Domov > výstava > Obsah

Typické železničná trať prehlad komponentov - podvaly, Fishplates, spojovací materiál a hroty.

Mar 21, 2017

Železničné podvaly

Železničné podvaly sú dôležitou súčasťou železničnej komponenty. Vo všeobecnosti sa tiež nazývajú železničných podvalov, železničná kravaty či crossties. S cieľom udržať správnu vzdialenosť meradlo, železničné podvaly zvyčajne kladie medzi dvoma železničnej trate.

Viac ako sto rokov, železničných podvalov boli vyvinuté na splnenie rôznych požiadaviek rôznych železničných tratí. S rozvojom oceľové pásy, oceľové podvaly sa objavili a boli obyčajné vo veľkej Británii. Neskôr, medzi line Norimbergom a Bambergom v Nemecku v roku 1906, betónové podvaly došlo.

V nedávnej dobe, betónové podvaly sú široko používané na prepravu železnicou najmä v Európe a Ázii. Okrem toho, stále existujú niektoré špeciálne druhy železničné podvaly napríklad plastové kompozitné väzieb, ktoré sú tiež zamestnané v železničnej sledovať dopravu.

Lišta fishplate

Železničná rybie tanier, tiež volal železničnej spoločného bare alebo bare splice je kovovej tyče priskrutkované na koncoch dvoch koľajníc k nim spolu. Používa sa väčšinou v železnicou, železničnej doprave a železničnej žeriav. Vo všeobecnosti ryby skrutky vyberajú vždy najprv v časti príchytkami. Sa skladá z rýb bolt, plochá a pružnou podložkou. A každé dve ryby dosky väčšinou potrebujete štyri alebo šesť oblekov ryby skrutky. Železničná rybie tanier je dôležité spojenie medzi oboma koľajnicami. Takže ak kvalita železničnej rybie tanier je zlá, spôsobené dôsledkom by bolo nepredstaviteľné.
Upevňovacie prvky železničných

Medzi zložky železničnej trate, železničné upevňovacie prvky sú dôležitou súčasťou. To môže zabezpečiť prevádzku železničnej dopravy spojovacími koľajnice s železničnej väzby a železničné podvaly. A používa sa tiež stanoviť správnu polohu stopy zabrániť horizontálny a vertikálny posuv, rovnako ako prevrátení. A čo viac, dobrá pružnosť a izolačné objekt pomôcť železničnej zipsy dobre v nastavenie rozchodu.

V súčasnej dobe, existujú rôzne druhy železničné upevňovacie prvky na svetovom trhu, ako niektoré široko a hlavne použité železničné upevňovacie prvky: VOSSLOH W typ v Nemecku, rýchly klip v UK, STEDEF NABLA zapínaním, PANDROL E typ zapínaním, pr typu zips a zips RN Francúzsko. Sú spojené s inými komponentmi ako nezávislé jednotky, ktorá môže byť stanovená ako celku a tiež ponúknuť podľa kontrolovaných vertikálny, pozdĺžny a priečny síl zabrániť nadmernej posuvu.

Železnice hrotmi

Železnice špice s offset hlavou, väčšinou slúži na zabezpečenie koľajnice a podkladnice k železničných podvalov v koľaji. V roku 1832, Robert Livingston Stevens vynašiel prvé železnice špice a je to prvý záznam využívania železnice špice. V posledných dňoch, lišta hroty boli vyhnaní do podvaly s ťažkým kladivom ručne. S vplyvom štátu industrializácie v USA na začiatku 19. storočia bol vynájdený železnice špice.

Na základe pomocou ťažké a drahé liatiny stoličky zabezpečiť T-tvare lišty v danom období, Stevens pridané podpornú základňu ako T profil, ktorý mohol byť stanovená s jednoduchom bodcami. Neskôr v roku 1982, spike sa stal spoločný spojovací materiál železničných a až teraz, je to stále najčastejšou železničnej zipsy v Severnej Amerike.

Bežné veľkosti železničnej špice sa pohybuje od 9 v do 10/16 v štvorcových 5,5 v 6 v dlho. Ako hlavnou funkciou železničnej spike, slúži hlavne udržať správnu polohu koľaje. Vo všeobecnosti, prílohu je vyrobený možnej pri pripájaní kravatu dosky. Medzi železničnej hrotmi na trhu, pes spike je hojne využívajú jeden. Rovnako ako rez spike, pes spike je tiež námestie v horizontálnej časti. Ale pes spike má špicaté trhacími hlavu. A hlavy koľajnice má dve oká na oboch stranách dojem psej hlave.

Okrem toho existuje ešte mnoho iných súčasti železničných tratí ako sú skrutky, železničné, tie dosky alebo železničnej kotvy. Oni tvoria celý železničný systém a zohrávajú dôležitú úlohu vo fungovaní železnicou. Jedným slovom, bez niektorý z komponentov, prepravu nemožno v normálnej prevádzke.