Domov > výstava > Obsah

Čo je Clip lišta Ⅱ

Apr 21, 2017

Lišta klip je typ priemyselné spony, ktoré je možné bezpečne upevniť vlak koľajnice podkladnice--tieto dosky zabezpečené koľajnice na zem. Každý klip lišta je schopný uvádzanie približne dve tony (1814 kilogramov) sily na železničnú trať. Kým železničnej klipy sú populárny spôsob, ako bezpečné zábradlie založiť dosky, existujú mnohé ďalšie spôsoby, ako dokončiť túto úlohu aj.

Hroty, stoličky a klipy sú rôzne metódy zabezpečenia, aby zostali koľajnice upevnené k zemi. Hroty sú veľké priemyselné nechty, ktorý môže byť riadený do krajiny s cieľom zabezpečiť železničnú. Hroty sú nákladovo efektívnejšie než akýkoľvek iný druh železničnej zapínaním, nie sú najspoľahlivejší typ svorku. Hroty majú tendenciu k uvoľneniu, keď sa stanú prohnilé z drsných klimatických. Alternatívou k železnice špice je drevená skrutka, ktorý nemôže hniť.

Železničná stoličky boli vo veľkej miere v Británii počas roku 1950, keď tieto spojovacie prvky sú prevažne zastarané teraz. Fixačnou Toto liatinazariadenia to koľajnice, stopy boli, zabráni pohyb. Vďaka pokrokom v oblasti upevnenia koľajníc, spojovací materiál stoličky už nie sú ideálny spôsob, ako bezpečné zábradlie.

Clip lišta preukáže, že je jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť, aby koľajnice nie presunúť, ohýbať, deformácii alebo hniloba. Clip lišta sa vyrába dve hlavné spoločnosti: Pandrol a Vossloh. V poslednej dobe Pandrol vymyslel klip, ktorý možno použiť v pravom uhle, ktorá bráni krádeži alebo korózie. Okrem stoličky, klipy a hrotmi, novú metódu zabezpečenia skladby na zem nedávno vznikli.

Niektoré krajiny začali experimentovať s "sleeperless skladby" alebo "tubular modulárny skladby." Tieto skladby sú nastavené priamo vnútri betónu, ktorý takmer eliminuje potrebu na údržbu trate. Kým sleeperless skladby sú odolné a takmer nezničiteľné, sú nákladné na inštaláciu. Tieto skladby sú však úplne ideálny pre všetkých vysokorýchlostných železníc.

Typ upevnenia, čo je najlepšie pre železničný do značnej miery závisí od krajiny, klíma. Kým hrot môže byť dobrý spôsob, ako upevniť na železnici v chladnejšie podnebie, železničnej klip bude fungovať najlepšie vo vlhkom klímy. Keď upevnenia nie sú dostatočne silné, podlomili koľajnice sa môžu objaviť ako výsledok. Teplo a vlhkosť zdvihnúť spojovacích prostriedkov mimo stopy sa vyskytnú podlomili koľajnice. Koľajnice, ktoré sa začali na spony môže viesť k nebezpečným vykoľajenia, čo je dôvod, prečo všetky koľajnice by mali byť riadne udržiavané pravidelne.