Domov > výstava > Obsah

Kovanie procesu Ⅱ

Jul 04, 2017

Rizikový faktor

Výroba rizikové faktory a hlavné príčiny

Jedno kovanie výroby, traumatické úrazu, ktorý sa vyskytuje, dôvod možno rozdeliť do troch druhov:

Po prvé, mechanické poranenia--nuly, modrina, priamo spôsobené stroj, nástroj, alebo obrobok;

Druhý, obareniu;

Tretie, elektrický kontakt.

SINCHOLD tie plates.jpg

Dve, z pohľadu bezpečná technológia ochrany práce, kovanie workshop je charakterizovaná:

1. výroba kovania sa uskutočnila v podmienkach horúceho kovu ako mäkká oceľ kovanie teplotnom rozmedzí od 1250 ~ 1250 ℃), pretože existuje veľa manuálnej práce, trochu opatrní popáleniny môžu vyskytnúť.

2. kovania vykurovacie pece a tepla z ingotov dielne, odliatky a kovania, plynule rozprestreté množstvo sálavého tepla (na konci kovanie v kovacieho lisu má ešte pomerne vysoké teploty), pracovníci sú často tepelné žiarenie.

3 forge Kúrenie pece v spaľovacom procese dymu do ovzdušia z dielne, ovplyvňujú nielen zdravie prostredia, tiež zníženú viditeľnosť v rámci workshopu (na vykurovanie pecí spaľujúcich tuhé palivá, situácia je oveľa vážnejšie), a preto môže príčinou nehôd.

4. vybavenie používané pre kovanie výroby, ako je vzduch kladivo, parný buchar, trenie nohavice, atď, je rázová sila pri práci. Keď zariadenie vystavené tomuto vplyvu zaťaženia, je náchylné k náhlemu poškodeniu (napr. náhle prerušenie kladivo piestnej tyče), spôsobuje vážne zranenia nehody.

Tlačového stroja (napríklad hydraulického lisu, kľuky die kovacieho lisu, holý kovanie stroj, jemné nohavice), atď. V práci, vplyv, aj keď malý, ale náhle poškodené zariadenie, a tak ďalej a tak ďalej aj stane čas od času Tomáš, operátor často ulovených off-stráž, tiež môže viesť k nehodám.

5. kovanie zariadenia v pracovnej sily je veľmi veľká, ako napríklad kľučky nohavice, strečing kovacieho lisu a hydraulického lisu kovanie zariadenia, ich pracovné podmienky sú pomerne stabilné, ale sila jeho pracovnej časti je veľmi veľká, ako je naša krajina už výroba a používanie 12000 t kovanie hydraulického lisu. Výkon obvyklých 100-150 t lisy je dosť veľká. Ak pleseň nie je správne nainštalovaný alebo prevádzkované, väčšina opatrení je na obrobku, ale na časti formy, nástroja alebo prístroja samotného. Týmto spôsobom, nesprávna inštalácia a nastavenie chyby alebo nesprávne nástroje môže spôsobiť poškodenie stroja a iných závažných zariadení alebo osobné úrazy.

6 nástroje a pomocné nástroje forge, najmä nástroje a svoriek a ručné kovanie voľné kovanie, sú v práci miesto. V práci, nástroj môže byť nahradená často, vklad je často chaotický, zvýši obtiažnosť tieto nástroje zistiť, kedy je potrebné používať nástroj kovanie a často nemôže rýchlo nájsť, niekedy "vystačiť" s podobnými nástrojmi, tak často príčiny nehôd.

7. Vzhľadom na vybavenie dielne kovanie prevádzkové hluk a vibrácie a vyhotovenia pracovisku hlučné ucho piercing Pisten vplyv osoby sluch a nervový systém, roztržitý, zvýšiť tak pravdepodobnosť nehody.

SINCHOLD tie plates.jpg

duanzao.jpg

Tri, rozbor príčiny pracovného úrazu nehôd v kovanie shop

1 oblasť, zariadenia a bezpečnostné zariadenia, ktoré potrebujú ochranu chýbajú.

2. ochranné zariadenie na zariadenie nie je perfektné, alebo nie sú použité.

3 výrobné zariadenia je chybný alebo poškodený.

4. poškodenie zariadení alebo nástrojov a nevhodné pracovné podmienky.

5. nie je niečo v neporiadku s kováčstvo a kovadlinu.

6. organizácia a manažment porúch pracovisku.

7. urobiť riadne popisovač procesu a opravárenské práce.

8. osobné ochranné prostriedky ako ochranné okuliare, pracovný odev a pracovnú obuv nespĺňajú pracovné podmienky.

9. keď niekoľko ľudí pracuje na projekte, spolupracujú medzi sebou navzájom.

10 nedostatok poznatkov vzdelávania a zabezpečenia viedli k nesprávne kroky a metódy.

Záležitostiach vyžadujúcich pozornosť

Proces kovania treba poznamenať

1. proces kovania zahŕňa: rezanie materiálu do požadovanej veľkosti Kúrenie, kovanie, tepelné ošetrenie, Čistenie a kontrolu. Malé ručné kovanie, všetky tieto operácie vykonáva rad kováčstvo ruky a ruky v malých Spaces.They sú vystavené rovnakým škodlivé životného prostredia a ochrany nebezpečenstvám; veľké kovanie workshopov nebezpečenstvá líšiť z jedného zamestnania do druhého.

Pracovných podmienok, hoci pracovné podmienky pre kovanie forma rôzna, ale má niektoré spoločné črty: stredne intenzity fyzickej práce, suché teplo mikroklímu prostredia, hluk a chvenie vzduchu znečistené dymom.

2. sú pracovníci vystavení vysokej teplote a tepelné žiarenie, vedie k hromadeniu tepla v tele, teplo pridaný do tepla metabolizmus, následok rozptyl tepla a patologické zmeny. Množstvo potu za 8 hodín bude závisieť medzi 1.5 až 5 litrov, alebo dokonca vyšší, malé plynové prostredie, fyzickej námahe a tepelnej prispôsobivosť. V menších dielňach kovanie alebo ďalej od zdroja tepla bhab Teplotná index je zvyčajne 55 ~ 95. ale veľké kovanie seminárov, pracovných miest v blízkosti pece Kúrenie alebo padacieho buchara môže byť tak vysoké ako 150 ~ 190. spôsobuje nedostatok soli a teplo spa SMS. Počas chladnej sezóny, zmeny vystavení mikroklímu môže prispieť k úprave do určitej miery, ale rýchlo a príliš časté zmeny môžu predstavovať ohrozenie zdravia.

Znečistenie ovzdušia: miesto vo vzduchu môžu obsahovať dym, oxid uhoľnatý, oxid uhličitý, oxid siričitý, alebo obsahuje akroleín, jeho koncentrácia závisí na druhy vykurovacie pece palivo a obsahuje nečistoty a účinnosť horenia, prúdenie vzduchu a vetranie.

Hluk a vibrácie: kladivo kovanie typu musí predložiť nízkofrekvenčný hluk a vibrácie, ale má aj určité vysokofrekvenčné komponentu a jeho hladina akustického tlaku je medzi 95 a 115 decibelov. Pracovníkov kovaný vibrácie môžu spôsobiť funkčné poruchy a temperament, zníženie pracovnej schopnosti a ovplyvniť bezpečnosť.

SINCHOLD tie plates.jpg