Domov > výstava > Obsah

Vložené skrutky technológie vo výrobe oceľovej konštrukcii

Apr 24, 2017

Oceľovej konštrukcie ako druh ložisko konštrukcia systému, pretože to má tú výhodu, svetlo nosnosťou, vysoká pevnosť, dobrá plasticita húževnatosť, seizmické výkon je vynikajúci, priemyselnú montáž stupeň je vysoká, krátku dobu a komplexný ekonomický prínos je pozoruhodné, flexibilné štruktúry, krásny vzhľad a mnohé ďalšie výhody, a teda je viac a viac široko používaný v priemyselné dielne, prímestská železničná (metra) auto depot sklady, nákupné centrá, supermarkety napríklad veľké rozpätie alebo span všetkých druhov stavieb., zodpovedá jeho stavebného procesu stavať pôdy veľké betónové základy pre budovy a vybavenie nadácia, pochovaný oceľové konštrukcie (stĺpec) a vystužené koagulácie Nadácia bolt pripojenie štruktúru. Kvôli veľké oceľové konštrukcie foundation (horný viac ako štyri trustum tvaru pyramídy), nastaviť nie ľahko pevnú skrutku, visiace, požiadavka kvality montáž oceľovej konštrukcie je vysoká, takže presnosť kotviace skrutky spojky stali kľúčovou technológiou montáž oceľovej konštrukcie.

1.technické princíp

Pomocou nezávislých a dokončiť návrh formy pre vložené skrutky podporu systému, pomocou teodolit alebo Totálna stanica po presné nastavenie, korektúry, kompletné betón nalievanie hromadu SPP, teda dosiahnuť presné vloženého umiestnenia. Tento proces je charakterizovaný:

(1) Vzhľadom na dokončiť design značenie tanier vložené skrutku, skrutku skupiny dodržať relatívnu pozíciu presne.

(2) systém pomocou nezávislých podporu a dokončiť design plesne embedded skrutka skrutka, skrutka doladenie odpor, vysoko presné fungovanie, odchýlka je malá.

(3) dá plné využitie stavbu lešenia používa Φ 48 mm oceľové rúrky nohy ručnou pákou a zipsy obrat materiálov, všestrannosť, nízke náklady, môže byť veľa úsporu investičných projektov.

(4) stavebné proces je jednoduchý a ľahko zvládnuť personálom operácie.

2.kľúčové postupy výstavby

2. 1 stavebné prípravy

2. 1. 1 spracovanie kotva bolt kotevné skrutky by mali byť spracovanie prispôsobená podľa požiadavky na konštrukciu a prijatie, musí mať zodpovedajúce certifikáty materiálov a skúšobné správy.

2. 1. 2 formy dizajn a spracovanie

(1) podľa spoločnosti embedded kotva skrutky s osou betónovom základe pozície, a zvážiť formy montážne požiadavky, určenie veľkosti rovina oceľ, vyrezávané formy oceľové dosky formy vertikálnej a horizontálnej osi cez čiaru, a potom Tlačové formy osi určiť relatívnu pozíciu pre vložené skrutky, vyvŕtajte otvory. Plesne pozície, clony vyvŕtať otvor a diery pre skrutku oceľovú konštrukciu stĺpec, clona, vhodný ≮ 4 mm oceľové dosky hrúbky.

(2 plesne ocele spracovanie dobré neskôr môže zhromaždenie na scéne, auto s dĺžkou 2. 0 m krátke nohy ruku páky, stud pomocou Φ 18 mm oceľové výstuže alebo Φ 20 mm, stud výška by mala byť vyššia ako vstavaný skrutky 5 ~ 10 cm, vhodné použiť OS ocele pravidlo korektúry.

(3) Ak betónovom základu navrchu pre krátky valcovitý, môžete zvážiť vykopať dieru v strede oceľového plechu, na betón nalievanie.

2. 1. 3 meranie presnosti regulácie

Podľa inžinierske konštrukcie a polohy súradníc a nadmorskej výške, šifrovanie a elevácie ovládanie siete usporiadanie osi, vhodná pre presné meranie jednotlivých častí.

2. 2 postup výstavby

Podľa rozloženie stĺpcov oceľovej konštrukcie, najprv začína od uhol alebo stranu stĺpca, pozdĺžnej osi pevné vložené skrutky. Ak viacero span oceľové konštrukcie, by mali byť v strede celej zvislej osi zvislej kanalizácie konštrukcie na oboch stranách, minimalizovať chyby merania a stavebníctvo, zlepšiť celkovú správnosť inštalácie.

2. 3 nezávislé inštalácie podporuje systém

Oceľová konštrukcia design betónovom základe veľkosti väčšie, maximálna šírka je 3. 8 m, horná často design štyri trustum ihlanovým tvarom, výška je oveľa nižšia, než kotva skrutky vložený výška, okrem oceľových alebo drevený vzor všetky má určitú flexibilitu, menšieho vložené skrutky presnosť, preto projekt používa sadu nezávislý podporný systém. Inštalácia podpory body takto:

(1) pozdĺž pozdĺžnej osi, založená na oboch stranách osi 0. V cca 75 m (zabezpečí, aby zem lúč laterálne) šípky, pozdĺž vlákne nadácie hromadu čiapky, vankúš a základ stanovený vo zvislej polohe medzi vlas čiapky, riadkovanie 2. 0 ~ 2. 5 m.

(2 stud by mali byť do základovej pôdy 30 ~ 50 cm (podľa pôdy mäkké tvrdé stupeň), vysoko nad pozdĺžnou bar cca 20 mm. Pozdĺžne prút musí zabezpečiť, aby úroveň nastavená, výška by mala zaručiť vložené skrutky

Spĺňať projektovanú výšku a nechať upraviť hore a dole mobilnom priestore.

(3 výstavba hromadu caps je základom šírka boli väčšie ako 2. 0 m, môže byť založená na oboch stranách hornej úrovni tyč s naklonený rod pripojenia a zvislé tyče, tvoria dvere glyfu; naklonený tyč a horizontálnej stonke uzol riadkovanie 1. 5 m, záruka bar úrovne neprináša odklon deformácie.

(4) na oboch stranách úrovne naklonený tyč a kmeňových uzol postaviť naklonený support (podpora do nadácie hĺbka pôdy asi 30 cm) a potom v pripojených takmer vodorovná tyč inštaláciu a na základe hornej sa skladá z priečne a vodorovné tyče vytiahnite tyč rámu tic-tac-toe, tvorí priestor geometrické variácie, aby rám telesnej tuhosť a stabilitu

2. 4 tvar formy úpravy zavedené

(1) pomocou teodolit a celkom stanice do systému podpory tic-tac-toe rám vodorovnej osi bod usporiadanie, kreslenie tvoria osi kríž, a potom dokončiť dizajn plesne Poliaci rámu rámu tic-tac-toe vodorovné lišty vyrobené desať slová vyryté na plesne ocele osi linky a tic-tac-toe rám kresby, nohy ruky spojovacích prostriedkov nápravy tyč a horizontálne tyče (dočasne nie upevnite úpravu).

(2 finalize design po formy je v miesto, uvoľnite Poliaci na zipsy, s kvapkou reťazec kábel od osi rámu tic-tac-toe kreslenie formy na plechu, zľahka zdvih Poliaci, dokončiť design formy malé pohybujúce sa okolo , pomocou rámu tic-tac-toe na osi závit na presné nastavenie, aby forma vyrezávané znaky prekrývajú a shot point, potom utiahnite upevňovacie prvky.

2..5 vložené skrutky pre inštaláciu

(1) vložené skrutky z kusu ocele vŕtanie cez, obligátne vystavené dĺžka skrutiek, podľa požiadaviek návrhu a dve matice možno stanoviť; Skrutka hornej časti zvýšenie úrovne detekcie, doladenie a oriešok spĺňajú požiadavky výšky, utiahnite maticu (dočasne neumierajú).

(2) s úrovňou testovanie embedded bolt skrutka fasády v dvoch smeroch vertikálne titul, môže byť mierne prerušiť skrutku upraviť do dvoch smerov vertikálne stupeň požiadavky, kompletná upevňovacie matice.

(3) keď skrutka každý skrutku úrovni a vertikálne stupeň úpravy po absolvovaní navzájom s krátke oceľovou skrutkou koreň zváranie lap pripojenia, skontrolujte skrutky skupiny tvoria jeden celok. Ako vložené skrutky je dlhšie, môžete zvýšiť jeden alebo dva zvaru výstuže, zabezpečiť, aby umiestnenie presnosť a stabilitu.

(4) na uistite sa, že celý vložené skrutky vysporiadania a sklopné s nadáciou vystužené krátky oceľový nosič pozastavenie bodové zváranie, a v dvoch krátkych oceľových tyčí vložené skrutky v spodnej časti diagonálne bodové zváranie, podporu základ rozvoja vankúš vrstvy.

Vychádza z oceľových rúrok (5) Ak vnútorný priestor je dostatočne veľký, neovplyvňuje celkové vložené skrutky inštalácie, môže byť inštalovaný do formy pred vložené skrutky.

2. 6 preskúmanie vložené skrutky

(1) Ak nadácie hromadu čiapky vložený bolt po inštalácii je kompletný s celú stanicu nástrojom plesne dosiek na usporiadanie osi križovatky, overiť či oceľové zárez pay point a rozloženie osi križovatku prekrývajú, ak tam je chyba, voľné spojovací materiál Poklepaním na jeho páku orezávanie umrieť, kým úplne prekrývajú. Ak odchýlka je príliš veľká, mala uvoľnite skrutku zipsy sieť rámu výstuže bar pripojenie a prispôsobiť.

(2) ocele skontrolovať pilótové základy caps je vzdialenosť medzi skrutku skupiny spĺňa konštrukčné požiadavky, vytiahnite na Traťové preskúšanie nadácie skrutku skupiny jeden riadok vložené skrutky lineárne usporiadanie, ak existuje akákoľvek chyba, opakujte predchádzajúce metódy opraviť.

(3) na pozdĺžnej osi dlhé oceľové konštrukcie, kvôli obmedzeniam zrakových a nástroj, môžete prijať Subsekcia embedded a šifrovanie metódy kontroly siete, a posilniť lepšie a majú vstavané skrutka merania, aby zabezpečili, že kontroly presnosť spĺňa požiadavky., všestrannosť, nízke náklady, môže byť veľa úsporu investičných projektov.

(4) stavebné technológie je jednoduchý, ľahko zvládnuť personálom operácie.