Domov > výstava > Obsah

Klasifikácia a označenie ocele Ⅲ

Oct 10, 2017

Štvrtý. Metódu výpočtu teoretické hmotnosť

Uhol: hmotnosť na meter = 0.00785 * (šírka + šírka - hrúbka strane) * hrubá strana

Kolo oceľové: hmotnosť na meter = 0.00617 * priemer * priemer (betonárskej ocele a okrúhle oceľové rovnaké)

Plochá oceľ: hmotnosť na meter = 0.00785 * hrúbka * šírka

Potrubie: hmotnosť na meter = 0.02466 * hrúbka steny * (Vonkajší priemer - hrúbka steny)

Tanier: hmotnosť na meter štvorcový = 7.85 * hrúbka

Mosadzné rúrky: hmotnosť na meter = 0.02670 * hrúbka steny * (Vonkajší priemer - hrúbka steny)

Medené trubice: hmotnosť na meter = 0.02796 * hrúbka steny * (Vonkajší priemer - hrúbka steny)

Hliníková doska vzor: hmotnosť na meter štvorcový = 2,96 * hrúbka

Neželezných kovov podiel: medený pás 8,9; schránková 8,5; zinku doska 7.2; vedúci doska 11.37

Neželezných kovov listu sa vypočíta ako: hmotnosť na meter štvorcový = špecifická gravitácia * hrúbka

Päť príznakov. Inšpekcia

(A) označenia

Logo je rozdiel medzi materiálu materiál, špecifikáciu značky, hlavný Popis meno dodávateľa, triedy, kontrolné číslo šarže, veľkosť, veľkosť, úroveň, čistá hmotnosť a tak ďalej. Logo má;

1. Farba: koniec kovového materiálu, koniec potiahnuté rôzne farby farby, hlavne pre oceľ, surové železo, farebné materiály a tak ďalej.

2. tlač: kovových materiálov v ustanoveniach stránky (end, end) hrať pečiatok alebo maľovanie metódy, uvádzajúce materiál stupne, špecifikácie, štandardné číslo a tak ďalej. Používa hlavne pre dosky, profily, farebné materiály a tak ďalej.

3. uvedené: do zväzku, do skrinky, do šachty a iné kovové materiály uvedené na vonkajšej strane jeho obchodný názov, veľkosť, váha, štandardné číslo, napríklad dodávatelia.

Značenie kovu materiály by sa mali starostlivo identifikovať prepravu, skladovanie a iné procesy riadne chránené.

(B veľkosť testu

Veľkosť sa týka nominálnej veľkosti hlavnej časti kovového materiálu (dĺžka, Šírka, hrúbka, priemer, atď.).

1. nominálna veľkosť (menovitý rozmer): ľudia chcú vyrábať v ideálnej veľkosti, ale to má určitú medzeru so skutočnou veľkosťou.

2. veľkosť odchýlka: rozdiel medzi skutočnej veľkosti a menovitý rozmer sa nazýva veľkosť odchýlka. Väčší ako menovitý rozmer je nazývaný pozitívna odchýlka, menej než menovitý rozmer nazýva negatívna odchýlka. V rámci ustanovení normy do rozsahu prípustnej odchýlky v rozsahu nazýva odchýlka od veľkosti, tolerancia nie je kvalifikovaný produktov.

3. presnosť veľkosť kovového materiálu povoliť odchýlka ustanovenia niekoľko rozsahov, podľa veľkosti prípustné odchýlky veľkosťami ustanovenéhoza niekoľkých tried názvom triedy presnosti, presnosť triedy bodov obyčajné, Pokročilé vyššie, a tak ďalej.

4. dodávka dĺžka (šírka): hlavné veľkosť kovové dodávka materiálu, odkazuje na dodávku kovových materiálov by mali mať dlhú (široká) stupeň špecifikácie.

5 dĺžky (nie dĺžky): dĺžka nerobí určitých ustanovení, ale musí byť v rozmedzí zadanej dĺžky (podľa rôznych odrôd, dĺžka nie je rovnaká, podľa ministerstva, rastlina set).

6. krátke nohy (úzky): dĺžka je menšia ako zadaná normálnej dĺžky dolná hranica, ale nie menej ako zadaná minimálna prípustná dĺžka. Pre niektoré kovové materiály podľa ustanovení niektorých "krátke nohy".

7. dĺžky: dĺžka kovového materiálu sa musia poskytovať objednávky zadané v dĺžke (zvyčajne pozitívne odchýlka).

8. dĺžka trvania transakcie: dĺžka kovového materiálu sa musí vyžadovať v poradí zmluva Zadaná dĺžka integer viac (plus saw úst, pozitívna odchýlka).

Veľkosť kontrolné venovať pozornosť meranie materiálom a výber vhodných meracích nástrojov.

(C počet skúšok

Počet kovových materiálov, všeobecne sa odkazuje na váhu (s výnimkou jednotlivých prípadov tanier, rybací tanier na počet kusov), počet skúšobných metód sú:

1. na meranie skutočnej hmotnosti: skutočnej hmotnosti kovového materiálu by mali byť merané všetky libier. Existuje pevné obaly (ako krabice, spolu, sudy atď.), v balení sú označené hrubá hmotnosť, čistá hmotnosť a tary. Ako tenká oceľ, kremíkovej ocele, zliatina železa môže odobrať vzorky najmenej 5% z počtu dávok, ako napríklad odber vzoriek hmotnosť a označenie hmotnosť prístup k veľkým, všetko musíte ven box váženia.

2. na meranie teoretických konverzií: menovitý rozmer materiálu (skutočná veľkosť) a podiel hmotnosti vypočíta pre tieto dĺžky dosky a iných materiálov sa môže vypočítať podľa teórie, ale v prepočte venovať pozornosť vzorec a skutočný podiel materiálu.

(4) kontrola kvality povrchu

Kontroly kvality povrchu je hlavne o materiále, vzhľad, tvar, povrch testu, sú:

1. ovál: okolo časti kovového materiálu, v rovnakej sekcii v smere priemeru javu. Ellipticity je vyjadrená rozdielom medzi najväčším a najmenším priemerom v tej istej časti a je odlišné pre rôzne účely.

2. ohýbanie, ohýbanie: ohýbanie je valcovanie materiálu. Dĺžka alebo šírka smer nie je rovný, tvar krivky všeobecný pojem. Ak sú zastúpené čísla v stupňoch, nazýva sa zakrivenie.

3. obrátenie: valivý materiálom klzných líšt pozdĺžnej osi stočené do špirály.

4. aug ohybu (bočné ohybu): odkazuje na plech, pás a blízko časti obdĺžnikový tvar po celej dĺžke (úzke bočné strany) zákruty, jedna strana bola konkávne krivky, na druhej strane konvexný krivky, známy ako "sickle ohnúť". Vyjadrené v konkávne výška.

5. naberačka zakrivenie: odkazuje na dĺžka dosky alebo šírka smer súčasne výkyvy wave javu, vzniku lopatka, volal lopatka zakrivenie. Hodnotu stupňa lopatka sa nazýva curl.

6. povrchové trhliny: odkazuje na kovové povrchové praskliny.

7. ušné: kvôli nesprávnej role a iných dôvodov, nie sú v smere valcovania výstupku, tzv ucha.

8. vrátane zranenia: odkazuje na povrchu materiálu bolo rovné alebo zakrivené drážky značky môžete zvyčajne vidieť priekopu na konci.

9. jazvy: odkazuje na nerovnomerné rozdelenie v povrchu kovu bola v tvare jazyka, v tvare nechtov alebo ryby-ako vločky.

10. lepenie: plech, fólia s roll v liste, keď vrstva vyrába vrstve, linka, povrch vzájomnej priľnavosti, po otvorení povrchu stopy bond, nazýva spájanie.

11. oxid železitý kože: oxid železitý kože odkazuje na materiál pri vykurovaní, valcovanie a chladiaci proces, kovového oxidu na povrchu.

12. skladanie: kovové v horúcej priebežný proces (kovanie) vzniku povrch vady, povrch navzájom rovnocenné Bimetalový vrstvy, priamky alebo krivky-ako náhoda.

13. rozeštvávání bod: odkazuje na povrchu kovového materiálu drsné drsný povrch.

14. podkožné bubliny: povrchu kovového materiálu ukázal nelegálnej distribúcie rôznych veľkostí, rôznych tvarov, obklopený hladké malé hrbole, Ruptúra konvexné labka bola pazúr-formoval pazúr alebo jazyk-formoval jazva, volal bublina.

Povrchové defekty sú spôsobené najmä výrobu, dopravu, manipuláciu, skladovanie a iné nevhodné prevádzky. V závislosti od vplyvu na použitie rôznych niektoré vady jednoducho nie je dovolené prekročiť limit. Niektoré chyby neexistujú, ale neumožňujú viac než limit; či povrchové chyby sú povolené existovať, alebo povoliť existenciu príslušné normy sú jasne definované.

(5) záruk kvality inšpekcie

Kvality interného testovania kovových materiálov na základe materiálu sa prispôsobiť rôznym požiadavkám, aby podmienky sú rozdielne v továrni a prijatie musí vykonať za podmienok kontroly, a spĺňajú požiadavky, aby zabezpečili, že podmienky

1 základné záručné podmienky: minimálne požiadavky kvality materiálu, či navrhované, majú zabezpečiť, aby, ako je chemické zloženie, základné mechanické vlastnosti.

2. ďalšie záručné podmienky: odkazuje na dopyt strane objednávky zadané požiadavky, iba vyskúšať a aby zabezpečili, že test výsledky spĺňajú požiadavky projektu.

3. dohody s cieľom zabezpečiť, aby podmienky: dopytu a rokovania a objednávky podľa zmluvy zabezpečiť, aby projekt.

4. senát podmienky: obom stranám vyjednať inšpekčného projektu, ale len pre referenčné podmienky, nie pre posúdenie.

Vnútorných kovových materiálov hlavne mechanické vlastnosti, fyzikálne vlastnosti, chemické vlastnosti, proces výkonnosť, chemické zloženie a vnútornú organizáciu kontroly, tieto testy sú vo všeobecnosti vyšetrené v profesionálnom kontrolnej agentúre.