Domov > výstava > Obsah

Zloženie, vývoj a výhody a nevýhody trate sú analyzované

Jan 03, 2018

Predradníky sú použitie kamennej trosky na vozovke na použitie cementového pražca, ktorý sa vzťahuje na kusy horniny, uhlia atď., Čo sú malé kamene používané na cestné lôžko na železnici.

Tradičná železničná trať sa zvyčajne skladá z dvoch paralelných koľajníc, ktoré sú upevnené na pražci a sú usporiadané ako záťaž pre malé štrk. Cestou aj pražcami sa zvýšila sila, rozptýlila sa tlak vlaku, pomáhala sa nosiť váhu a zabránila tomu, aby sa pásy potopili do pôdy z dôvodu prílišného tlaku. Okrem toho na malom štrku pôsobí niekoľko účinkov: zníženie hluku, absorpcia tepla, šok a zvýšenie priepustnosti vody.

track.png

Zloženie trate:

Tradičná štruktúra orbitálnej štruktúry je stále hlavnou štruktúrou súčasnej rýchlostnej železnice. Skladá sa z koľajnice, spánku, spojovacích častí, taoistov a bifurkácií.

1. Železnica

Železnica je jednou z hlavných štruktúr trate. V záujme zabezpečenia plynulého chodu vlaku by mala základňa spodnej časti trate poskytovať dobré podmienky pre bežnú prácu koľajnice, konštrukcia hornej časti koľaje a všetky časti koľajnice.

A samotná oceľová koľajnica, jej vnútorná kvalita, materiálové vlastnosti, tolerancia v úseku, úroveň atď. Sú veľmi dôležité charakteristiky. Oceľová koľajnica by mala zabezpečiť dostatočnú pevnosť, húževnatosť, odolnosť proti opotrebeniu, stabilitu a stabilitu technológie, aby sa zaručila primeraná rekonštrukcia a znížila údržba a údržba.

Typ a intenzita koľajnice je vo všeobecnosti vyjadrená ako hmotnosť na meter. Čím väčšia je hmotnosť oceľovej koľajnice na meter, tým vyššia je pevnosť koľajnice. Bežne používaná železnica v Japonsku je 50 kg / m a 60 kg / m železnice. V súčasnosti používa Shinkansen koľaj 60 kg / m.

1) Hmotnosť koľajnice

Typ koľajnice sa určí podľa výpočtu vibrácií trate, nárazu koľajnice, kontaktu koľajnice a pozdĺžnej sily koľajnice. Priečka a vertikálna tuhosť koľajnice 60 kg / m je potrebná na splnenie intenzity stresu vysokorýchlostného vlaku. Železničná stanica vysokorýchlostnej železnice Nippon Shinkansen, TGV a ICE v Japonsku je železničná trať 60 kg / m. Možno vidieť, že výber železničnej trate 60 kg / m je vhodný pre vysokorýchlostnú železnicu Peking-Šanghaj.

2) Prípustná odchýlka a priamosť rozmerov koľajníc

Vysoko rýchlostná železničná koľajová konštrukcia odlišná od bežnej trate je najdôležitejším znakom prísnej kontroly nepravidelnosti koľají, odrážajú sa na veľkosti koľajnice na kvalite povrchu, rovnosti, drsnosti povrchu a narušenia prísnych požiadaviek. Presnosť a tvar koľajníc je jednou zo základných záruk hladkej koľajnice.

3) Chemické zloženie železnice

Hlavnou formou kvalitatívneho problému vysokorýchlostnej železničnej koľajnice je strata únavy spôsobená vnútorným začleňovaním a poruchou koľajnice. Je to výkonný spôsob, ako znížiť únavovú stratu koľajnice, zvýšiť spoľahlivosť železničnej trate a predĺžiť jej životnosť.

Chemické zloženie oceľovej koľajnice je základným faktorom ovplyvňujúcim jej mechanické vlastnosti, zvárací výkon a iné výkony a je dôležitým indexom čistoty oceľovej koľajnice.

2. Spánok

Funkcia spánku: na podporu koľajnice na sledovanie a smerovanie tlaku koľajnice.

Napriek tomu, že orbity vo vývoji vysokorýchlostnej železnice bez väčšieho a väčšieho hromadného rozmachu sa v mnohých krajinách stali prvou voľbou štruktúry dráhy, ale terajšia mŕtve obežná dráha je stále jednou z hlavných foriem vysokorýchlostnej železničnej trate štruktúra, kvalita a výkonnosť betónového pražca je stále potrebné zamerať sa.

Ako betónové lôžko dlhá životnosť, menšia úžitková záťaž, betónové výrobky výrobná výroba tvaru veže, veľkosť, výkon, sú štandardné, jednotné, pre jednotnosť koľajovej podpory a sledovanie dynamického komfortu poskytuje spoľahlivejšie podmienky a vysokorýchlostná železnica zúrivá mantinelá obežná dráha na celom svete prijíma betónový spánok.

Existujúce železničné trate Číny sú väčšinou položené s betónovými vankúšmi, zatiaľ čo vysokorýchlostná železnica vyžaduje konkrétne vankúše.

Vysokorýchlostné železničné betónové spánky väčšiny integrálneho typu, ako je Nemecko, Taliansko, Španielsko a Japonsko a iné krajiny všetkých druhov spánku, Francúzsko je fretka mrežová trať spiace štruktúru tradičného dvojitého bloku, stále používaný vo vysokorýchlostnom železničnom dvojitom bloku typ spánku, ale v zúfalom mantinelovom mostíku kvôli potrebe nastavenia ochrannej lišty, prijatý integrálny spánok.

Krajiny vo svete osobnej a vysokorýchlostnej železnice pre cestujúcich majú zúfalý vývoj technológií, ktoré ukazujú, že integrálna a dvojitá bloková forma betónového spánku môže uspokojiť vysokú rýchlosť jazdy v takých aspektoch ako sú nosnosť, trvanlivosť a stabilita požiadavky na používanie. Čínska vysokorýchlostná železnica prijíma monolitický betónový spánok.

3. Spojovací diel (spojovacie diely)

Spojovací prvok je stredná spojovacia časť, ktorá spája koľajnicu s pražcom, ktorá sa používa na upevnenie koľajnice na koľajniciach, udržiava meradlo a bráni pohybu koľajnice v smere spŕch.

Okrem toho je potrebné, aby upevnenie vysokorýchlostnej železnice malo dostatočný tlak na spony, aby sa zabezpečila pozdĺžna a laterálna stabilita línie. Okrem toho vyžaduje aj dobrú elasticitu, aby sa zabezpečilo dobré zníženie vibrácií a zníženie hluku. Udržujte tlak, aby ste udržali schopnosť znížiť každodennú údržbu. Izolačný výkon je dobrý na zlepšenie spoľahlivosti koľajového obvodu, predĺženie dĺžky koľajového obvodu a zníženie investície koľajového obvodu.

Použitie elastických spojovacích materiálov po mnoho rokov histórie v našej krajine, úspešne vyvinul hrať článok Ⅰ zipsy, hrať Ⅰ zdvihnuté zipsy, hra hrať typu Ⅱ a upevniť hrať Ⅲ atď, viac ako všetky spojovacie materiály boli cez ministerské hodnotenie a podporovať použiť.

Článok 1) pružiny Ⅰ typ zips

Zloženie: olejová kazeta, skrutkový hrot, mriežka, priehradka a elastické gumové tesnenie.

Typ: typ A: typ koľajnice CHN50 B: oceľová lišta CHN60.

(priechodná priehradka sa používa na nastavenie obrysu a na prenesenie vodorovného ťahu koľajnice.V strednom rozmere priečky sú dlhé okrúhle otvory, jeho veľkosť je istá, existujú však dva druhy stredovej polohy dier a sú tu dve čísla Každé z 50, 60 kg / m koľajníc má dve čísla: 20, 14 a 10 a 6.

Článok 2) hrať Ⅱ typu upevňovač

Článok hrať Ⅱ typ uzávery okrem hrať článok prijíma nový materiál redesign, zvyšok častí a hrať typu I spojovacích materiálov a všeobecne, je stále blok rameno, skrutky fasteners.In pôvodný článok používať pružiny typ I spojovacie prvky, sú k dispozícii hrať Ⅱ typu upevňovač hrať nahradiť originálny článok typu I spojovacie prehrávanie.

Článok 3) hrať Ⅲ typ zips

Zloženie: guľka, vložená železná podložka, izolačný blok a gumové tesnenie.

Hra Play Ⅲ typu je navrhnutá pre vysokú rýchlosť preťaženia a bez skrutky bez ramienok. Odizolovaný a ramenný spojovací prvok je trend vývoja svetového spojovacieho zariadenia, ktorý je vhodný najmä pre ťažké zaťaženie, veľké objemy a prepravné podmienky s vysokou hustotou.

Systém používa hardcore vložené do pražca, aby sledoval meradlo, nesie priečnu silu a upevňuje tyč guľôčky a oceľová lišta sa používa ako izolačná časť a používa sa na nastavenie meradla.

Výhoda: tlak na pracku je veľká elasticita, silná schopnosť sledovať, nepoužívajte žiadne spojenie skrutiek, znížte údržbu a údržbu upevňovacieho zariadenia.

4. Štrkové lôžko

Posteľ je dôležitou súčasťou orbitálnej štruktúry. Lôžka s časticami by nemala znášať iba rôzne sily prevodu podvalov, udržiavať stabilitu obežnej dráhy, ale aj uľahčovať údržbu. Pre vysokorýchlostnú železnicu sú tieto účinky granulového lôžka obzvlášť dôležité.

Funkcia postele:

(1) Nosiť tlak z pražca a rovnomerne ju prenášať na vozovku.

(2) Zabezpečte vodorovný a vertikálny odpor koľaje, aby ste udržali stabilitu koľaje.

(3) Zabezpečiť náraz a vibrácie orbitálnej elasticity a absorpčnej koľajnice.

(4) Zabezpečte dobrý odvodňovací výkon s cieľom zlepšiť nosnosť cestnej plošiny a znížiť poškodenie obežnej dráhy.

(5) je vhodné upraviť geometriu trate.

Aby sa balastery prispôsobili vyššie uvedeným funkciám, mali by mať tieto vlastnosti: sú tuhé, pružné, ťažko rozdrvené a rozmiešané. Dobrá drenáž a nasiakavosť vody. Nie je ľahké sa zvetrávať alebo zametať vetrom alebo vodou.

Používané ako železničné predradníky sú: štrk, triedenie prírodného kamienka, triedenie kamienkového a hrubého piesku, stredná piesková a vysokopecná vysokopecná pec v špecifickom železničnom balastovom materiáli by mala byť založená na objeme železničnej nákladnej dopravy, zaťažení nápravy, rýchlosti jazdy, a miestnych materiálov, ako je podmienka rozhodnúť.

Prvá trieda: ťažká a ťažká oblasť prvej triedy.

Sekundárny železničný predradník: základná norma železničnej záťaže našej krajiny nie je z uhlu rezervy technického a ekonomického optimálneho, ale podľa ponuky a dopytu národného železničného balastu a zváži zlepšenie kvality požiadavky na prevádzku železničnej záťaže. rozdiel medzi kvalitou zahraničného Taoistu.

5. Prepnite

Bifurkácia je spojovacie zariadenie, ktoré prenáša vozidlo z jedného kanála na druhý a je tiež jedným z slabých spojov trate. Je zvyčajne položený v stanici a zoraďovacím dvorom. S bifurkáciou sa môže plne využiť kapacita linky. Dokonca aj železničná trať s jedným vedením, položenie vidlice a vybudovanie vidlice, ktorá je väčšia ako dĺžka vlaku, sa môže otvoriť železničnej trate. Bifurkácia zohráva dôležitú úlohu na železničnej trati.

rail.png

Pretože prepínač má číslo, zložitú štruktúru, krátku životnosť, nízku hranicu rýchlosti vlaku, bezpečnosť dopravy, údržbu a opravy vo veľkom čakaní na charakteristiku a krivku a spojenie a označované ako tri hlavné nedostatky obežnej dráhy.

Existujú tri základné formy: spojenie linky, priesečník, spojenie a kríž. Existujú rôzne typy bifurkácie jedného typu a viacnásobné rozdelenie v spoločnom spojení. Kríž má vertikálnu križovatku a diamantový kríž; Kombinácia spojov a krížov sa pretína a križuje.

Vývoj orbitálnej dráhy:

S britskou priemyselnou revolúciou, s cieľom prepraviť veľké množstvo rudy z baní do najbližších dokov, v roku 1605 bola prvá skladacia dráha z dreva

V polovici 18. storočia boli liatinové orbity.

V 40. rokoch 20. storočia boli pod koľajami položené vertikálne drevené podvaly na spanie, aby sa spojili dve koľajnice.

V roku 1865 bola železnica nahradená úzkou traťou. Postavený na obežnej dráhe má základnú štruktúru modernej koľaje štruktúry, s cieľom znížiť pozemné napätie, a na zemi kladený vrstva štrku koľaje pod spánku, balast lôžko tiež zvýšiť flexibilitu obežnej dráhy a drenážnej výkonnosti, pre uľahčenie údržby, obežnej dráhe v podobe stredného materiálu tradičnej balastovej dráhy, nazývanej tiež normálna obežná dráha, a to väčšinou hovoríme o zúrivej obežnej dráhe. Pri vysokej rýchlosti koľajnice je maximálna rýchlosť 250 kilometrov za hodinu a trať je navrhnutá tak, aby bola viac ako 350 kilometrov za hodinu.

Výhody a nevýhody trate:

Výhodou trate sú dobrá elasticita, nízka cena, pohodlná výmena a údržba (malý rozsah hluku), dobrá absorpcia hluku a krátka doba konštrukcie.

Poruchy: so zlepšením rýchlosti jazdy v dôsledku nerovnomerného poklesu frekvencie intenzity vibrácií, poškodenia koľajnice a deformácie, čím došlo k výraznému zvýšeniu pracovného zaťaženia, výrazne skrátiť cyklus opravy.

Podľa údajov vysokorýchlostnej železnice v Nemecku, keď je rýchlosť vlaku 250 ~ 300 km / h, náklady na údržbu linky budú približne dvojnásobné ako rýchlosť rýchlosti jazdy 160 ~ 200 km / h; Rýchlosť je 250 ~ 300 km / h; Celková hmotnosť 300 miliónov ton bude vyžadovať úplnú náhradu.