Domov > výstava > Obsah

Stavebné technológie tepelné Zváranie hliníka

Sep 15, 2017

Zváranie teplom koľajnicovej ocele koľajnice je veľké množstvo roztavený kov, ktorý sa uvoľní počas chemickej reakcie hliníka a oxidu železa, tak, že kov je zvárané alebo povrchovú úpravu. Hliník tepelnej chemickou reakciou REDOXNÉ reakcie, hlavné reakčných produktov horúce tekutý hliník oceľ a oxid hlinitý trosky, zníženie železa s Vysokoteplotné hliník horúce roztavenej ocele, hliník bol oxiduje na oxid hlinitý trosky. Výraz chemickou reakciou tepelné Zváranie hliníka je:

3FeO + 2A1 = 3Fe + Al2O3

Fe2O3 + 2Al = 2Fe + Al2O3 3Fe3O4 + 8Al = 9Fe + 4Al2O3

Tepelné Zváranie hliníka Hliníkový prášok, oxid železa a iných kovových prísad sa používa v osobitných téglik zapáliť tepla reakcia hliníka s vysokou teplotou zápas. Reakcia vydáva veľké množstvo tepla v procese tavenia kovu reagovať, tvoria tekutej ocele, kvôli jeho hustá utopil v nižšie trosky je povrchné v hornej časti, je plný piesku formy ocele vo veľmi krátkom čase , hliník horúci roztavený oceľové sám a ako výplňový kov, v rovnakom čase, chladenie kryštalizácie, spolu s roztaveným oceľové 2 obdobia železničnej formy celku.

Používanie zariadení a materiálov.

1. nástroje

(1) pieskovej formy strane šablóny a piesok plesní základová doska

Sa používa zvieraciu svietidlo pevné pieskové formy, strane šablóny je stanovená na strane vľavo a vpravo piesok plesní, a pieskovej formy základová doska je pripevnená k spodnej časti spodnej, bočné šablóna je dvojica , existuje ľavej a pravej strany.

(2) pevné svietidlo z pieskovej formy

Svietidlo s pevnou a svorkových plesne strane šablóny. Nosné kovanie má bod v prednej a zadnej.

(3) popolníka

Použité na zber vody a ocele odpad z piesku formy počas zvárania. Pri dolnej časti by mala byť pokrytá tenkou vrstvou piesku.

(4) téglik vidlice

Slúži na odstránenie horúce, vyradené pieskovej formy, ktoré sa používa pri zváraní.

(5) priame oceľového pravítka (jeden meter)

Pred zváraním, pozitívne pravítko je vyrobený zo zliatiny.

(6) predhrievač a držiak

(1) Preheating zariadenia zahŕňajú predhrievanie zbraň, tlakomer, hadice a kĺbov. Držiak slúži na polohovanie a fixácia zvyškového tepla zariadenia. A propán, kyslík vzduchové potrubie. Propán a kyslíka tlakomery (predhrievanie pre zváranie je kľúčové zariadenia)

2) predhrievač držiak predhrievanie horák držiak sa používa na podporu a nastavte predhrievač zbraň, a je stanovená na koľajnicu na predhriatie železničné spoj pred zváraním.

2. materiály

(1) hliník tepelného toku a piesok plesní, zváranie zváranie hlavy používať jeden súbor.

To zahŕňa: balíček flux vľavo pieskovej formy, práve pieskovej formy, dno piesok plesní, skrat plug.

Podľa rôznych modelov koľajnice, existujú rôzne zodpovedajúce flux a piesok plesní: 50 kg, 60 kg, 75 kg; PD3, U71Mn, vzácnych zemín lišta, atď (tongling železo Peletovacie izba 10t, je to 50kg)

(2) jednorazové téglik - flux kontajner

Zváranie zváranie hlava používa téglik s spájky piesok plesní. Vode odolný dizajn, samostatne tavenie plug, ochrany životného prostredia, automatický rozklad paliva.

(3) vysoká teplota tesnenia box blato

Funkcia je tesnenie priepasť medzi pieskovej formy a koľajnice pred únikom vody, oceľové. 10kg za barel môže byť použitý pre 3 - až 6-krát.

(4) hliník tepelnej zapaľovania príslušenstvo - Vysokoteplotné zápasy

Použitie na zapálenie hliník tepelného toku. Použite jeden po druhom a vziať pár extra zálohy na mieste. To je 20 štvorcových krabíc.

(5) tepelne odolný tmel

Uplatňovať medzi dno piesok plesní a pieskovej formy na utesnenie medzi koľajnice, piesok plesní a podlahy. 12 kusov balení. Tmel slúži na 6-8 zváracie hlavy.

3. stavebné technológie.

(1) stavebné prípravy

1) upraví dráhy a ešte raz, či spĺňa požiadavky na dizajn a špecifikácie. Skontrolujte, či dve sekcie železničného spojenia medzera asi 15mm.

(2) dvoch koľajniciach musia byť rovno na normálne dvoch koľajníc s pravom ocele rovnejšie.

3) vydaním železničnej Upínacia skrutka z pozície koľajnice na železničné koľajnice a stretávacie.

Existujú určité nedostatky. Základnou požiadavkou je možné vkladať spodnej časti šablóny a dne piesok plesní.

(2) vyčistite železničné spoj

Pomocou súboru prierez železničné spoj a hrdze, nečistoty vedľa nej.

(3) nainštalovať pieskovej formy a svietidlá

Pred inštaláciou pieskovej formy, nainštalujte spodnej časti šablóny a šablóny strane opraviť pieskovej formy. Pieskovej formy základová doska je pripevnená k spodnej časti dolnej a bočné šablóna je stanovená bok na ľavej a pravej pieskovej formy. Strane šablóny je dvojica z ľavej a pravej strany.

Poradie inštalácie je:

Spodnej zomrieť ľavej a pravej strane piesok plesní.

Nastavenie pevnej

(4) utesnenie

1) utesnenie medzery medzi oceľové koľajnice a piesok plesní s vysokou teplotou, tesniace box, potom použite ruku rub hliny na prúžky v tesnenie, potom vtesnať do medzery jemné ocele a uistite sa, že tesnenie je silný.

(2) rozdiel medzi predné a zadné spodné piesok plesní a bočné die medzi prednej a zadnej časti pieskovej formy a priepasti medzi predné a zadné režimy.

3) nainštalovať oharek dosky a utesnenie medzier medzi nimi.

Tenká vrstva piesku je položený na spodnej časti popolníka, aby sa zabránilo úniku roztavenej ocele a kryštalizácia popolníka. Potom tesnenie medzier s vysokej teplote odolné balenie.

(5) predhrievanie

5.1 Inštalácia predhrievač

Nainštalujte kyslíka a propán tlakomery a používať kyslík a propánu priamo predhrievací zbraň.

5.2 hodnota propán a kyslíka tlakomer, Zapáľte predhrievací zbraň, a nastaviť plameň.

Opraviť postavenie predhrievací konzolou. Začnite vykurovanie a načasovanie, zvyčajne asi 4 minúty alebo tak.

5.3 Zváranie hliníka horúce spájky sa zapaľuje.

(1) spustite jednorazové téglik a nainštalovať hliník tepelného toku vložiť horúce zápas.

(2) rýchlo pripraviť pripravený téglik na oboch stranách formy pred predhrievanie, a zapáliť horľavinou.

3) horný kryt

5.4 demolácie nástrojov

  Všeobecné rozoberanie vybavenie miestnosti podľa prvého odstrániť, najprv nainštalované v sekvencii demontáže.

  (1) po dokončení reakcia vyradených téglik kliešťami téglik, potom odstráňte popolníka.

  (2) odstrániť stranu šablóny a svietidlá.

  3) skončil s zváranie ocele železničné spoj úplne ochladí, zvyčajne 2-3 hodiny, potom ľavej a pravej strane piesok plesní a dolnej pieskové formy odstránené.

  5.5 leštenie

   Odrezať prebytočné ocele tok nad železničné koľaje s rezanie plameňom a potom vyleštite celého kĺbu leštiace stroje.

   4. záležitosti vyžadujúce pozornosť

   (1) technológia

   1) Vzhľadom na osobitosť a zložitosti tepelné Zváranie hliníka zdvíhacie dráhy, technické požiadavky na obsah a prevádzku sú pomerne vysoké, takže prevádzkovateľ musí mať osvedčenie a striktne zakazujú prevádzku hospodársky subjekt.

   (2) zváranie železničnej uzáverov štruktúra systému je zložité, a pretože zvláštnosť tepelné Zváranie hliníka, hliníkové horúce roztavenej ocele nalievanie teplota je veľmi vysoká, roztavenej ocele počas tuhnutia zmrštenia je väčší, vzniku zmrštenia, pórovitosti, praskanie a ďalšie nedostatky. V dôsledku toho vtokových systém hliníkových tepelné zváranie a zváranie predhrievania a hliníkové horúce roztavenej ocele v casting tuhnutia je obzvlášť dôležité v dutine a odlievanie ocele forma liatie čas je veľmi krátky, zvyčajne vykonáva v 40 ~ 50 sekúnd. Preto predhrievanie možno nazvať core vcelku zváračské práce a samozrejme predhrievací efekt prejaví iba z technickej činnosti technika.

   (2) bezpečnostné

   1) žeriav železníc všeobecne na základe nosník oceľový žeriav, inštalované na povrchu ocele žeriav lúča také železničnej aluminothermic, zváracie práce je dokončená na oceľové žeriav lúč, operácia je veľmi obmedzený a vysoký technický obsah, operácia ťažkosti je veľký. Týmto spôsobom, je obzvlášť dôležité bezpečnosť pracovníkov. Zamestnanci by mali nosiť ochranné ochranných pomôcok, nosiť ochrannú prilbu a upevnite bezpečnostné pásy. Každý Zvárací technik musia byť vybavené jedným alebo dvoma pomocní pracovníci.

   (2) často prácu sú na vrchol žeriavu lúč cez domácu úlohu, preto, musia venovať pozornosť bezpečnosti pracovníkov pod žeriav lúča mája, keď inštalácia, príslušenstvo snímok na jeseň, alebo pri zváraní, oceľové prelievania, poškodiť. Preto počas stavebných prác, Špeciálny bezpečnostný personál musia byť vybavené strážiť, nikto nebude zostať alebo prejsť zo dna počas operácie zváracie operácie a operácie nižšie nie sú prípustné.

   5. zhrnul

   (1) spoľahlivú kvalitu

   Porovnaním Zhrnutie je taveného žeriav železničnej aluminothermic zváranie pripojenie dvoch železníc by roztavenej ocele tvoria celý železničný v porovnaní niekoľko druhov spoločných železničného spojenia, zváranie kvalita je spoľahlivý. Testovaním, kvalitu kĺbov tepelné Zváranie hliníka môžu dosiahnuť rôzne indexy výkonnosti.

   (2) vyspelé technológie a jednoduchá obsluha

   Tento proces sa široko uplatňuje most, železničný a ostatné inžinierske, technológie je zrelé, prevádzka je simple.Compared s zváranie, procesných požiadaviek sú nižšie. Model zariadenia je pomerne kompletné, jednoduché kúpiť na trhu materiálu.

   (3) vyššiu jednotkovú cenu

   Aluminothermic zváranie jednotný železničný kĺbu v jednotkovej cene je drahší v porovnaní s bežné spôsoby pripojenia (svorka pripojenie, špeciálne zváracieho drôtu zváranie pripojenie) v diskutovať o železničnej aluminothermic zváranie stavebných technológií pre vyššie 2 krát, hliník tepelné zváranie cena odráža najmä jednorazové téglik materiálnych nákladov, práve v procese nedostatky.