Domov > výstava > Obsah

Klasifikácia a označenie ocele Ⅱ

Oct 10, 2017

Tretie. Číny oceľové číslo tejto metódy

Druhy ocele označovaná ako oceľ, je názov každej špecifických výrobkov z ocele, je spoločné chápanie spoločný jazyk ocele. Ocele v Číne číslo tejto metódy podľa vnútroštátnej normy "výrobkov z ocele tried Táto metóda" (GB221-79), použitie čínska fonetická abeceda, chemický prvok symbolov a arabskými číslicami v kombinácii metóda. ktorá je:

1) chemické prvky z ocele sú zastúpené medzinárodné chemické symboly ako Si, Mn, Cr, atď. Zmiešané vzácnych zemín element je reprezentovaná "RE" (alebo "Xt").

(2) názov produktu, použitie, tavenie a odlievanie metódy, vo všeobecnosti používať skratku čínska fonetická abeceda.

3) hlavné chemické prvky z ocele (%) sú vyjadrené arabskými číslicami.

Klasifikácia ocele v Číne číslovanie metóda

1. carbon konštrukčnej ocele

(1) skladá z Q + digital + stupňa kvality symbol + deoxidation metóda symbol. Jeho ocele je očíslované "Q", ktorý predstavuje medza klzu ocele, nasleduje počet bodov výnos v jednotkách MPa, napríklad Q235 pre uhlíkové konštrukčnej ocele s prieťažnosti (σs) 235 MPa.

(2) Ak je to potrebné, oceľová známka môže nasledovať symbol označuje stupeň kvality a deoxidation metóda. Sú symboly triedy kvality A, B, C, D, resp.. Debona metóda symbol: F povedal vriacej ocele; b povedal semi-zabil ocele: Z povedal sedatívne ocele; TZ povedal špeciálnej ocele sedatívne, sedimentárne ocele nezaregistrovať symboly, čiže Z a TZ môžu byť označené. Napríklad Q235-AF predstavuje triedy A vriacej ocele.

(3) osobitné účely uhlíkovej ocele, ako most oceľ, morské oceľové, atď, v podstate použitie uhlíkových oceľových zastúpenia, ale z ocele pridať konečné použitie listu.

2. kvalitné uhlíkové konštrukčnej ocele

1) dvoch číslic na začiatku číslo ocele uviesť obsah uhlíka z ocele, vyjadrená ako zlomok priemernej uhlíka, napríklad, ocele s obsahom uhlíkových 0,45%, oceľové číslo "45", čo nie je poradové číslo a Preto môžete prečítať do 45 ocele.

(2) vysoká mangánu obsah z kvalitnej ocele štrukturálne uhlíka, mangánu by byť označené ako 50Mn.

3) vysoko kvalitné uhlíkové konštrukčné ocele pri varení oceľ, semi-zabil oceľ a špecializované aplikácie by mali byť osobitne označené na oceľové KV, ako polo-zabil ocele s obsahom uhlíkových 0,1%, ocele triedy 10b.

3. uhlíkové ocele

(1) ocele korunu "T", aby sa miešať s inými ocele.

(2) údaje v oceľových čísla predstavujú obsah uhlíka, vyjadrenú zlomkom uhlíkových obsahu. Napríklad "T8" znamená priemer uhlíka 0,8%.

3) tam, kde obsah mangánu je vyššia, "Mn" je indikovaný na konci oceľ, napríklad "T8Mn".

4) vysoko kvalitné high-kvalitné uhlíkové Nástrojová oceľ fosfor, obsah síry, nižšia než všeobecné high-kvalitné uhlíkové Nástrojová oceľ, oceľové v poslednom náplň písmeno "A" Ukázať rozdiel, napríklad "T8MnA".

4. jednoduché znížiť ocele

1) ocele crown "Y" na odlíšenie od kvalitných uhlíkových konštrukčnej ocele.

(2) číslo po písmeno "Y" udáva obsah uhlíka, vyjadrenú zlomkom uhlíkových obsahu, napríklad

Uhlíkových obsah 0,3% Automatová oceľ, oceľové číslo "Y30".

3) Mn obsahu je vyššia, taktiež označené "Mn" po ocele, ako napríklad "Y40Mn".

5. zliatiny konštrukčnej ocele

1) dvoch číslic na začiatku číslo ocele označenie ocele, obsah uhlíka vyjadruje obsah priemerných uhlíka,

Napríklad 40Cr.

(2) ocele v hlavných legujúcich prvkov, okrem jednotlivých mikro-legujúcich prvkov, všeobecne vyjadrené ako niekoľko percent. Kedy priemerný zliatiny obsah<1.5%, the="" steel="" is="" generally="" marked="" only="" element="" symbols,="" but="" not="" marked="" content,="" but="" in="" special="" circumstances="" easy="" to="" confuse="" those="" in="" the="" element="" symbol="" can="" also="" be="" marked="" with="" the="" number="" "1",="" such="" as="" steel="" "12crmov"="" and="" "12cr1mov",="" the="" former="" chromium="" content="" of="" 0.4-0.6%,="" the="" latter="" is="" 0.9-1.2%,="" the="" rest="" of="" the="" same="" components.="" when="" the="" average="" content="" of="" alloy="" elements="" ≥="" 1.5%,="" ≥="" 2.5%,="" ≥="" 3.5%="" ...,="" the="" elements="" should="" be="" marked="" after="" the="" content="" of="" the="" symbol="" can="" be="" expressed="" as="" 2,3,4="" ...="" ...="" and="" so="" on.="" such="" as="">

3) ocele vanád V, titán Ti, hliník AL, bór B, vzácnych zemín RE prvky zliatiny, sú mikro-legujúcich prvkov, aj keď obsah je veľmi nízka, by mali byť označené ocele. Napríklad 20MnVB ocele. Vanád je 0.07-0.12% a bóru je 0,001-0,005%.

4) vysoko kvalitné oceľové malo pridať oceľ "A" na odlíšenie od všeobecného vysoko kvalitnej ocele.

5) špeciálne zliatiny konštrukčné ocele, ocele koruny (alebo prípona) mene používanie symbolu ocele. Ako je nitovanie skrutka venovaný 30CrMnSi oceľ, oceľ povedal ML30CrMnSi.

6. nízkolegovanej ocele vysokej pevnosti

1) ocele počet zastúpenia a legovanej ocele je v podstate rovnaký.

(2) pre profesionálne použitie z nízkolegovanej ocele vysokej pevnosti ocele by mal byť posledný označené. Napríklad, 16Mn oceľ, most špeciálnej ocele pre "16Mnq", automobilový nosník pre špeciálne ocele "16MnL", tlaková nádoba na špeciálnej ocele "16MnR".

7. z pružinovej ocele

Pružinovej ocele podľa chemického zloženia rozdeliť do dvoch druhov uhlíkových pružinovej ocele a zliatiny z pružinovej ocele, ocele znamená, že bývalý je v podstate rovnaký s kvalitou uhlíka konštrukčnej ocele, čo je v podstate rovnaký s zliatiny ocele.

8. valivé ložisko oceľ

1) oceľového plechu je označená písmenom "G", označujúci valivého ložiska oceľ.

(2) obsah uhlíka vysoké Oxid chrómu ložisko oceľ nie je indikované a obsahu chrómu je vyjadrený v promile, napríklad karbid GCr15. majúc oceľové ocele počet danú metódu, v podstate rovnaký a legovanej ocele.

9. zliatina ocele a vysoká rýchlosť nástroj ocele

1) keď priemerná uhlíka z legovanej nástrojovej ocele je ≥ 1,0%, nie je uvedený obsah uhlíka; keď obsah priemerných uhlíka je menej ako 1,0%, je vyjadrená v promile. Napríklad Cr12, CrWMn, 9SiCr, 3Cr2W8V.

(2) oceľové zliatiny prvok obsahu zastúpenie metódy, v podstate rovnaké s oceľovej zliatiny. Ale nižším obsahom chrómu zliatiny nástrojových ocelí a obsahu chrómu je vyjadrená v tisíce minút a v obsahu čísla pred "0", tak, aby to a všeobecného prvok obsahu vyjadreného pár percent metódy diferencované. Napríklad Cr06.

3) vysokorýchlostné nástrojovej ocele ocele vo všeobecnosti nie je označený obsah uhlíka, označené iba niekoľko percent z priemerného obsahu jednotlivých legujúcich prvkov. Napríklad oceľ Počet volfrámu rýchloreznej ocele je vyjadrená ako "W18Cr4V". Oceľ je písmeno "C", naznačujú, že jeho obsah uhlíka vyšší ako korunu "C" bežné ocele.

10. nerezová oceľ a žiaruvzdorné ocele

1) obsahu uhlíka v oceli je vyjadrený v promile. Napríklad "2Cr13" oceľ priemer uhlíka obsahu 0,2%; Ak obsah uhlíka ocele ≤ 0,03% alebo ≤ 0,08%, respektíve pred ocele, známy ako "00" a "0" povedal, ako napríklad 00Cr17Ni14Mo2, 0Cr18 Ni9, atď. Na

(2) hlavných legujúcich prvkov v ocele sú vyjadrené ako niekoľko percent, zatiaľ čo titánu, nióbu, zirkónium, dusík, atď sú označené vyššie zliatiny konštrukčnej ocele pre microalloying prvky.

11. zváranie ocele rod

Jeho oceľové číslo predchádza písmeno "H" na odlíšenie od iných ocele. Napríklad z nerezovej ocele drôt "H2Cr13", rozlišujeme z nerezovej ocele "2Cr13".

12. elektrické kremíkové ocele

1) ocele číslo sa skladá z písmen a čísel. Oceľové hlavy hlavy list DR povedal elektrikár valcované kremíkové ocele, DW povedal elektrikár valcované za studena-orientované kremíkové ocele, DQ povedal elektrikár za studena valcované orientované kremíkové ocele.

(2) číslo po písmeno označuje 100 krát stratu železa (W / kg).

(3) oceľ chvost plus "G", povedal na vysokofrekvenčné test; bez "G", povedal frekvencia 50 týždňov podľa testu. Napríklad, DW470 znamená, že maximálna hmotnosť na jednotku hmotnosti výrobku valcované za studena-orientované kremíkové ocele pri 50 Hz je 4,7 W / kg.

13. elektrikár s čistého železa

1) svoje triede pozostáva z písmena "DT" a číslo "DT" znamená elektrický železa a čísla označujú poradové čísla z rôznych tried, ako napríklad DT3.

(2) písmená vkladá čísla označujú elektromagnetického výkonu: A - pokročilý, E - Premium, C - Super, napr DT8A.

rebar.jpg