Domov > výstava > Obsah

Druhy železničné podvaly a ich stanovenie metódy

May 03, 2017

Čo je železničné podvaly?

Železničné podvaly je nevyhnutné železničnej príslušenstvo, ktoré používajú na držanie železničnú a udržiavať určité železničné koľaje. Ležal kolmo k železničnej trati, železničné podvaly má prenášať veľký tlak z ocele koľajnice na vrchní neviazaná nosná. Dobrá pružnosť a elasticitu, môže deformovať správne buffer tlaku, keď vlaky okoloidúci a neskôr obnoviť.

steel-railway-sleepers.jpg

Druhy železničné podvaly

Železničné podvaly býval drevené ktorý je nízka hmotnosť, dostatok posunutie odpor, ľahké spracovanie a výmena. Pokles lesných zdrojov, povedomia o ochrane životného prostredia a rozvoj vedy technológie, oceľových železničných podvalov a železobetónových podvalov sú vyrobené a použité železničné stavby. Kvôli vysokej spotrebe, oceľové podvaly nie sú široko používané. Železobetónové podvaly sa v porovnaní s drevené podvaly, a majú dlhšiu životnosť, vysokú stabilitu, menej údržby a nízkou šrotu kurzu.

wood-rail-sleeper-and-reinforced-concrete-sleeper.jpg

Pre rôzne aplikácie, dĺžky železničné podvaly sú tiež odlišné. Množstvo podvaly, ktoré nastavili na kilometer železničná trať rozhoduje železničná objem a rýchlosť. Preto, viac železničné podvaly, vyššia sila železničnej trate.

Funkcie železničné podvaly

1. Podpora naloženie, bočné force a pozdĺžnej horizontálnej sily koľajnice a odovzdá ich rovnomerne vrchní neviazaná nosná.
2. kĺbov a opraviť dvoch koľajníc, držať lišta s určitými železničnej koľaje.
3. oprava železnice smer, vyhnúť sa pozdĺžne a priečne posunutie.

fixing-railway-sleepers.jpg

Pre rôzne aplikácie, dĺžky železničné podvaly sú tiež odlišné. Množstvo podvaly, ktoré nastavili na kilometer železničná trať rozhoduje železničná objem a rýchlosť. Preto, viac železničné podvaly, vyššia sila železničnej trate.

Ako opraviť železničné podvaly?

1. inverzných železničnej trate

Na štrkovom, železničné podvaly stanovuje predradníka. Predradník lži vrchní neviazaná nosná a pod železničné podvaly opraviť a chrániť spáč. Pred dlažby železničné podvaly, to by mal najprv položiť predradníka pásu na vrchní neviazaná nosná rovnomerne a kategoricky. Počas dláždiť, midline spáč musí byť kolmá na stredovej osi dráhy a koniec, ktoré blízko chodníka by miesto úhľadne. Potom položiť koľajnice kolmo na železničné podvaly. Vyplňte predradníka priestor medzi podvaly a použitie jack zdvihnúť a opraviť železničnej sledovať normy podľa základný bod.

design-of-ballasted-rail-track.jpg

Železničné podvaly sú pochovaní v vrchní neviazaná nosná. Opraviť, najprv pomocou železničné podvaly stanoveniami stvrdnúť sa záťaž na oboch stranách, potom rovnomerne utesniť predradníka pod podvaly a pokrytie priestoru so záťažou. Pomáha zlepšiť hustotu predradníka a sledovanie stability.

2. záťaž-menej železničnej trate

Pre jazdné dráhy, železničné podvaly sú určované betónu. Odlišné od balastu koľajnice, predradník-menej železničnej trati používa integrál základňu, že betón a asfalt namiesto balastu. Jeho železničné podvaly zabetónované priamo na betón vrchní neviazaná nosná. S najnovšou technológiou predradníka koľajníc je stabilný, odolný a potrebujú menej údržby.

fixing-ballast-less-rail-sleepers.jpg

Jazdné koľajnice, potrebuje najprv Zmerajte a nainštalovať brehy aby istý železničné podvaly leží presne. Pomocou profesionálne stroje sledovať panel a výstuže. Potom opraviť železničné podvaly na pevné betónové lôžko neustále.

Funkcie záťaže

1. podržte tlakom železničné podvaly a prejsť rovnomerne vrchní neviazaná nosná.
2. fix podvaly a sledovať správnu líniu a svahu.
3. výfuk dažďovej vody okolo podvaly.
4. zlepšenie elastické účinnosti koľajnice.
5. Vyhnite sa pletie.

Okrem toho opraviť a upevnite nahor železničné podvaly na oceľové koľajnice, používa skrutky alebo železničnej spike spolu s rôznych spojovacích prvkov podľa rôznorodých železnicných štandard.