Domov > výstava > Obsah

Inštalácia závesu žeriavovej koľajnice

Oct 18, 2017

Na montáž koľajníc sú dva typy klipov: jeden je nosník oceľovej konštrukcie a druhý je prefabrikovaný betónový nosník. Prefabrikované betónové nosníky musia byť zabudované pomocou skrutiek alebo zabudovaných prefabrikovaných betónových nosníkov. Inštalačná metóda žeriavové pásové pásy sa používajú na upevňovanie svoriek, upevnenie skrutiek na háčiky, zváranie a preosievanie. Na horizontálne nastavenie sú otvory v koľajnici zvyčajne vytvorené z otvorov pre rast a vertikálne nastavenie môže byť vyplnené podporou. Pri konštrukcii železničných klipov by mala existovať dostatočná tuhosť, každá svorka, podľa veľkosti sily, môže byť vyrobená jednoduchým otvorom alebo dvojitým otvorom. Vozidlo možno zvárať na koľajnicu len vtedy, keď je koľajnica navarená na koľajnicu alebo oceľovú dosku pripevnenú k pásovej koľajnici.

Rôzne typy železničných tratí musia byť spojené pomocou koľajníc:

1. Veľkosť rôznych typov koľajníc nie je totožná, aby sa zabezpečilo spoľahlivé spojenie medzi dvomi rôznymi typmi koľajníc a vrcholom vodiacej koľajnice atď., Musíme použiť špeciálny tvar kolekcie.

2. Existujú dva druhy rôznych typov konektorov: jedným je použitie rôznych oceľových koľajníc medzi rôznymi typmi koľajníc.

Žeriavové koľajnice, železničné koľajnice a oceľové hranoly. Horná časť koľajnice je konvexná a spodná časť je doska s určitou šírkou, ktorá zvyšuje kontaktnú plochu základňou. Prierez koľajnice je väčšinou cikcak, s dobrou pevnosťou v ohybe. Štvorcová oceľ sa môže považovať za plochú hornú lištu kvôli veľkému opotrebovaniu kolesa, ktoré sa všeobecne používa iba pre malú hmotnosť, pomalú rýchlosť, prácu menej častým žeriavom.

Oceľová koľajnica sa zvyčajne skladá z uhlíkovej a mangánovej ocele (C = 015% ~ 018%, Mn = 016% ~ 115%). Typickým materiálom žeriavovej lišty je oceľ U71Mn. Nosná oceľ je vyrobená prevažne z ocele Q275 alebo rovnej strany. Žeriavová koľajnica sa používa ako žeriavový vozík a automobil v špeciálnej časti koľajnice, štandardná dĺžka 9, 915, 10, 1015, 11, 1115, 12, 1215 atď. Spoločné špecifikácie sú QU70, QU80, QU100, QU120 , a číslo za QU označuje šírku hlavy koľajnice.

Železničná železničná koľajnica a koľajnica sú rozdelené na dva druhy ťažkých koľajových a ľahkých koľajníc Ťažká koľajnica, ktorá váži viac ako 30 kg / m. Štandardná dĺžka koľajníc je 12150m a 25100m. Svetlomet nie je väčší ako 30 kg / m, zvyčajne 5 ~ 12 m. Ľahká železná oceľ, väčšina z nich je usmrcovaná oceľ z obyčajnej uhlíkovej konštrukčnej ocele a polovice zomretej ocele, aby sa zlepšila odolnosť proti opotrebovaniu a odolnosť proti korózii ocele, v posledných rokoch používajú zliatiny ako Mn, Si, P nízkou legovanou oceľou.