Domov > výstava > Obsah

Postup pri zváraní hliníka koľajnice: príprava na miesto zvárania.

Apr 03, 2018

Prietok procesu zvárania hliníka v železnici: proces je rozdelený do 13 krokov:


Na prednú stranu zvárania na mieste prípravy na miesto zváracieho prípravku, príprava brúsenia koľajnice - koľajnice, čistenie - koniec koľajnice pre - zvislú pieskovú formu na predhrievanie, výrobu, umiestňovanie téglika na zapaľovanie, liatie ocele, demolácie piesku formy, tlačiť nádor na horúce a studené leštenie, zváracia hlava.Za účelom zabezpečenia kvality zváranie hliníka tepelne na mieste, je nutné pracovať striktne podľa toku procesu a kontrolu každý krok.

Postup pri zváraní hliníka koľajnice: príprava na miesto zvárania

(1) Zmerajte teplotu koľajnice a riadte teplotu trate počas výstavby.


(2) Potvrďte typ koľajnice a zaznamenajte ho, skontrolujte, či je zhodný s typom toku.


(3) Vykopajte hlboký otvor 300 mm na správnom mieste mimo linku, odlijte odliatky a iné odpady po nalievaní a dbajte na to, či sú podzemné svetelné káble.


(4) Každý koniec oceľovej lišty odstráni spojovací prvok na 3 až 6 kusoch koľaje a ak je súčasťou krivky, viac políčok by sa malo odstrániť podľa polomeru krivky.

Príprava koľajnice na zváranie koľajnice z hliníka:

(1) Skontrolujte priamku a povrch koľaje a vyčistite koniec koľajnice koľajnice drôtenou kefou alebo leštičkou, aby ste odstránili oxid; Skontrolujte, či je hlava koľajnice skolabovaná, ak dôjde k zrúteniu, musí byť najskôr pílový nosník; Železničné pílenie, pozornosť by sa mala venovať na zabezpečenie vertikality železničnej časti, vertikálna tolerancia 1 mm, nie šikmé, aby sa zabezpečilo odlievanie ShiGang vodné plnenie koľaje spĺňajú, vonkajšie šikmé, piliere železničnej musí zabezpečiť, že ako pod hlavou koľaje vzdialenosti v rozsahu 23 ~ 27 mm.

(2) Skontrolujte polohu hlavy konca koľajnice a vzdialenosť od pražca by mala byť väčšia ako 10 cm, inak by mal byť nastavený spánok.