Domov > výstava > Obsah

Upevňovací systém riešenia

Mar 20, 2017

Fastening system solutionsPokrok železničných služieb

Dobre navrhnutý upevňovacieho systému nielen zachováva správnu skladbu geometrie, ale aj pomôže predĺžiť životnosť iných komponentov. Dodávatelia týchto systémov sú zamerané na zlepšenie odolnosť spojovacích materiálov používajú prepravné operácie, zapínacie systémy pre cestujúcim boli obsahujúce progresívnych materiálov komponenty ľahšie a jednoduchšie preprava.

Riešení prepravných

Spoločnosť LB čo Foster spoločnosť hovorí, že využíva jeho odborných a rozvoj odborných znalostí predstaviť prispôsobený produkt riešenia potrieb konkrétneho zákazníka. Podľa Jason Bowlin, generálny riaditeľ, spoločnosť LB čo Foster tranzit výrobkov, "35 rôzne upevňovacie vzory boli vyvinuté jedinečné požiadaviek tranzitu agentúr po celej Severnej Amerike. Úzko spolupracujeme s engineering design firmy a tranzitné úrady riešiť kritické požiadavky napríklad stuhnutosť, nastaviteľnosť, rail Šírka sedadla a alternatívne klip vzory. "

Ako príklady: "Náš dizajn pružné kravatu systém, zahŕňajúce konkrétne kravatu/boot, elastomérové pad, izolátor a klipy, bol nedávno zavedený do západného pobrežia tranzitného systému. Rast našej pozície po celej Severnej Amerike, budeme naďalej zameriavať na vyvíjajúce sa potreby zákazníkov. A zvýšiť výkon komponentov v závažné environmentálne podmienky ako sú tunely, cez román použitia izolácií, riešenia zahŕňajúce uplatňovanie špecifických prvkov zapínaním očakáva dramaticky znížiť korózii z bludného prúdy a výrazne predlžuje životnosť zips. "

Viac ako skrutky a matice

Lewis Bolt & matice spoločnosť predstavila jeho patent skrutku systém Quick-Set® háčik takto úspešné testovanie na TTCI. Spoločnosť hovorí, nový systém je určený na inštaláciu z povrchu mostovky a nevyžaduje cez most väzby vŕtaných otvorov.

Jednotný skrutku Quick-Set môže byť inštalovaný v rámci piatich minút posuvné skrutka háčik cez zátvoriek, priložením Šesťhranná matica a zapojenie príruby. Inštalácia high-pevnostnej lag skrutky držiaka a do väzby, a pridaním druhého orech (zámok), dokončí jeho inštaláciu.

Systém Quick-Set ponúka možnosť zahrnúť vstavané nepretržité zábradlie spolu s nový držiak spoločnosť hovorí, ponúka širší povrch, ktorý umožní namontovať bližšie do stredu mosta väzby.

Lewis Bolt spolu s Nylok® Corp nedávno vyvinuté nové matice, Everlok™, ktorá obsahuje patentovaný, proprietárne náplasti od Nylok. Po nainštalovaní odporúčaných uťahovacom maticu zostáva tesné. V prípade potreby môžete odstránené a re-inštaláciu bez poškodenia vlákien, ako je obvyklé na skrutky a matice kovov.

Zlepšená životnosť

Pandrol Severnej Ameriky využíva trojrozmerná tlačiareň, ktorá umožňuje spoločnosti design, vyhodnotiť a preskúmať poňatie so zákazníkom pred finálnym dizajnom je vyrobené. "To, spolu s tým malým výrobnej linky venované R&D prototypovania, znižuje čas vedúci premeniť myšlienky do reálneho produktu. Však, chápeme, výrobok nie je kompletný, kým to prejde skutočný test výkonu v dennej prevádzke pod skutočnými prevádzkovými podmienkami,"povedal Allen Goff, viceprezident predaja a marketingu.

FE1505 upevňovacích zhromaždenia je príklad tohto. Bola vytvorená v reakcii na požiadavky zákazníkov pre upevnenie montáže na posledný život v ťažkých diaľkovú. FE1505 je vybavený zapustené železničnej sedadlá s využitím FASTCLIP zapínaním a dvojdielny neoddeliteľnou pad. Bol inštalovaný v prostredí ťažký-záťahu na viac ako dva roky a "naďalej vykonávať veľmi dobre," povedal Goff.

Pandrol tiež zaviedla druhá výrobná linka na uspokojenie rastúceho dopytu pre jeho prispôsobiteľné Victor tie dosky, ktoré využívajú štandardné AREMA valcované oceľové kravatu dosky v vyžiadaných zákazníkmi veľkostiach vybavené výberu zákazníka pružné upevnenia. Victor produktový rad zahŕňa "Rollblock" verzia, ktorá poskytuje pevné ploché dno, eliminuje výstupok vytvoril Skrutka hlavy. Pandrol prevzala aj jeho známy "e"-klip dizajn na inú úroveň. "Nový"e"-klip RE ponúka všetky známe výhody originálny design, ale s menej súčastí, ktorá poskytuje rýchlejšiu inštaláciu a zlepšená životnosť," povedal Goff.

Udržiavanie meradlo

Pokrok železničných služieb má integrované jeho najnovšie akvizície pod jeho zapínanie Solutions divízie, Rail produkt riešenia (RPR), poskytovateľ upevňovacie systémy prepravy osôb a tovaru.

Posledná ponuka produktu je GageLok® skrutky. Samorezné GageLok zabezpečuje koľajnice a kravatu dosky na tradičné, drevený väzby a môže byť použitý na nahradenie tradičných rez trať hroty a skrutkovacie hroty predĺžiť život kravatu a minimalizovať kravatu rozdelenie počas vloženia. Podľa k pokroku železničnej riaditeľ upevnenia Engineering Jose Mediavilla, "jedinečné výrobné technológie umožňuje GageLok skrutky byť tvorený zima. To má za následok ťažšie, odolnejšie voči šmyku produkt, ktorý môže postaviť do úskalia zakrivené dráhy v heavy-záťahu prostrediach. Pridané šmykovej pevnosti a vlákno grip našej GageLok skrutky umožňujú použiť proti železnici alebo ako tanier-držanie skrutky na prevenciu, rozšírenie rozchodu. Laboratórnych a terénnych testov na triedu I železnice dokázali, že naši GageLok skrutky pojme Rozchod koľaje až trikrát dlhšie ako tradičné metódy. "

Pre konkrétnych väzieb, rozchod opierky je dosiahnuté s ME63 "skl" štýl uzáverové systém, ktorý používa vlastné pevnosť betónu v spojení s moderný dizajn a výrobný proces komponenty upevňovacích.

Optimalizované funkcie

Vossloh upevňovacie systémy zavedené zapínaním pre vysokorýchlostné a konvenčné dosky sledovať aplikácie: systém 300 NG (novej generácie), opísal ako "evolučný ďalší krok nášho systému 300, s aktualizáciami design, optimalizácia povrchová geometrie a zvyšujú efektivitu, čím sa znižuje celkový objem materiálu potrebného na dosiahnutie rovnakého výkonu a bezpečnosti normy ako systém 300."

"Tento zlepšené využitie nielen šetrí životné prostredie, ale tiež znižuje náklady na logistiku. Tieto nové komponenty sú prispôsobené už schválených Vossloh Skl 15 napätie svorky na zabezpečenie stanovených Charakteristika systému 300, napr vysoké únava pevnosť a vysokú toe zaťaženie. Vysoko elastické cellentic stredne tanier optimalizuje rozloženie zaťaženia,"povedal Vossloh.

"Mnoho našich systémov využívajú kompozitné plasty komponenty, ktoré sú odolné proti korózii a oderu, zároveň poskytuje elektrickú izoláciu. V porovnaní s oceľou, týchto ľahkých materiálov tiež poskytnúť ďalšie výhody plynúce zníženie logistických nákladov, ako tieto ľahšia hmotnosť materiály sú oveľa lacnejšie na dopravu na miesto. Príklady zahŕňajú Vossloh upevňovacích systémov DFF 21 a DFF 300 UTS pre mestskú dopravu. Obaja sú vybavené základovou odolný nylon. Mnohé z našich systémov patrí náš patentovaný cellentic podkladnice, elastomeru vyrobená z EPDM, ktoré slúžia na zvýšenie stability, ako aj zníženie hluku a vibrácií. Naše systémy W40 heavy-trať využiť iný druh inovatívne železničnej pad geometria, ktorá znižuje železničnej naklápanie a deformáciou, zvýšenie životnosti komponentov,"povedal Vossloh.

Vysoká pevnosť upevňovacích systémov

Alcoa upevňovacie systémy & krúžky vyrába Huck 360®, uzamykací uzáver, že spoločnosť hovorí, zlepšuje na tradičnom HuckBolt® tým, že poskytuje spoľahlivý upínacie silu a spoľahlivosť sú známe HuckBolt® zapínaním, ale s pridanou prospechu ponúkajúce rýchlu inštaláciu a odstránenie pomocou bežných nástrojov. Huck 360 eliminuje "priepasť" okolo erbu skrutky, keď sprísnila špecifické svorka sily, predchádzanie priečne vibrácií zamykanie vlákno bokov v mieste. Konvenčné systémy matice a skrutky, svorka zaťaženia rýchlo rozkladá pod vibrácií.