Domov > výstava > Obsah

Žeriav železničnej inštalácie

Jun 09, 2017

1. žeriav trať

Žeriav beží na žeriav železníc, železničnej železničnej a štvorcová oceľ. Hornej koľajnice je konvexná a spodná je doska s určitou šírkou, zvýšenie kontaktný povrch základu. Prierez dráhy je cikcak vzor s dobrú pevnosť. Štvorcová oceľ možno považovať byt top železničný a opotrebovania veľké kolieska, sa vo všeobecnosti používa len menšie, pomalšie a menej často pracujú žeriavy. Oceľové koľajnice sú všeobecne valcované v uhlíka a mangánové ocele (C = 0,5% ~ 0,8%, Mn = 0,6% ~ 1,5%). Typický materiál dráhy žeriavu je U71Mn ocele. Štvorcová oceľ je vyrobená hlavne z Q275 štvorcových alebo plochá oceľ. Žeriav rail sa používa ako Špeciálna sekcia oceľové koľajnice žeriavu vozík a auto, štandardná dĺžka je 9, 9.5, 10, 10,5, 11, 11.5, 12, 12,5 a 8 druhov. Spoločné špecifikácie sú QU7O, QU8O, QU100, QU120 a číslo na konci označuje šírku orbitálne hlavy. Železničné koľajnice je rozdelený na železnici a železnicou a oceľové koľajnice sa používa na každý meter. Oceľové tyč s hmotnosťou viac ako 30 kg/m, sa železničnej dopravy. Štandardná lišta dĺžka je 12,50 m a špecifikácie 25.00 m 2. Ľahké metro nie je viac ako 30 kg/m lišta, zvyčajne 5 ~ 12 oceľ koľajnicovej ocele, väčšina z nich sú zabití ocele z obyčajných uhlíka konštrukčnej ocele a napoly zabila m.Light, s cieľom zlepšiť odolnosť proti opotrebovaniu a proti korózii ocele, v posledných rokoch , použitie zliatiny prvkov ako Mn, Si, P nízko legovanej ocele.

crane rails.jpg

2. montáž žeriavových dráh

Existujú dva druhy železničnej nosníky použité pre inštaláciu obežnej dráhe: jeden je oceľová konštrukcia závesného zariadenia, a jeden je betónové prefabrikované nosníky. Betónové prefabrikované lúč sa musia uchovávať inštalácie čas nosiť skrutky alebo pochovať skrutiek v betóne prefabrikovaných nosníkov. Spôsob inštalácie žeriavových dráh sa používa pevná lisovanie, háčik skrutku, zváranie a skrutky. S cieľom vykonať úpravu horizontálnom smere, otvory v plechu, lišta zvyčajne tvorí a vertikálne nastavenie môžu byť pridané pod koľajnice. Orbiter je navrhnutý s dizajnom

Je to dostatočne tuhé jednotnej diery alebo double hole podľa veľkosti sily. Prevodovku môže byť spájkované na trati len v prípade, že koľajnice sú pripojené na koľajniciach alebo pevné oceľové podložky na železnici trámy.

crane-rail-installation.jpg

3. Inštalácia železničnej lúč pred trať je stanovená

3.1 požiadavky nositeľa železničnej koagulácie

(1) stopy lúča výroby musia zabezpečiť, že vyhradené pozdĺž lúča priečne a pozdĺžne bolt diera odchýlka polohy 5 mm alebo menším, skrutka priemer diery je väčší ako je priemer šroubu 2 ~ 7 mm, ploché lúč top povrchu požiadavka, ale nesmiete utierať hladký.

(2 Inštalácia odchýlka lúča trať

Musí spĺňať nasledujúce požiadavky, inak budete mať možnosť upraviť železničnej nosníky skôr než umožníte betónu zmeniť.

  • Stredovej polohy riadiaceho strediska nosníka je menšia alebo rovná 5 mm

  • Výška hornej časti lúča je asi + 10 mm ~ 5 mm

  • Posunutie odchýlka diery pre skrutku a vyhradené skrutku na stred nosníka je menšia alebo rovná 5mm.

(3) stavebné požiadavky konkrétnych úrovni sa

  • Je úroveň vyrovnávanie betónu C30 a hrúbka je 30 ~ 50 mm.

  • Inštalácia odchýlka lúča železníc by mali byť kontrolované pred vyrovnávanie betónu, ak nie, nosník lišta by sa mali upraviť.

  • Podľa skladby na povrchu nosníka meraných výškových určiť vhodný betónu vyrovnávanie layer top povrchových ovládanie úrovne, na ceste lúča každý 2.4 ~ 3,0 m nastaviť kontrolu elevácie datum.

  • Nástroja sa použila na meranie a upravte úroveň referenčnej hodnoty, nastavenie v hornej časti poter-kabát elevácie datum riadka a potom nainštalovať šablóny, jasné stopy lúča horný povrch a rôzne, diery pre skrutku a skrutku diera plug, top betónu po kropenie vodou, mokré .

  • Horná plocha bytu vrstvy musí byť rovný a plochý, a žiadny kameň, alebo iný povrch by malo byť umožnené použiť na vyrovnanie povrchu cementových mált

  • Skontrolovať kedykoľvek merané prístrojom v stavebníctve, v hornej časti poter-srsť musí spĺňať nasledovné požiadavky: skrutku v hornej časti rozsahu 400 mm šírka nie hľadisku 5 mm alebo menej svojvoľné dĺžka 6,0 m vnútorná skrutka top povrchu fasády rozdiel m + 3 m; V hornej časti všetkých skrutiek je vysoká a mínus 5 m m.

  • Betón prijíma mechanické miešanie, výstavba by sa mala posilniť a keď konkrétny test blok dosiahne 75% hodnota pevnosti konštrukcie, orbit inštaláciu môžete vykonať.

3.2 požiadavky na oceľovú konštrukciu železničného nosníka

(1 Dĺžka nosníka dráhy je menšia alebo rovná h / 500 a h je nosník stopy lúča.

(2 horizontálne bočné stopy lúča je menej ako 1/1500 a net 10 mm, l je dĺžka stopy lúča.

(3) zvislý smer lúča je menej ako 10 mm.

(4 odchýlka stredu dráhy lúča je menšia alebo rovná 5mm pre návrh polohovacie osi, a ak nie je vhodný, sa upravia podľa polohy lúča.

(5 výškový rozdiel medzi hornej časti lúča na tom istom priereze prierezu je menej ako 10 mm a druhý je menej ako 15 mm.

(6) stĺpec sledovať lúč horný povrch výška rozdielu medzi susedné 2 stĺpec l / 1500 alebo menej, a ≯ 10 mm, l dlhá pre trať lúč svetla.

(7) horná plocha dvoch železničných nosníkov je menšia alebo rovná 1 mm a centra side je menšia alebo rovná 3 mm.

crane-rail-installation-concrete-foundation.jpg

4. žeriav železničnej spoločného

4.1 pre-zváranie príprava

Pred zváraním spoločného žeriav železničnej, je potrebné vyčistiť drážky a oleja, hrdze a tak ďalej, kým kovový lesk je vystavená. Zvárací materiál je založený na princípe silné, zápas základná elektróda, jeho číslo J857 (národné štandardné e8515-g), typ pleti je nízke vodíka typu. Elektródy J857 podlieha preskúmaniu kvalifikovaný, než akékoľvek zváranie je 350 ℃ ~ 400 ℃ sušenie 1 h.

4.2 orbitálne zváranie deformácie kontrolu výšky koniec lišty hore v predstihu, podľa železničnej odrôd, dĺžka a pevné a environmentálnych faktorov ako teplota, použitie vopred, medi dosku a oceľová lišta skončí 30 ~ 40 mm , použitie bolo vyrobených dobré pripojenie na skrutku a svorku, utiahnite maticu, že lišta je stanovená na nosníku železničnej, každý pevným bodom v blízkosti železničné spoj nastaviť najmenej na štyroch miestach. Po spájkovanie spodnej koľajnice, uvoľnite svorku a znížiť polstrovanie hlavy koľajnice do 20 mm a uťahovanie svorky. Pri zváraní je v súlade s pásom, postupne znížiť výšku dosky pri zváraní časti pása železničnej by mali byť odstránené všetky dosky a uvoľnite sponu obežnej dráhy mali byť kĺbu na malom stať pokrivené hodnoty v procese zváraných železničných hlavy , podľa železničnej obnovy bytu, rozhodnúť, či sa utiahnite maticu svorka. Kedykoľvek v celom procese zvárania musí sledovať deformácie železničné spoj s rovno oceľového pravítka, upraviť výšku spoločného a tesné borovica dosky na ovládanie deformácie spoločnej koľajnicu. Stanovená pred zvarov železničnej kĺbu, rozdiel medzi dvoma tyč sú na široké nižšie úzke, budú podliehať Spodná lišta gap, nesmie byť menej ako 12 mm, shoulds nesmie byť príliš široké, všeobecné kontroly v rozsahu 15 až 18 mm. Úprava pevná lišta spoločného, okrem veľkosti konca klírens dvoch oceľových koľajníc musia byť zarovnané a malo žiadne skosenie alebo chyba.

Pred zváranie a zváranie proces, by mali byť prísne kontroly a zabezpečiť polohy osi dvoch železničných v linku, aby sa zabránilo orbitálne zváranie je dokončený, zvyčajne došlo ohnuté nie rovno fenomén. Pri zváraní železničnej spojov koľajníc s zakrivené háčik skrutky, vyššie uvedené metódy môžu byť použité podľa špecifickej situácie a dočasné svietidlo zriadi pre zváranie.

4.3 zváranie

Postupnosť zváraných železničných spojov je tvorený dolnej časti trate, a potom koľajnice a tyče zábradlia sú naskladané hore a dole cesty a potom okolie je opravený. Dve železničné koniec v rozsahu 4 mm, o predhriatej na rovnaký čas, Predhrejte a interpass regulácie teploty na 300 ℃ ~ 350 ℃.(base): prvá vrstva zváranie prúd je 120 A ~ 130 A, aby sa zabránilo trvalej oceľovej platni horeli a bude topiť medený pás , a tým minimalizovať plít obtiažnosť medený pás a skracujú trať air čas chladenia, pomáhajú udržať interpass teploty, bránia tvrdnutiu; Následné vrstvy môžu byť použité (130 ++ 15) A, a každú vrstvu čisto očistí pokračovať, zváranie. Koľaje, zváranie: súčasný je 130 ~ 140 A, zváranie z dolnej časti pása a pozor na trosky. Lišta hlavu zváranie: aktuálne 130 ~ 140 A, keď je nainštalovaný medený pás, začať zvárať a Všimnite si troska raz; nakoniec vykonáva zváranie unsoldered plný oblasti v okolí zvaru.

4.4 oznámenie v procese trať zváranie

V každej vrstvy zváranie, zváranie pri vlnou, najmä v spodnej železničnej zvarov každej vrstvy zváranie vlny, by použitie jednej elektródy zváracie, vyhnúť alebo premiestniť medzi elektródou a arc lámanie 2 vrstvy pred a po zváranie zvarov malo opačný smer vlny; Každé železničné spoj zváranie práce vykonajú nepretržite, aby na konci železničnej zváranie pri vysokých teplotách (300 ℃ ~ 350 ℃). Po zváraní, je potrebné zabrániť navlhnutia skôr, než sa ochladzuje dážď. Horúce medený pás môže byť odstránený pomocou vodného chladenia, tak, že môžu byť znovu použité.

4.5 stres tepelného spracovania (plameň, Kúrenie)

Eliminácia železničnej koniec po ukončenie zvárania stres je jedným z dôležitých opatrení na zlepšenie kvality zvárania, tepelného spracovania pri pomerne nízkych teplotách ako zimné výstavby atď.), zváranie koľajnice, musia prijať opatrenia; Eliminovať stres kaliareň prijať zváracie trysky v okolí železníc, železničnej pásom nosníky a dolnej opakuje Kúrenie, mali pokiaľ možno sledovať celý prierez jednotným spôsobom vykurovania, so zvláštnou pozornosťou na spodnej koľajnice Kúrenie kvality . Odstránenie stresu kaliareň teplotu 620 ℃ ~ 650 ℃, od stredu zvaru je 40 mm ako eliminovať stres tepelného ošetrenia na oboch stranách rozsahu; Po dosiahnutí teploty tepelného spracovania, stres, vykurovanie musí byť aspoň 20 ~ 30 mm, a to zostane teplý a studený kým teplota je studená.

4.6 brúsenie 4,6 železničné spoj

Zvárané oceľové železničné spoj má eliminovať stres tepelného spracovania a atmosférickej teplotu a zváranie šev na hornej ploche orbity a obe strany sa vyhladí. Pri zváraní vznikne príliš veľké, brúska s brúsny kotúč, kým je v jednej rovine s hlavy koľajnice, bude dokončiť leštenie povrchu.

cranerail-installations.jpg

5 spoločný závod dilata je riešené

Lišta spoločného spracovania rastlín dilatačné škáry má zvyčajne dva druhy: jeden druh pripojenia dlaha alebo rybie tanier, lišta 45 ° sklon používa kĺbu, klírens kreatinínu do 10 mm. Druhý typ prijíma splice dlaha, ktorý je spracovaný podľa hlavy koľajnice a klírens je 50mm.

installation-rails-grues.jpg

6. žeriav stopu inštalácie

Keď žeriavu vozík bŕzd, produkuje vertikálne ťah. Ak auto zabrzdí, vytvára bočný ťah. Ak veľké, malé auto brzda súčasne, produkuje syntetický hybnej sily, ktorý robí orbit znášať šikmý ťah. Ako železničnej inštalácie do jedného je vo všeobecnosti vyššia, než celkový žeriav bude pohybovať na nízkej strane, teda zvyšovanie obežnej dráhy na priečne sily, spôsobené žeriav operácia "žuvanie", vyplývajúce z kolízie nehode ľahko.

Aktuálne pripojenie orbit je asi: stlačením upevnený metóda, háčik skrutku pevne metóda a tak ďalej.

Svorka pevná metóda

Tlaku dosky je pripevnený matica 3 skrutku utiahnuť koľajnice žeriavu železničnej nosníka. Keď žeriav je spôsobená nejaký druh mechanických alebo elektrických dôvodov, beží celú cestu ", bude nevyhnutne spôsobiť košík ráfika vytvára bočné ťah na obežnú dráhu, sila po železnici na svorku (svorka inštalácie je potrebné upraviť vzdialenosť, takže bude stále systém bolt diera diera), aj keď tlak tanier inštalácie, plus borovice alebo štvorcové podložky bodové zváranie, veľkotonážnym žeriav madlo aj ťažko zaručiť. Vzhľadom na vertikálne tlak a žiadne bočné force, priečny posuv koľajnice je neodvratný.

Háčik skrutka fixácie

Tento druh pripojenia je stanovená matice 6, ktorý je pripojený na železnici svetlo, a háčik skrutky sú prevlečené cez zábradlie. Háčik skrutka má veľké bočné force a vertikálna sila je malá. Keď žeriav volant opakovaným stláèaním, podkladnice ľahko vykoľajil reťazec, zmeny výšky na obežnej dráhe, spôsobuje žeriav beží "horolezectvo" alebo "top", a nemôže normálne fungovať. Okrem toho, tento druh spojenia metódy obežnej dráhy je vyvŕtajte dieru, zvýšiť množstvo mechanického spracovania, zvýšenie nákladov na projekt.

Tam sú niektoré nevýhody dvoch foriem spojenia. Tlaku dosky fixácia metóda má väčší zvislý tlak, ale horizontálnej sily je jednoduché, aby na trati spôsobiť bočný posuv. Háčik skrutka stanovená metóda má veľké bočné force, ale bez vertikálne tlaku a zvyšuje množstvo mechanické spracovanie.

Používa dráhu, oprava skúsenosť pre mnoho rokov dokázal, že: uplatňovať vyššie uvedené dve metódy pripojovaciu špáru, síce dva páry clamp metóda pripojenia, interval dvojica háčik skrutka stanovená metóda je účinná. Týmto spôsobom, výhodou zvislý tlak prítlačnej dosky je kladený do hry. Plne využiť výhody horizontálnej sily háčik skrutky aby trať neprináša bočné ohybu a košík nie je jednoduché "žuť cestu". Táto štruktúra znamená, že inštalácia presnosť dráhy ľahko nezmení a spoľahlivosť odkazu je zaručená. Preto tiež nepotrebuje upraviť vysokej nadmorskej výške trati a ohýbanie press orech, a zlepšiť efektívnosť žeriavu a zabezpečiť jeho bezpečnú a spoľahlivú prevádzku.