Domov > výstava > Obsah

Lišta svorka zohráva rozhodujúcu úlohu v železničnej systém zapínania

May 08, 2017

Tam sú predovšetkým tri druhy upevňovacích systémov na svete, vrátane kotúča zapínacieho systému, svorka upevnenia systému a klip systému upevnenia. Lišta svorky sú hlavné spojovacie materiály, ktoré aplikujú na svorku upevňovacieho systému.

rail-clamps-in-railway.jpg

Funkcie železničnej svorky

Ako druh zapínaním, lišta svorka základnou funkciou je opraviť koľajnice na podvaly, sledovať stabilný a udržať určité meradlo vzdialenosti od horizontálneho a vertikálneho pohybu koľajnice. Všetci vo všetkých, to je známe ako kľúčové priebežné spojovací diel.
Charakteristika železničnej svorky
V blade upevnenia systému a klip systému upevnenia, sú ich hlavným kovania blade a klip, že obaja majú spoločné elasticity. Ale v objímka systému upevnenia, lišta objímky, sama o sebe je bez elasticity, patrí pevné zapínanie. Dostatočná tuhosť prispieva k bezpečnosti železničnej dopravy.

structure-of-clamp-fastening-system.jpg

Svorky železníc určený v Číne

V Číne sú tri hlavné svorka zipsy navrhnuté v rôznych histórii železničnej dopravy. Sú skrutkové typ svorka v skorých časoch, 63 typ objímky a 70 typ objímky.
Kvôli obmedzenej úrovne technológie označenie typu skrutkové svorky vložené drevená skrutka do betónu spáč, ktorá spája spojovacieho materiálu a Spacia jednoducho. Tento typ sa stal minulosti. Teraz to bolo veľmi zriedkavé použitie.
70 typ objímky sú aplikované na betónové podvaly s priekopy a je vhodný pre zábradlie 43KG a 50KG. Môžete nastaviť meradlo vzdialenosti prostredníctvom výmeny rôznych svorky vo veľkosti. Pripojenie skrutku zásobníka a podvaly je forma síry kotva. V súčasnosti v Číne, novej železnice bol zriedka položený, iba v súlade s opravou. Tento druh svorka zipsy je menej elastická a prítlak znižuje výrazne, takže to bol v podstate odstránený.

Systém upevnenia koľajníc KPO

Vo svete slávnych KPO systému upevnenia je tak v dobré výkony, že mnohé krajiny uplatňujú v svoj vlastný železničnej trate. KPO systému upevnenia patrí svorka upevňovacieho systému. To zahŕňa KPO3, KPO5, KPO6 a KPO9 atď. Svorka musí byť v súlade s DIN, AREAM normy, atď železničnej svorka obyčajne uskutočňuje nízkouhlíkové ocele alebo legovanej ocele horúcom kovania, valcovanie a odlievanie.

different-types-of-rail-clamps-for-railway.jpg

KPO uťahovací systém sa skladá z nasledujúcich položiek:
Lišta svorka

Používa sa spolu s kravatu platňa a skrutky. V Číne je vyrobený z ocele Q235 alebo 45#.
Skrutka
Tiež volal háčik bolt, sa používa upevnenia kravatu tanier.
Tie dosky
To je základná doska, základom systému upevnenia koľají.
Skrutka
Slúži na upevnenie kravatu dosku drevené podvaly. Pri použití v betónové podvaly, je často spolu s plastové hmoždinky.
Pružnou podložkou
Bežne sa používa prerozdeliť zapínaním.
Povrchová úprava železničných svorky
Povrch železničnej svorky je často holý namazaná, čierny oxid, pozinkovaný, horúce dip pozinkovaných a sherardized. Železničnej svorky sú bežne balené v drevenej debny alebo vriec a drevených paliet pre 25KG za balík.

rail-clamp-fastening-system.jpg

V závere železničnej svorky zohrávajú rozhodujúcu úlohu svorka systému upevnenia v železnice, sa stále používa v mnohých krajinách a oblastiach, mnohé rastliny stále vyrábajú, aby vyhovovali potrebám v Číne. Je to vynikajúci vynález pre výstavbu železníc a rozvoja.