Domov > výstava > Obsah

Lišta klip-Rail svorka-Rail zapínaním

Sep 30, 2017

Lišta zapínaním je súčasťou koľajničku, ktorá sa používa na pripojenie koľajnice a podvaly funkcie zabezpečením rails na podvaly, vedenie meradla a zabraňujúci pohybu pozdĺžne vzhľadom spáč koľajnice.

Úvod

Vrátane špice, železničná podložka pod koľajnice a elastické alebo pevné pracky a tak ďalej. Spojovacie prvky by mohli dlhodobo, účinne udržiavať koľajnice a podvaly spoľahlivé pripojenie a pri pôsobení plnej hrať medzipamäte tlmenia výkon, meškanie hromadeniu zostatkovej deformácie trate. Tak mal by mať dostatočnú pevnosť, odolnosť a určitý stupeň pružnosti, ale aj jednoduchej konštrukcie, jednoduchá inštalácia a rozoberať. Okrem toho predpäté betónové podvaly, zips by tiež mať dostatočné klip tlaku a rozchod, úroveň úpravy.

Drevené podvaly zapínaním

Spojovacie časti pre spájanie koľajníc a drevené podvaly na železničné podvaly. Podľa jeho spojenie železničnej pad a drevené podvaly medzi troma je rozdelená na: sub-liter a zmiešané spáč.

Oddeliť pevné zábradlie z skrutky alebo klince z pevnej železnej platničke sú samostatné kovania. Všeobecne použitie zásobníka na kravatu doske upevnenej na podvaly, kravatu dosku na otvoru ložiska, pevné madlo skrutky nainštalovaný kravatu tanier a potom použite klip alebo klip doska bude odstránená.

Hybridné zapínaním pozostáva z kravatu tanier a špice. Použite hák spike (štvorec) pre pripojenie rails priamo na tie dosky a podvaly. Lišta klip je malé, aby sa zabránilo pozdĺžne plazis železničnej dopravy, sú potrebné ďalšie anti-stúpanie zariadenia.

Betónové podvaly zapínaním

Betónové podvaly lišta slúži na pripojenie rails a betónové podvaly pripojenia. Betónové podvaly kvôli hmotnosti, tuhosť Charakteristika zapínaním požiadavky sú vysoké, jeho klip tlak, pružnosť a nastaviteľná sú prísnejšie požiadavky. Betónové podvaly zapínaním, podľa jej štruktúry môže byť rozdelená do jar zapínaním, zapínaním na klip, šrapnelu zapínaním (pozri betónové podvaly zips) tri. Podľa pružnosť zapínaním sám môže rozdelená do tuhá zips a elastické zapínaním. Podľa betónové podvaly alebo bez ramena je rozdelená na pár zips a zips žiadny klip. Čína je betónové podvaly zapínaním, predčasného užívania hlavného klipu a šrapnelu dve veľkosti. Klenuté šrapnelu zapínaním kvôli klenuté šrapnelu sila je nízka, ľahko spôsobiť zostatková deformácia alebo aj zlomený, takže čínska železničná sa už používa. Klip zips vďaka použitiu kusov galérie, nedostatočnej elasticity, klip tlak je nízky, jednoduché použitie v procese uvoľnenie. Súčasné čínske železničná bola postupne nahradená bc; som zips. Pracka zapínaním je vyrobená z pracky ako pracka a ohýbanie deformácie a torzné deformácie materiálu sú používané. Nie je problém oslabenie sekcie a štruktúry je rozumné. Preto sa stala hlavným zapínanie čínske betónové podvaly železničnej. V súčasnosti hlavný zips, používané pre jarný typ Ⅰ zipsy, s rozvojom heavy-duty vysokorýchlostné železnice, v posledných rokoch vyvinula a úspešná jar II, Ⅲ typ spojovacieho materiálu a tak ďalej. Medzi nimi, typ Ⅲ zapínaním bez skrutiek bez zátky zipsy.

Zapínaním klip sa skladá z klipu tanier, závit špice, pružnou podložkou kravatu sedadla a vankúš tanier. Zásobníka vlákno je ukotvený v vyhradené diere betónové podvaly ložisko tabuľky s síry cementovou Maltou a upevňovacie skrutky.

Klip zipsy majú na jar Ⅰ, Ⅱ, Ⅲ typu. Strely typu Ⅰ ω guľa, špirála špice, meradlo ozvučnice a gumové podložky zloženie. Jeho klip tlak nestačí, lopta je príliš malá.

Tvar typu clip II je rovnaký ako u strely typu Ⅰ a ťahu nie je menší ako 10mm. Klip tlak je lepšia v porovnaní s vedierko typ Ⅰ.

Je vhodný pre rušné a vysokou hustotou dopravné podmienky. To má výhody vysokej odpočítanie tlaku a dobrá pružnosť. Najmä eliminuje konkrétne rameno a eliminuje vplyv železničnej dnu bočné force možnosťou priečneho posunu dochádza.

Výkonnostná charakteristika

Podľa požiadaviek železničného tranzitu, nový spojovací materiál železničných by mala mať nasledujúce charakteristiky:

1) majú dostatočnú pevnosť a trvanlivosť.

Železničného tranzitu prevádzková doba je dlhé, vysokú hustotu, zlá Údržba podmienok, vyžadujúce železničné upevňovacie prvky musia mať dostatočnú pevnosť a odolnosť na zabezpečenie bezpečnosti premávky.

(2) majú určité rozchod a nastavenie úrovne výkonu.

Železničnú dopravu pomocou Celková štruktúra železničnej posteli, polomer oblúka line je malý, existencia opotrebenie železníc. To si vyžaduje, že zips by mal mať určité meračov, úroveň výkonu úprav k vyriešeniu krivka železničnej opotrebenie a štrukturálne nerovnomerné vysporiadania a výstavby chyby spôsobené meračov, úrovňou koľajnice prekročenie.

3) boli dobrým izolačným vlastnostiam.

Železničnou dopravou sa zvyčajne používa ako návrat železničnej trati, čo vyžaduje upevňovacie prvky musia mať dobré izolačné vlastnosti, zabrániť úniku prúdu cez zapínaním, výsledkom konštrukčnej ocele a korózii municipal potrubia.

4) majú dobré tlmenie pružnosť.

Metro a iných mestských tranzit cez obytné, vibrácie a hluk zníženie požiadavky ochrany životného prostredia je veľmi vysoký, železničné upevňovacie prvky musia mať dobré vibrácie výkon, útlm od orbital vibrácií, zníženie hluku prevodovka.

5) majú určité všeobecné zameniteľnosti.

Zapínanie štruktúra by mala byť jednoduchá, málo súčiastky, s určitým všeobecným zameniteľnosti, nízka cena, jednoduchá konštrukcia a údržba.