Domov > výstava > Obsah

Železničná svorka má charakteristiky odolnosti proti použitiu, odolnosti voči oleju, odolnosti voči vysokej teplote a proti korózii

Oct 26, 2017

Klinová svorka sa skladá zo základne, hlavy, jazyka, skrutky (8,8 s), matice (8 H) a upevňovacej matice. Železničná doska je spoľahlivé pevné príslušenstvo, ktoré sa používa pre žeriavovú lištu a zem (alebo nosný nosník), je usporiadané pozdĺž dĺžky koľajnice, každých 500 mm, sada druhotných platieb, symetricky na druhej strane stôp, v žeriave môže mať vertikálnu a bočnú nárazovú silu a môže vydržať prídavnú bočnú silu, ktorá vzniká v dôsledku operácie so sklonom žeriava.

Prijíma nastaviteľné kompozitné segmenty, dokáže prekonať nedostatky predchádzajúcich tradičných segmentov pri aplikácii porúch, čo vedie k matsuzaka skrutkám, otáčaniu plechu, povrchovému opotrebeniu a hriadeľnici koľajnice, vážne pri rozbití koľajnice, ovplyvňuje ložiská hostiteľského kolesa a poškodenie mechanizmus riadenia. Gumový tlak na jazyku je vyrobený z gumového tlaku, jazyk je odolný, odolný voči oleju, odolný voči vysokej teplote a odolný voči korózii. Aby sa zabezpečil plynulý chod žeriavu, kombinácia môže spôsobiť vadnú pevnú koľajnicu, aby sa odstránili nepriaznivé faktory spôsobené zváracou koľajnicou.

Železničné dosky sa často používajú v priemyselných železniciach. V skutočnosti je bezpečnosť a stabilita oceľovej koľajnice a ložiskového povrchu tesné. Súprava je obvykle inštalovaná na pol metra. Môže tiež vydržať mimoriadny bočný výkon zobrazený pri otvorení mechanického predpätia.

Poloha koľajnice môže byť použitá na ladenie problémov pri používaní koľajnice, ako je napríklad skrutka prítlačnej dosky a otáčanie dosky, čo spôsobuje poškodenie vonkajšej koľajnice a poškodenie alebo dokonca pretrhnutie koľajnice. Zabráňte poškodeniu kolies motora a poškodenie organizácie pohonu.

Je prijatý kompozitný typ riadenia koľaje, ktorý sa vyznačuje odolnosťou, olejovou odolnosťou, vysokou teplotnou odolnosťou a odolnosťou proti korózii. Aby sme zabezpečili bezproblémovú prevádzku stroja, môžeme eliminovať problémy spôsobené trajektóriou zváraného kompozitného pásového plazidla ,