krajiny projektu propagácia a stretnutia a iné formy, in-hĺbka komunikácia so stranami medzinárodnej stavebnej odvetvia s názorom rozvoja a podporovať jeho plánovanie, nielen vzájomnú dôveru a podporu komunikačnej politiky, robí niektoré hlavné pokrok v medzinárodnom projekte, tak presadzovať infraštruktúry inter pripojenie."

76757a223df04851b01d631b685dc355_th.jpg

BBS stlačte konferencie a slávnostnom podpise

 

Chýbajúce financovanie infraštruktúry je bilióna dolárov ročne

Od roku 2010 rokov od prvej medzinárodnej infraštruktúry vrchol BBS, Číny zahraničnej zmluvne dokončené projekty obrat 905.2 miliardy dolárov, implementácia mnohých ciest, železnice, prístavy, mosty, elektriny, telekomunikácie a Ostatné projekty infraštruktúry. Čínsky finančných inštitúcií poskytovaním zvýhodnených pôžičiek, Špeciálny úver, tak, ako osobitnej spolupráce fondu pre medzinárodnú spoluprácu v zariadení infraštruktúry a podporu, akumulační celkového financovania 220 miliárd dolárov od 2010.As teraz, celkový počet bilaterálnych dohôd, dohody a memoranda je 99.

V súčasnosti je potrebné zvýšiť investície do infraštruktúry výstavbu, v rozvinutých krajinách krajinách po celom svete dopyt na výstavbu infraštruktúry, vo vývoji zrýchlené industrializácie a urbanizácie v rozvojových krajinách náležite aktualizovať a upgrade starnúcej infraštruktúry a stimulovať ekonomiku dvojaký účel, tiež spustiť projekt výstavby veľké infraštruktúry. Ale infraštruktúry finančné prekážkou je vždy tam, na jednej strane je najviac jeden rok miliárd dolárov v medzera vo financovaní, na druhej strane je obrovský nedostatok sociálneho kapitálu, do infraštruktúry, politické prostredie a kanál.

Jeden pás a jedna cesta iniciatíva prináša nové možnosti spolupráce medzinárodnej infraštruktúry

"Jeden pás a jedna cesta iniciatíva priniesla nové príležitosti a podnety spolupráce medzinárodnej infraštruktúry." Čínske vice commerce minister a podpredseda zástupcovJIanhUAYu medzinárodných obchodných rokovaní v BBS reči zdôraznil, že "v súčasnosti pod spoločné úsilie všetkých strán dotknutých, rad vplyvných medzník projektov boli postavené alebo sú, viac železníc, diaľnic, prístavy, elektrickej energie, komunikácie a iné projekt sa začal. Budeme diskutovať o Co-konštrukcia a zdieľanie nápadov, a mať vôľu štátu, medzinárodných organizácií, finančných inštitúcií, všetky druhy podnikov vykonáva pragmatickú spoluprácu a zdieľanie celú cestu "dividenda" oblasti."

Pred dvoma týždňami, konala v Pekingu "oblasti" medzinárodnej spolupráce počas vrcholu BBS, Čína oznámila, že Čína rozvojová banka, export-import banka Číny poskytne 250 miliárd yuan a 130 miliárd yuan resp. špeciálneúčelomúver na podporu "na plochu" infraštruktúry, kapacity a finančnej spolupráce.

e15111cb00e3449c8f8f40fc89359e8c_th.jpg

 

S rozvojom "Jedného pásu a jedna cesta" Jianhua Yu verí, že Čína je spolupráca s inými krajinami v oblasti infraštruktúry bude čeliť širšiu perspektívu. On robí tri návrhy:

Po prvé, posilniť spoluprácu medzi vládou a vytvoriť dobré prostredie,svet v pozitívny a otvorený postoj k infraštruktúre medzinárodnej spolupráce aspektoch ako personál vstupu a výstupu, zdaňovanie, výmena zariadenia poskytovať uľahčujúce opatrenia, dodržiavať zásady otvoreného, transparentného a nediskriminačné a ochrana investorov zákonné práva a záujmy, chrániť bezpečnosť investorov, posilniť dôveru spolupráce;

Po druhé, posilnenie financovania inovácie režime, riešiť medzery vo financovaní na usmernenie systému výstavby,intenzívne podporovať rozvoj BOT/PPP režim, vládne investície ako osivo peniaze potrebné podporné politiky podporu, prilákať a podnietiť rozvoj obchodného kapitálu a sociálny kapitál pre vstup;

Po tretie, posilniť strojárska technológia, normy a štandardy v oblasti spolupráce,výstavbu infraštruktúry by mali dať plnú hrať jeho výhody, odvetvia Medzinárodná strojárska technológia, štandardné špecifikácie, ľudských zdrojov, manažmentu a tak ďalej posilniť spoluprácu, zdieľanie úspešných skúseností, podporiť spoločné rozvoja.

Index rozvoja národnej infraštruktúry jedného pásu a jedna cesta bola vydaná

Na vrchol BBS, Čína Medzinárodná dodávatelia asociácie oficiálne vydaný prvý "Jedného pásu a jedna cesta" národnej infraštruktúry Development Index (2017) (pás a Index rozvoja cestnej infraštruktúry, BRIDI) a Index správa (2017). Toto je prvý komplexný rozvoj index medzinárodnej infraštruktúry a výstavby a infraštruktúry spolupráce "Jedného pásu a jedna cesta" je odvtedy "barometer".

b1522c2816c34f009582061d0510feaf_th.jpg

Index rozvoja národnej infraštruktúry jedného pásu a jedna cesta (2017) je prepustený

 

Podľa indexu výskumná správa národnej infraštruktúry rozvoj jedného pásu a jedna cesta má nasledujúce charakteristiky:

Po prvé, celý je premenlivé nahor

Rozvoj infraštruktúry, celkový index je prezentovaná charakteristík hospodárskeho cyklu, po globálnej finančnej krízy a rozvíjajúce sa trh krajiny po poklese v ekonomike, vlády sa zvýšili investície do infraštruktúry na podporu hospodárstva, index rozvoja infraštruktúry 2010 a 2016, resp.. V roku 2017, vnútroštátne všeobecné hospodárske stabilizácie, rozvoja index klesol späť, ale v cykle, krajiny budú výdavky na infraštruktúru, rozvoj infraštruktúry bude stabilne rastúci trend.

Po druhé, dynamiku vývoja ASEANa EAME soms silný

Národný rozvoj index celkovej rebríčku v roku 2017, top 10 boli dobre, Indonézia, Irán, Indie, Brazílie, Ruska, Vietnamu, Singapur, Portugalsko, Pakistan a Bulgaria.In regiónu, ASEAN a strednej a východnej európske regióny vykonali s Priemerné skóre vyššie než v iných regiónoch.

Po tretie, dopravu a elektrina sú dôležité motory

2017 rast indikátory ukazujú, že infraštruktúry dopravy a energie sa rozvíjajú rýchlejšie ako celkovej infraštruktúry. Mnoho "oblasť" vnútroštátnu prepravu a energetických zariadení ako zameranie plánovania rozvoja infraštruktúry, infraštruktúry dopravy a energie sa očakáva aj naďalej viesť rozvoj infraštruktúry všetkých krajín. Bývania je horúcou témou v stavebníctve, vo verejných služieb, vyhliadky na telecomssú sľubné.

a90b93c0f59c4f95a337e54982a3e96b_th.jpg

 

Po štvrté je rozširujúci dopyt infraštruktúry v krajinách

V porovnaní s relatívne stabilných výrobných zdrojov, dopytu trhu je dominantným faktorom podindex "potenciál rozvoja infraštruktúry". V roku 2017, cieľ "rozvojový potenciál" skóroval výrazne vyššia ako 2016 dosiahnuť 121, s indexom dopytu trhu 99, predstavujú asi 80 percent. Celkovo budúcim "Jedného pásu a jedna cesta" národnej infraštruktúry rozvojový potenciál bude obrovský a bude naďalej rásť.ASEAN, Južnej Ázii a portugalsky hovoriacich krajinách majú najsilnejší dopytu.

Po piate, popularita nadnárodnej infraštruktúry výrazne zvýšil

Index ukazuje, že nadšenie pre "Jeden pás a jedna cesta" projektu národnej infraštruktúry sa zvýšil výrazne v posledných dvoch rokoch. Hlavne pre cezhraničnej infraštruktúry nového podpisu zmluvy počet a hodnotu medzi nimi vybuchujúce 2015 nové podpisovania zmlúv môžu byť 150% viac ako v roku 2014 2016 nový podpis zmluvy veľkosti, hoci dole 2015, stále však zostáva vysoká. "Horúce" krajiny patrí Vietnam, Indonézia, Pakistan a India.

Šiesty, politická a finančná environmentálne výkyvy majú nepriaznivé účinky

Vývojové prostredie skúma hlavne štyri aspekty politiky, spoločnosti, financie a biznis prostredia. V posledných niekoľkých rokoch, okrem individuálne kaviarní pohladom na more, "Jeden pás a jedna cesta" národná spoločnosť, podnikateľské prostredie je relatívne stabilný, ale politického a finančného prostredia výrazne kolíše, a viedla k rozvoju prostredia index klesajúci trend.

11ffda309d9d4e8683a5ffb5c14148bb_th.jpg

 

Správa tvrdí, že jeden pás a jedna cesta iniciatíva je dividenda politiky na podporu koordinovaného rozvoja infraštruktúry celej krajiny. Krajinách akoASEAN, Južnej Ázii a ďalších krajinách si užívajú rýchly rozvoj infraštruktúry. Koncepcia trvalo udržateľného rozvoja prináša nový priestor na prax infraštruktúry. Ale existujú riziká:

Najprv došlo k nárastu obchodu a investícií protekcionizmu a geopolitické riziká ohrozujú bezpečnosť medzinárodnej infraštruktúry.

Po druhé, terorizmu, regionálne konflikty a utečencov priniesli mnoho neistôt pri výstavbe infraštruktúry jedného pásu a jedna cesta.

Po tretie, národné suverénny riziko recesívny spotrebuje v prospech nadnárodných infraštruktúry.

Vzhľadom na celú cestu "oblasť" národnej infraštruktúry projekt príležitostí a rizík, Čína medzinárodné dodávateľov združenia predseda izba jesenné ráno povedal novinárom, účastníci projektu nadnárodnej Výstavba by mala byť:

-posilniť výskum trhu, politiky dokovacia a prevenciu rizík a kontroly;

--budeme rozširovať spoluprácu zvýšiť úspešnosť nadnárodných projektov.

--so zameraním na hospodársku, sociálnu a kultúrnu integráciu a budovanie udržateľnej infraštruktúry.