Domov > výstava > Obsah

Žeriav železničnej inštalácie

Aug 31, 2017

Inžinierstva, žeriav železničnej Inštalácia je pole inžinierstvo mechanické a inžinierske. Orbitálne zariadenia sú zvyčajne nainštalované rastlín stavební robotníci, žeriavy sú nainštalované jednotkami s žeriav inštalácie kvalifikácie. Oni sú často odpojený. Konštrukcia, inštalácia železničnej železničnej nosníky a žeriavových dráh je obvykle doplnený dve päťky (napr. občianske a mechanické inštalácie) a existuje nejednotnosť medzi dve päťky. Preto je ťažké zaručiť kvalitu montáž žeriavových dráh. Montáž žeriavových dráh priamo ovplyvňuje kvalitu fungovania žeriav. Kvalita žeriavových dráh môže zaručená len vtedy, ak kontrola kvality je uchopiť pri zdroji.

1. žeriavových dráh

Žeriav koľajnice, železnice železničnej a štvorcová oceľ. Hornej koľajnice je konvexná, a dole je tanier s určitou šírkou, ktorá zvyšuje styčnej plochy s nadáciou. Prierez dráhy je väčšinou cikcak, s dobrú pevnosť. Štvorcová oceľ možno považovať byt top železničný, pretože veľké opotrebovanie kolesa, všeobecne používa iba pre malú hmotnosť, pomalá rýchlosť, práce menej časté žeriav. Oceľová lišta sa obvykle skladá z uhlíka a mangánové ocele (C = 015% ~ 018%, Mn = 016% ~ 115%). Typický materiál dráhy žeriavu je U71Mn ocele. Štvorcová oceľ je prevažne z Q275 ocele alebo plochý bočný. Žeriav lišta slúži ako žeriavu vozík a auto v osobitnej časti železničnej, štandardná dĺžka 9, 915, 10 1015, 11, 1115, 12, 1215, atď 8. spoločné špecifikácie sú QU70, QU80, QU100, QU120, a samotného čísla QU udáva šírku hlavy trať. Železnice železničnej trate a železničné sú rozdelené do dvoch druhov železnice a železnice. Železničnej, ktorý váži viac ako 30kg/m, patrí k železničnej doprave. Štandardná lišta dĺžka je 12150m a 25100m 2. Ľahké metro nie je viac ako 30kg/m lišta, zvyčajne 5 ~ 12m. Svetlo koľajnicovej ocele, väčšina z nich sú zabil ocele obyčajné uhlíka konštrukčnej ocele a polovica zabil oceľ, s cieľom zlepšiť odolnosť proti opotrebovaniu a proti korózii ocele, v posledných rokoch, použitie zliatiny prvkov ako Mn, Si, P nízko legovanej ocele.

2. montáž žeriavových dráh

Existujú dva druhy železničnej nosníky použité pre inštaláciu koľajnice: jedna je lúča oceľovej konštrukcie a jedno betónové prefabrikované lúč. Betónové prefabrikáty lúč musí mať zakotvené otvory pre montáž skrutky alebo vložené skrutky v betónovej Prefa lúč. Spôsob inštalácie žeriavových dráh sa používa pevná stlačením doska, háčik skrutka fixácie, zváranie a preosievanie. S cieľom nastaviť horizontálny smer, diery v železničnej svorka sú zvyčajne vyrobené z rastu otvorov a úprava vertikálnom smere môžu byť pridané pod koľajnice. Pri navrhovaní, lišta prítlačná doska bude dostatočne tuhé jednotnej diery alebo double hole podľa veľkosti sily. Prevodovka môže byť spájkované na trati len vtedy, keď koľajnice pripojené k železnici svetlo alebo pevné oceľové tesnenie na železnici lúč.

3. požiadavky na železnici trámy pred trať je stanovená

3.1 požiadavky na betón madlo nosníky


(1) Ak je svetlo, musí byť zaručená odchýlka polohy diery pre skrutku vyhradené priečne a pozdĺžne smerom svetla sa rovná 5mm. Priemer diery pre skrutku je 2 ~ 7mm väčší ako priemer skrutky a horná plocha nosníka musí byť plochá, ale nie hladká.

(2 Inštalácia odchýlka lúča železníc musia spĺňať nasledujúce požiadavky, inak betón môže byť upravená po železnici lúč je upravená. Odchýlka centra strediska lúč je menší ako 5mm. Výška hornej časti lúča je odchýlka dizajn elevácie 10mm - 5mm.

Posunutie odchýlka diery pre skrutku a vyhradené skrutku na stred nosníka je menší ako 5mm.

(3) stavebné požiadavky vyrovnávanie vrstva betónu

① oceľe vyrovnávanie vrstva betónu C30 a hrúbka je 30 ~ 50mm.

② inštalácie odchýlka lúča železničnej podaním pred betónu, vyrovnanie podlahy a železničnej lúč sa upravia, ak nespĺňa požiadavky.

③ podľa meraných výškových stopy lúča, zvýšenie povrchu top vhodné nivelačné vrstvou betónu je určená a referenčný bod ovládací prvok fasády je stanovený na každý 214 ~ 310 m trati nosníka.

④ Nástroj bol použitý na meranie a upravte úroveň referenčnej hodnoty, nastavenie v hornej časti poter-kabát elevácie datum riadka a potom nainštalovať šablóny, jasné stopy lúča horný povrch a rôzne diery pre skrutku a diery pre skrutku plug, hornej časti betónu po kropenie vodou mokré.

⑤ Horný povrch nivelačné vrstvy musí byť rovný a plochý, žiadny kameň vystavených alebo nerovnomerné a povrch cementovou Maltou nepoužije pre vyrovnanie.

⑥ v konštrukcii zariadenia sa použije na meranie kontroly kedykoľvek. Horný povrch nivelačné vrstvy musí spĺňať nasledovné požiadavky: horný povrch skrutka musí byť viac ako 5mm v šírke 400mm; Najvyššia výška rozdiel hornej ploche akékoľvek 610m dĺžka interiéru skrutky je 3mm; Najvyššia výška rozdielu celej dĺžky skrutky je plus alebo mínus 5m.

⑦ betón prijíma mechanické miešanie a mala by sa posilniť počas výstavby. Keď blokovať konkrétne test dosiahne 75% hodnoty design, železničnej inštaláciu môžete vykonať.

3.2 požiadavky na oceľové konštrukcie železníc nosníky

(1 Dĺžka nosníka stopy lúča je menšia alebo rovná h / 500 a h je výška nosníka stopy lúča.

(2 horizontálne vedľajšie trať lúč je menší alebo rovný l / 1500, a čistá 10mm, l je dĺžka železníc lúč.

(3) vertikálne smer železničnej lúč je menší ako 10mm.

(4 odchýlka centra strediska železníc lúč je menšia alebo rovná 5mm pre návrh polohovacie osi. Ak nespĺňa požiadavky, je potrebné upraviť umiestnenie železničnej lúč nainštalovať na trati.

(5) Výška rozdiel horná plocha prierezu železničnej lúč je menší ako 10mm na základni a nie viac ako 15m na iných miestach.

(6) stĺpec sledovať lúč horný povrch výška rozdielu medzi susedné 2 stĺpec l / 1500 alebo menej, a ≯ 10 mm, l dlhá pre trať lúč svetla.

(7 výškový rozdiel medzi povrchom obrobku 2 železničná nosníka je menej ako 1mm a centra side nie je rovná 3mm.

4 žeriav železničné spoj

4.1 Príprava pred zváraním

Pred zváraním spoločného žeriav železničnej starostlivo jasné drážky a oleja, hrdze a iných nečistôt až kovový lesk je odhalené. Zváranie materiálu a iné silné zásady zodpovedajúce základné elektródy, jeho číslo J857 (národná norma)

4.2 ovládanie železničných zváranie deformácie

Výška koniec lišty hore v predstihu, podľa železničnej odrôd, dĺžka a pevné a environmentálnych faktorov ako teplota, použitie vopred, medi dosku a oceľová lišta skončí 30 ~ 40 mm, použitie bolo vyrobených dobré pripojenie na skrutku a svorku , utiahnite maticu, že lišta je stanovená na nosníku železničnej, každý pevným bodom v blízkosti železničné spoj nastaviť najmenej na štyroch miestach. Po spájkovanie spodnej koľajnice, uvoľnite svorku a nižšia koniec lišty 20 mm a uťahovanie svorky. Pri zváraní je v súlade s pásom, postupne znížiť výšku dosky pri zváranie časti pása lišta by sa mali odstrániť všetky dosky a uvoľnili sponu koľajnice by mali byť kĺbu na malom stať pokrivené hodnoty v procese zváraných železničných hlavy , podľa železničnej obnovy bytu, rozhodnúť, či sa utiahnite maticu svorka. V procese zvárania, je potrebné skontrolovať deformácie železničné spoj kedykoľvek s rovno oceľového pravítka, upraviť výšku kĺbu a utiahnite prítlačná doska kedykoľvek ovládať deformácie železničné spoj. Stanovená pred zvarov železničnej kĺbu, rozdiel medzi dvoma tyč sú na široké nižšie úzke, budú podliehať Spodná lišta gap, nesmie byť menej ako 12 mm, shoulds nesmie byť príliš široké, všeobecné kontroly v rozsahu 15 až 18 mm. Úprava pevná lišta spoločného, okrem veľkosti konca klírens dve železničné terminály musí byť zarovnaná a bez skosenia a potácajú sa. V procese zvárania pred a počas zvárania je potrebné prísne kontrolovať a zabezpečiť, aby postavenie 2 lišty stredovej čiary je na linke zabrániť dokončená trať zváranie. Pri zváraní železničné spoj zakrivené háčik skrutka, možno podľa špecifickej situácie postúpiť na vyššie uvedenej metódy nastaviť dočasné svietidlo pevné koľajníc, zváranie.

4.3 zváranie

Postupnosť zváraných železničných spoločného sa hore dole, najprv sledovať dno, hlavy koľajnice, sledovať vrstvou cestnou a oprava okolie. Dve železničné koniec v rozmedzí od 40 mm, súčasne predhrievanie, Predhrejte a interpass regulácie teploty na 300 ℃ ~ 350 ℃.(base): prvá vrstva zváranie prúd je 120 ~ 130, aby sa zabránilo trvalej ocele doska horeli a roztopí medený pás , a tým minimalizovať plít obtiažnosť medený pás a skracujú trať air čas chladenia, pomáhajú udržať interpass teploty, zabrániť kalenie; V budúcnosti vrstvy môžu byť použité (130 + 15) A a každú vrstvu zvárania musia čistiť na odstránenie zvárať Ing. Sledovať zváranie: aktuálne 130 ~ 140A, zváranie od spodnej časti pás, dávať pozor na trosky.

Lišta hlavu zváranie: aktuálne 130 ~ 140A, po nainštalovaní medený pás začať zváranie, venovať pozornosť na každej vrstve trosky, nakoniec sa vykonáva zváranie unsoldered kĺbov v okolí zvaru.

4.4 opatrenia v procese železničnej zváranie

Zváranie vlny v každej vrstve zváranie, najmä zváranie wave v spodnej časti zváraných železničných drôtu l koreňa použijú pre zváranie, zváranie elektródou je potrebné vyhnúť sa v stredu a zváranie smer dve vrstvy sa byť opak. Každé železničné spoj zváranie práce vykonajú nepretržite, aby na konci železničnej zváranie pri vysokých teplotách (300 ℃ ~ 350 ℃). Po zváraní, keď stres tepelného spracovania ochladení nie pred chladenia, je nevyhnutné zabrániť dážď a ostatné mokré; Horúce medené dosky možno vybrať a ponorí do vody, tak, že ich môžete opätovne použiť nabudúce.

4.5 stres tepelného spracovania (plameň Kúrenie)

Eliminácia železničnej koniec po ukončenie zvárania stres je jedným z dôležitých opatrení na zlepšenie kvality zvárania, tepelného spracovania pri pomerne nízkych teplotách ako zimné výstavby atď.), zváranie koľajnice, musia prijať opatrenia; liečba stresu tepelného spracovania, plyn zváracie trysky sa používa teplo hlavy koľajnice, koľajnice a spodnej koľajnice opakovane, aby celý úsek dráhy rovnomerne ohrievaná a venovať osobitnú pozornosť kvalite Kúrenie koľajnice. Odstránenie stresu kaliareň teplotu 620 ℃ ~ 650 ℃, od stredu zvaru je 40 mm ako eliminovať stres tepelného ošetrenia na oboch stranách rozsahu; Po dosiahnutí teploty tepelného spracovania, stres, vykurovanie musí byť uchovávané pri viac ako 20 ~ 30min a tepelná izolácia prepichovanie koberec je dobrá.

4.6 brúsenie železničné spoj

Po odstránení oceľové železničné zváraný spoj stres tepelného spracovania a atmosférickej teplotu, vyhladené zváranie šev hornom povrchu a po oboch stranách koľajnice. Pri zváraní hrče je príliš veľký, leštiaca brúska s brúsny kotúč, kým je v jednej rovine s hlavy koľajnice, povrch povrchová úprava.

5. Úprava železničných spojov v dilatačných škár workshop

Lišta spoločného spracovania rastlín dilatačné škáry má zvyčajne dva druhy: jeden druh pripojenia dlaha alebo rybie tanier, lišta 45 ° sklon používa kĺbu, klírens kreatinínu do 10 mm. Druhý typ prijíma zostrih dlaha, ktorá spracúva hlavy koľajnice a klírens je 50mm.