Domov > výstava > Obsah

Zavedenie prípady použitia flexibilné železničného systému

Mar 22, 2017

SINCHOLD má bohaté skúsenosti na dizajn alebo opravu žeriav dráhach pre mnoho zákazníkov. Ponúkame riešenia a produkty pre zákazníkov môže účinne reagovať na roztiahnutie koľajnice spôsobené vysokou teplotou a zabrániť železničnej zlomenina. Môžete poskytnúť bohatý prierez úprava priestoru pri podporu železničnej lúč štruktúra deformácia môže byť veľmi výhodné upraviť. Pružná svorka a pružná lišta gumové podložky použitie kooperatívne môže byť účinné tlmenie nárazov, zároveň predĺžiť životnosť železničného systému na ochranu stability podporu železničnej nosník konštrukcie.

1. kontajner vykladanie most železníc

Kontajner most bol trend doby s brehu mosta dosah, zvýšenie hmotnosti žeriavy, nakladacie a vykladanie efektívnosti, dopyt železničného systému sa zlepšila. Kontajner most pre odráža najmä v železničnej systémové požiadavky na:

Veľké kolesá tlak: tajfúnu sezóna nie je len zaťaženie vetrom tlak kolesa, je tiež aktuálny kontajner žeriavu pracovný tlak aj v prípade operácie a môže dosiahnuť viac ako 100 ton za kolo. Pevná obežnej dráhy a železničného systému predložiť nebývalé vysoké nároky.

Vibrácie a chvenie: v porovnaní s tradičným žeriav práce pomerne statické zaťaženie, v procese modernizácie brehu mosta koleso tlakové zaťaženie je zložitejšia, okrem stresu z troch smerov. Tajfún sezóny veterné koleso nakládky a pracovný tlak containerunloading most operácie okolností vysokými požiadavkami na železničnej fasteningsystems. Musieť znášať nebývalej krútenie sily a variabilné.

Za takej vysokej dopyte, železničného systému by mali zvážiť, keď voľba má lepšie nosnosťou a stabilitu železničnej dopravy, s vyššou odolnosťou voči bočné force a vibrácií odpor (uzamknutie) železničnej klipy, má lepšiu kompresiu nosia-odolné výkon lišta dosky.

2. kontajner most železníc

Characteristicssuch ako ochranu životného prostredia, úspor energie, vysoká účinnosť, aby viac a viac kontajner terminálu majiteľ vybrať typ železničný most. Kvôli rozdielmedzi kontajner dvore a wharf Zástera produkty, Nadácia istoo mäkké a ľahké sa usadiť v rovnaký čas most koleso tlak zaťaženie demandis nie je príliš veľký, takže výkon železníc je veľmi dôležité.

3. hromadného nákladu wharf železničného systému

Väčšina voľne kus nákladu wharf manipulačné zariadenia (most nakládky a vykládky lode stroj, portálový žeriav, atď), tlak kolesa a pracovná frekvencia požiadavky, hoci nižšia ako kontajner portálových žeriavov, ale je tu ďalší problém: terminál Čistenie a ochranu proti korózii. SINCHOLD môže používateľ dizajn zodpovedajúci železničnej alebo diskontinuálne železníc, pohodlné železničnej čistiace, antiseptické postupy a drenáž.

4. vedierko koliesko stroj železničného systému

Na rozdiel od wharf Zástera zariadenia, vedierko koliesko stroj železníc má svoje vlastné charakteristiky a požiadavky, čiastočné zaťaženie, vibrácie, Nadácia vysporiadania je hlavnou výzvou železničného systému. SINCHOLD z hľadiska návrhu systému železníc stroj vedierko koleso nesúvislých riešení pre lepšie tlmenie, obmedzenia, a znížiť poklesy železničnej, zároveň má aj vlastnosti neskoro úprava pohodlnejšie.

5. brehu mosta vozík železničného systému

SINCHOLDFlexible lišta pevné systémy žeriav kladkostroj jazdnej rýchlosti, pracovať často obrovský systém významu a môžu byť účinné tlmenie nárazov a ochranu koľajnice. Súčasne, vzhľadom na súčasné široko používaný sériu nízka nosnosť vozíka železničnej povrchu, môžeme poskytnúť relatívne nízke inštaláciu povrchu železničnej klipy na zápas, môžete zabrániť predlohové sklo a shore most girder štruktúry alebo auto sprievodca koleso rušenia.

6. neželezných kovov priemysel železníc

Crown stopu zdanlivo jednoduchý v metalurgickom priemysle ale praktických problémov je najaktuálnejšiu železníc. Kvôli jej vysoké pracovné frekvencie, obrovské pracovné zaťaženie anddifferent z dôvodu REGINÁLNYCH železničného systému. Nainštalovaný na oceľových alebo betónových lúč, itselfdeformation nadácie narušia pomocou procesu. Oveľa viac pre Vysokoteplotné prachu a pracovné prostredie, re viac pravdepodobné, že ovplyvňujú životnosť systému železníc.

7. lodiarstvo portálový žeriav železničného systému

Lodenica portálový žeriav lišta je najtypickejšie Charakteristika strediska zdvíhanie štruktúru a flexibilné nôh, spôsobuje girder deformácie amplitúdy, noha deformácie amplitúdy, zasa, príčinou bočné sily zvyšuje železničnej, zvyšuje požiadavky na koľajnice klipy, ak vyberiete nezaslúžene, je ľahko nastať železničnej strate obmedzenie, nestabilitou žeriav!

V rovnakej dobe v dôsledku rozsiahlych stály trend portálový žeriav (300T-400T-600T-900T-1200T-1600T), nevyhnutnéhmotnosť je tiež výrazne zlepšiť, zároveň kolieska nastaviť množstvo zvyšuje, tiež nevyhnutne zvýšiť jednotného wheael kladky a nový problém: železničné modely podľa výberu.

Vo veľmi veľkých vertikálne a bočné force, koleso tlak železničnej príslušenstvo je stanovená železníc do výberu prioritou! Nesprávny výber, prinesie veľmi vážne následky, železnicou slabostiam, kontinuálne údržbu zaťaženie; Ťažký železníc je úplne schopný splniť požiadavky na bezpečnú prevádzku zariadenia.

Takže portálový žeriav koľajnice by mali byť zvolené s veľmi vysokou odolnosťou schopnosť bočné force železničnej klipy, súčasne zvážiť pri navrhovaní portálový žeriav zdvíhacie, prešiel na railthe nové dynamické otáčanie krútiaci moment vplyvu železničnej klipy.