Domov > výstava > Obsah

Oprava generálnej opravy, opravy liniek, údržba liniek.

May 07, 2018

Výstavba rôznych lokalít v dlhodobej otvorenej obežnej dráhe je ovplyvnená miestnymi obdobiami, podnebím, geografiou, geológiou a inými environmentálnymi podmienkami. Pracovníci a materiály a mechanické pohybovanie sa často a používanie materiálov sa musí šíriť po dlhých trasách, staré materiály zhromaždili veľké množstvo výnosov, takže robotníci dodávajú veľa práce, ale aj zložitejšie. Mnohé činnosti ovplyvňujú prevádzku železnice, ktoré sa musia vykonávať v intervale vlaku alebo rýchlosti vlaku. Či už ide o údržbu liniek alebo o údržbu liniek, je potrebné obnoviť trať, zabezpečiť bezpečnosť vlaku a po určitom čase riadiť vlak, aby sa stabilizoval a stabilizoval.

Preto musí byť inštalácia a údržba trate dokončená včas a plánovacie úlohy by mali byť dokončené a mala by sa venovať pozornosť kvalite, stavebnej organizácii, prevádzkovým postupom a pracovným metódam projektu zabezpečeniu bezpečnosti premávky a osobnej bezpečnosti. Aktualizácia a generálna úprava koľajových vozidiel je zvyčajne vybavená špeciálnou montážnou základňou pre oceľové koľajnice a vodiacou koľajnicou, sieťovinou, doplnkovým materiálom, opravovňou, razením a inými špeciálnymi strojmi. Longmen je široko používaný v Číne (pozri stopu). Údržba pásového kolesa by mala byť vybavená ľahkým, výkonným a pohodlným špeciálnym strojom.

Inštalácia a oprava a inšpekcia železníc sú vybavené vozidlovými skúšobnými vozidlami a detekčnými zariadeniami na báze kolies.

Rekonštrukcia železničnej inštalácie a údržby alebo nahradiť novú železničnú koľajnicu ako základný obsah, pevne nasadené transektové trate, zlepšiť spánok, cestu, koľajnicu, cestnú plošinu a prejsť stav, sledovať pôvodnú normu kvality alebo vyššieho štandardu.

Orbit a jediná oprava, inštalácia a údržba vrátane novej obežnej dráhy alebo železničného úseku, ktorá by nahradila spánok, položila bezšvové línie, nahradila spínač a vidlicový vankúš a spracovala choroby na cestách.

Údržba linky

Inštalácia a údržba trate sa používa hlavne na zaistenie tlakového zaťaženia, nahradenie mŕtveho pražca, na opravu a nahradenie chybných častí pásového podvozku, obnova orbity, kvality obnovy alebo v blízkosti pôvodných noriem.

Oprava trate udržiava geometriu koľaje a povrch koľaje hladký, robí meradlo, hladinu, smer, výšku atď., Aby udržiaval dobrý stav údržbového štandardu cestou prevádzky, manipuláciou s tlmičom, vodiacim prúdom atď. Zachovať komponenty trate vrátane výmeny osobných chýb a opotrebenia. Medzi údržbárske práce patria aj kontrolné linky a podmienky sledovania.